Izvēlne

Covid-19 sertifikāta saņemšana, ja iedzīvotājs nelieto internetu

iesūtīts: 2021.07.06 17:08
No 1. jūlija Latvijā uzsākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana. Tas ir dokumentāls apliecinājums, ar kuru pakalpojumu sniedzēji var pārliecināties par saņemtu Covid-19 vakcīnu, slimības pārslimošanu vai veikta testa faktu. Sertifikātus var saņemt gan elektroniski, gan kā izdruku.

Ir trīs veidu digitālie sertifikāti:

  • par veiktu vakcināciju pret Covid-19;
  • veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultāts;
  • Covid-19 pārslimošanas fakts.
Sertifikātu var saņemt:
  • elektroniski tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem un sistēmā pieprasot  izveidot savu sertifikātu, kuru var aplūkot un lejuplādēt PDF formātā vai kā attēlu.
  • drukātā formā (ieteicams dodoties uz pasākumiem vai braucienā ārpus Latvijas).

Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu.

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu vai nevar pieslēgties tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ar internetbanku vai citu piekļuves līdzekli, savus digitālos Covid-19 sertifikātus var saņemt pašvaldību informācijas un klientu apkalpošanas centros. Ar centru, tostarp Madonas novadā esošo, sarakstu var iepazīties: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/sertifikata-sanemsana-ja-iedzivotajs-nelieto-internetu 
Saraksts .pdf formātā 

Pirms došanās uz klientu apkalpošanas centru vai informācijas centru, ar to ir jāsazinās, lai uzzinātu klientu apkalpošanas kārtību Covid-19 epidēmijas apstākļos. Ja tas būs nepieciešams, jāveic pieraksts uz konkrēto dienu un laiku. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība). Ierodoties klientu apkalpošanas centrā, būs jāaizpilda un jāparaksta veidlapa. Darbinieks vizītes laikā sagatavos iedzīvotāja digitālo Covid-19 sertifikātu un izsniegs to papīra formātā. 

Informāciju apkopoja: EGILS KAZAKEVIČS, Madonas novada pašvaldības Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums