Nozares
Vide VideIzvēlne

Krupju droša migrācija - svarīga videi un arī cilvēkiem!

Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti lēš, ka šajā nedēļā silto un lietaino laikapstākļu dēļ būs vērojama krupju migrācijas kulminācija. “Misijā-KRUPIS. Izglāb princi!” jau ir pietiekušies 117 brīvprātīgie, kuri vakaros dodas uz apzinātajām migrācijas vietām Liepājā, Siguldā, Daugavpilī un citviet, lai palīdzētu abiniekiem šķērsot bīstamos posmus. Pārvalde aicina jebkuru būt vērīgam un palīdzēt abiniekiem nokļūt nārsta vietās, kā arī pievienoties brīvprātīgo komandai - tostarp Madonas novadā!
iesūtīts: 10.04.2024lasīt tālāk

Aicina saglabāt Latvijas dabas vērtības- dižkokus

Lai saglabātu Latvijas dabas vērtību- dižkokus, Dabas aizsardzības pārvalde (Turpmāk Pārvalde) veic to uzskaiti. Dižkoks ir sevišķi vecs un resns koks, kam ir liela zinātniska, kultūrvēsturiska un estētiska nozīme. Latvijā par dižkokiem var kļūt ikvienas sugas koks. Dižkoki atrodas valsts aizsardzībā kā īpaši dabas pieminekļi. Katru gadu tiek atklāti arvien jauni dižkoki.
iesūtīts: 06.03.2024lasīt tālāk

Par apmežošanas atļauju izsniegšanas kārtību Madona novadā

Ņemot vērā Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsludinātos atbalsta pasākumus mežsaimniecības jomā un iedzīvotāju izrādīto interesi par tiem, Madonas novada pašvaldība informē par apmežošanas atļauju izsniegšanas kārtību un vērš uzmanību uz iesniegumā norādāmo informāciju.
iesūtīts: 08.01.2024lasīt tālāk

Pārskatot elektrības pieslēguma jaudu, mums ir iespēja samazināt ikmēneša rēķina izmaksas

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis aicina ikvienu iedzīvotāju rūpīgi izvērtēt elektrības pieslēguma efektivitāti savā mājoklī. Š.g. septiņu mēnešu laikā – no maija līdz š.g. novembra beigām jau 29 tūkst. mājsaimniecību ir izmantojušas iespēju samazināt elektrības pieslēguma jaudu, rezultātā samazinot ikmēneša maksājumu par jaudas uzturēšanu.
iesūtīts: 08.12.2023lasīt tālāk

Madonā atjauno un papildina koku stādījumus

Tā kā dažādu apstākļu ietekmē (vecums, slimības, vētras u.c.) Madonā laika gaitā samazinājies koku skaits, oktobra vidū Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienests sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības ainavu arhitekti vairākās vietās pilsētā atjaunoja un papildināja koku stādījumus.
iesūtīts: 26.10.2023lasīt tālāk

Iespēja atbrīvoties no lapām, zariem

Rudens sezonā dārzā vai piemājas teritorijā viens no svarīgajiem darbiem ir lapu grābšana un savākšana. Tā kā pilsētās atšķirībā no lauku teritorijām dzīvojamo māju apbūve ir ļoti blīva, nav atļauta lapu dedzināšana. Tas tādēļ, ka, ja katrs īpašnieks sagrābto lapu kaudzi gribētu dedzināt, rastos liels dūmu piesārņojums.
iesūtīts: 18.10.2023lasīt tālāk

MK noteikumu projekts paredz noteikt 76 jaunus dabas liegumus

Lai daļēji novērstu Eiropas Komisijas pret Latviju ierosināto pārkāpuma procedūru par Biotopu direktīvas (Direktīvas 92/43/EEK) saistību neizpildi attiecībā uz dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu projektu "Noteikumi par dabas liegumiem" (turpmāk - Noteikumu projekts), kas ieviesīs izmaiņas dabas liegumu iedalījumā un to teritorijās visā Latvijā.
iesūtīts: 17.05.2023lasīt tālāk
   1 2 3   
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums