Madonas rogainings

iesūtīts: 2020.09.03 15:32
Rogaininga seriāls “Pilsētas leģendas” notiek sešos posmos, 19. septembrī - arī Madonā, kur būs iespējams piedalīties sekojošās ditancēs: 2h / 4h / 6h / O-Run / 3h MTB / Pastaiga

Uzmini, kas tie tādi: Sakārnis, Mušķis, Puseklis, Ganiņš, Baltiņš, Melnis, Dziļūksnis, Dibenis, Bezdibenītis, Vadzols, Lielais un Mazais Klauģis? Tie visi ir ezeri, starp kuriem notiks atvasaras Madonas rogaininga posms. Jā, un katrā dzīvo velns, kurš sargā savu kontrolpunktu un kurš būs jāpārspēj viltībā, lai šo kontrolpunktu dabūtu rokā. Starta šāviens (vai pat zalve) tiks dota Smeceres sila biatlona šautuvē, bet ezeri un kontrolpunkti būs jāmeklē no Madonas pilsētas līdz pat Krustkalnu rezervāta robežai. Tik sportiska pilsēta kā Madona jau sen bija pelnījusi pati savu rogainingu.


Rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” mērķi ir:
  • ‌iepazīstināt ierindas skrējēju ar rogainingu un tā veikšanai nepieciešamās stratēģijas izveidošanas elementiem;
  • palielināt jauno rogaineru skaitu un veicināt sportistu meistarības izaugsmi;
  • noteikt labākos Latvijas rogainerus dažādās vecuma grupās un distancēs;
  • palielināt rogaininga sporta atpazīstamību un popularizēt aktīvu dzīvesveidu dabā.
Rogainings ir sacensības, kur komandas (MTB un rogaininga skrējiena distancēs - indivīdi), orientējoties apvidū, pašu izvēlētā secībā apmeklē kartē atzīmētos kontrolpunktus, kam norādītas dažādas punktu vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas lielāku punktu kopsummu savas distances kontrollaikā.
Distancē dalībnieki pārvietojas tikai ar kājām (MTB distancēs ar velo), navigācijai izmantojot sacensību organizatoru izsniegto karti. Distances laikā atļauts izmantot jebkādas citas elektroniskās navigācijas ierīces.  
Par rogaininga organizēšanu ir atbildīga biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība” (xEvents)
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »