PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Atceroties 1941.gada 14.jūnijā aizvestos

Tieši pirms 80 gadiem notika tas, par ko neviens pat iedomāties nevarēja: tūkstošiem cilvēku vienlaicīgi tika piespiedu kārtā pārvietoti uz Krievijas tālākajiem nostūriem. Kādas bija sajūtas cilvēkiem tobrīd, kad viņi nezināja, kas notiks, kurp, uz cik ilgu laiku jādodas? Atsevišķi citāti no izsūtīto atmiņām veido spilgtu ainu, kas mums ļauj kaut aptuveni iedomāties, ko pārdzīvoja šie cilvēki tobrīd.
iesūtīts: 14.06.2021lasīt tālāk

Manai un mūsu Madonai — 95. dzimšanas dienā

Manu un mūsu Madonu, pošoties svētkiem, vairākas nedēļas mazgāja lietus. Nu zaļajām liepām alejās kupli svārki, bet ābeles, greznojušās ziediem sniega baltumā, dāsni ar tiem noklājušas ceļus un taciņas. Ievu un ceriņu smaržu draiskais vējš izkliedējis pa visu pilsētu, bet kastaņi rātni un svinīgi godasardzē sadeguši savas ziedu sveces... "Mana Madona" svin savu svētkus. Šogad tie tādi īpaši nozīmīgi. Līdz ar to dzimšanas diena visiem mūsu Madonas iedzīvotājiem, arī tiem, kuru saknes nākušas no Madonas puses.
iesūtīts: 07.06.2021lasīt tālāk

Madonas muzejs ver durvis apmeklētājiem

1.jūnijā Ministru kabinets lēma individuāliem apmeklējumiem atvērt bibliotēkas, muzeju un tiem radniecīgu mākslas un vēstures eksponēšanas vietu – muzejisko priekšmetu krātuvju un ekspozīciju, mākslas galeriju, kultūras centru, piemiņas vietu, arhīvu un citu kultūrvietu telpas.
iesūtīts: 03.06.2021lasīt tālāk

MADONAI 95!

Madonas pilsēta gatavojas savai 95 gadu jubilejai, ņemot vērā visus pašreizējos epidemioloģiskos ierobežojumus. Tomēr - svētki būs. Tos svinēt aicināsim, sākot no 1. jūnija, cerot ikvienu iepriecināt ar daudzveidīgām aktivitātēm visas vasaras garumā dažādās lokācijas vietās visā pilsētas teritorijā.
iesūtīts: 26.04.2021lasīt tālāk
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »