PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Rodi Lieldienu noskaņu Madonas pilsētā!

Svētku brīvdienās ikviena priekam un atpūtai svaigā gaisā esam sarūpējuši vairākas izstādes un foto stūrītī mirkļu iemūžināšanai. Aicināsim piedalīties aizraujošā orientēšanās spēlē un paplašinātās realitātes atrakcijā.
iesūtīts: 26.03.2021lasīt tālāk

Muzejs aicina pasmaidīt!

1.aprīlī ik gadu ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs cilvēki jokojas, atzīmē joku dienu. Lai arī tā nav brīvdiena, cilvēki šajā dienā viens otru izjoko un pasmaida, iespējams vairāk kā ikdienā!
iesūtīts: 01.04.2021lasīt tālāk

Gaidot Lieldienas, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā

Tuvojas Lieldienas, Kristus augšāmcelšanās svētki, gaismas uzvara pār tumsu. Lieldienas tiek svinētas arī kā vienas no četrām latviešu gadskārtām, kad tiek ievērotas tradīcijas – cilvēki ar savām ģimenēm dodas uz baznīcu, mājās krāso olas un rīko olu kaujas, šūpojas, dārzā meklē Lieldienu garauša paslēptās olas un sūta apsveikuma kartītes ar laba vēlējumiem.
iesūtīts: 26.03.2021lasīt tālāk

1949. gada 25. martu pieminot

Melnā diena Latvijas vēsturē, kas izmainīja dzīvi gandrīz 500 ģimenēm no Madonas apriņķa un kopā vairāk nekā 42 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Neskatoties uz nometinājuma vietu apstākļiem Tomskas, Omskas un Amūras apgabalos, izsūtītajiem nācās pašiem atrast veidu, kā izdzīvot. Par piedzīvoto Sibīrijā, par vietējiem iedzīvotājiem un par saimniecisko dzīvi, kāda tā bija un kā tā mainījās pateicoties izsūtītajiem, vislabāk varam uzzināt no atmiņu stāstiem.
iesūtīts: 17.03.2021lasīt tālāk

“Palasi man grāmatu!”

Tik vienkārši un mīļi vārdi jau kopš bērnības, kad pirms miedziņa vecāki mums priekšā lasīja pasaku grāmatas. Tagad “Palasi man grāmatu!” ir Dzelzavas amatierteātra ikdiena.
iesūtīts: 08.02.2021lasīt tālāk

Z.Bekmanis "Apkārt pasaulei blusas mugurā"

Madonas novada bibliotēkā kā pirmā šogad pie lasītājiem dodas 2020.gada nogalē AS “Latvijas Mediji” izdotā mūsu novadnieka žurnālista, dzejnieka un aizrautīga ceļotāja Zigmunda Bekmaņa grāmata bērniem "Apkārt pasaulei blusas mugurā".
iesūtīts: 29.01.2021lasīt tālāk

INFOGRAFIKA - KULTŪRA Madonas novadā

Ikdienas steigā daudzām vietām un lietām paskrienam garām, tās nepamanot. Padarītie darbi un ieguldītie līdzekļi piemirstas. Tas ir tikai cilvēcīgi. Taču reizēm mums visiem ir vērtīgi atskatīties uz paveikto.
iesūtīts: 10.03.2021lasīt tālāk
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »