Nozares
Vide VideIzvēlne
.

Azbestu saturošā šīfera nodošanai var pieteikties arī Latvijas Goda ģimenes apliecības turētāji

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) informē, ka kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros no š.g. 3. jūnija sākas azbestu saturošā šīfera krājumu nodošanas apglabāšanai atbalsta programmas 2. kārta, kuras ietvaros iespēja nodot azbestu saturošo šīferi ir ne tikai trūcīgām un maznodrošinātām personām, bet arī Latvijas Goda ģimenes apliecības “Goda ģimene” turētājiem.
iesūtīts: 13.06.2024lasīt tālāk

Trūcīgās un maznodrošinātās personas azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija programmas LIFE 2018. – 2020. gada integrētā projekta „Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” ietvaros ir uzsākusi atbalsta programmu trūcīgām un maznodrošinātām personām azbestu saturošā šīfera krājumu nodošanai.
iesūtīts: 08.05.2024lasīt tālāk

Madonas novadā veic valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanu

2024. gada aprīlī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki uzsāk plānveida valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanas un sakārtošanas darbus Madonas novadā. Aģentūra ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013. gada 9. jūlija noteikumos Nr.384 „Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums” noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā uztur valsts ģeodēzisko tīklu, kas ietver valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanu apvidū.
iesūtīts: 25.04.2024lasīt tālāk

Krupju droša migrācija - svarīga videi un arī cilvēkiem!

Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti lēš, ka šajā nedēļā silto un lietaino laikapstākļu dēļ būs vērojama krupju migrācijas kulminācija. “Misijā-KRUPIS. Izglāb princi!” jau ir pietiekušies 117 brīvprātīgie, kuri vakaros dodas uz apzinātajām migrācijas vietām Liepājā, Siguldā, Daugavpilī un citviet, lai palīdzētu abiniekiem šķērsot bīstamos posmus. Pārvalde aicina jebkuru būt vērīgam un palīdzēt abiniekiem nokļūt nārsta vietās, kā arī pievienoties brīvprātīgo komandai - tostarp Madonas novadā!
iesūtīts: 10.04.2024lasīt tālāk

Aicina saglabāt Latvijas dabas vērtības- dižkokus

Lai saglabātu Latvijas dabas vērtību- dižkokus, Dabas aizsardzības pārvalde (Turpmāk Pārvalde) veic to uzskaiti. Dižkoks ir sevišķi vecs un resns koks, kam ir liela zinātniska, kultūrvēsturiska un estētiska nozīme. Latvijā par dižkokiem var kļūt ikvienas sugas koks. Dižkoki atrodas valsts aizsardzībā kā īpaši dabas pieminekļi. Katru gadu tiek atklāti arvien jauni dižkoki.
iesūtīts: 06.03.2024lasīt tālāk

Par apmežošanas atļauju izsniegšanas kārtību Madona novadā

Ņemot vērā Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsludinātos atbalsta pasākumus mežsaimniecības jomā un iedzīvotāju izrādīto interesi par tiem, Madonas novada pašvaldība informē par apmežošanas atļauju izsniegšanas kārtību un vērš uzmanību uz iesniegumā norādāmo informāciju.
iesūtīts: 08.01.2024lasīt tālāk

Pārskatot elektrības pieslēguma jaudu, mums ir iespēja samazināt ikmēneša rēķina izmaksas

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis aicina ikvienu iedzīvotāju rūpīgi izvērtēt elektrības pieslēguma efektivitāti savā mājoklī. Š.g. septiņu mēnešu laikā – no maija līdz š.g. novembra beigām jau 29 tūkst. mājsaimniecību ir izmantojušas iespēju samazināt elektrības pieslēguma jaudu, rezultātā samazinot ikmēneša maksājumu par jaudas uzturēšanu.
iesūtīts: 08.12.2023lasīt tālāk

Madonā atjauno un papildina koku stādījumus

Tā kā dažādu apstākļu ietekmē (vecums, slimības, vētras u.c.) Madonā laika gaitā samazinājies koku skaits, oktobra vidū Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienests sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības ainavu arhitekti vairākās vietās pilsētā atjaunoja un papildināja koku stādījumus.
iesūtīts: 26.10.2023lasīt tālāk

Iespēja atbrīvoties no lapām, zariem

Rudens sezonā dārzā vai piemājas teritorijā viens no svarīgajiem darbiem ir lapu grābšana un savākšana. Tā kā pilsētās atšķirībā no lauku teritorijām dzīvojamo māju apbūve ir ļoti blīva, nav atļauta lapu dedzināšana. Tas tādēļ, ka, ja katrs īpašnieks sagrābto lapu kaudzi gribētu dedzināt, rastos liels dūmu piesārņojums.
iesūtīts: 18.10.2023lasīt tālāk
   1 2 3   
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums