Madonā atjauno un papildina koku stādījumus

Tā kā dažādu apstākļu ietekmē (vecums, slimības, vētras u.c.) Madonā laika gaitā samazinājies koku skaits, oktobra vidū Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienests sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības ainavu arhitekti vairākās vietās pilsētā atjaunoja un papildināja koku stādījumus.
iesūtīts: 26.10.2023lasīt tālāk

Iespēja atbrīvoties no lapām, zariem

Rudens sezonā dārzā vai piemājas teritorijā viens no svarīgajiem darbiem ir lapu grābšana un savākšana. Tā kā pilsētās atšķirībā no lauku teritorijām dzīvojamo māju apbūve ir ļoti blīva, nav atļauta lapu dedzināšana. Tas tādēļ, ka, ja katrs īpašnieks sagrābto lapu kaudzi gribētu dedzināt, rastos liels dūmu piesārņojums.
iesūtīts: 18.10.2023lasīt tālāk

MK noteikumu projekts paredz noteikt 76 jaunus dabas liegumus

Lai daļēji novērstu Eiropas Komisijas pret Latviju ierosināto pārkāpuma procedūru par Biotopu direktīvas (Direktīvas 92/43/EEK) saistību neizpildi attiecībā uz dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par dabas liegumiem" (turpmāk - Noteikumu projekts), kas ieviesīs izmaiņas dabas liegumu iedalījumā un to teritorijās visā Latvijā.
iesūtīts: 17.05.2023lasīt tālāk

1. maijā sākas meža ugunsnedrošais laikposms

Valsts meža dienests ar 1. maiju nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu. Dienests aicina visus iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni mežā.
iesūtīts: 26.04.2023lasīt tālāk

Iespējas invazīvo sugu pārvaldībā un apkarošanā kļūst aizvien plašākas

Invazīvās sugas un to ietekme uz vietējam ekosistēmām kļūst aizvien aktuālāks jautājums saistībā ar klimata pārmaiņām un spēju tām pielāgoties. Invazīvs var būt jebkura veida dzīvs organisms – sēne, baktērija, kukainis, augs, zivs, dzīvnieks. Šīm sugām ir ārkārtīgi nelabvēlīga ietekme uz dabu, ekonomiku un cilvēka veselību, tās strauji vairojas, agresīvi izplatās, nomāc vietējās sugas un apdraud ekosistēmas.
iesūtīts: 09.01.2023lasīt tālāk
   1 2   
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums