Jautā pašvaldībai

Meklēšana:  Uzdot jautājumu
pēteris mētriena 22.12.2021 10:40
Labdien! Jautājums Mētrienas pagasta vadībai: kas ir atbildīgs(vai darbu vadītājs, ???) par bezdarbn[…]iekiem(vai ,,simtniekiem'') ,kas veic kaut kādus darbus pagasta teritorijā???? Ja tāda nav, tad vajadzētu tomēr kādu norīkot viņudarbu organizēt, jo viņu ,,strādāšana'' ir smieklīga, bet uzvedība iziet ārpus jebjkādai saprašanai- alkohola lietošana jau no paša rīta, bez kādas kautrēšanās tur pat pie skolas, pie veikala, strādājot Neviens neaizrāda, nekontrolē, nesoda Visatļautība!!!!! ja jau valsts viņiem maksā kaut kādu naudu, tad vajag arī prasīt atbildību un pienākumu, kā arī vainīgos (dzerājus darba vietā) sodīt!!!!
Ilona Zalāne Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāja 24.12.2021 10:48
Labrīt! Izvērtējot rakstīto informāciju varu paskaidrot, ka uz doto brīdi Mētrienas pagastā tiek nodarbinātas no nodarbinātības dienesta sievietes un nav bijis konstatēts, ka viņas lietotu alkoholu, kā rezultā[…]tā nebūtu paveikts uzticētais darbs. Ik rīta situācija pie Mētrienas veikala, jau pirms astoņiem kur sapulcējas vīriešu kārtas pārstāvji, nenozīmē, ka viņi visi ir nodarbināti no nodarbinātības dienesta. Ja būtu konkrēta situācija un minēts laiks, tad varētu sīkāk komentēt. Personas uz darbiem norīko, uzrauga un kontrolē īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs. Pārrunājot iesūtīto informāciju, arī viņam ir grūti kaut ko komentēt, jo nav minēta konkrēta situācija un minēts laiks.
Jānis Stirna 21.12.2021 21:28
Labdien! Kad Madonā varēs normāli iebraukt no Kusas vai Cēsīm, t.i. no loka pa Raiņa ielu? Mašīnas […]iepretīm daudzstāvu mājām aizņēmušas lielāko daļu brauktuves, pat tikai izlaist pasažierus no auto jau kļūst problemātiski.
Edgars Gailums Madonas novada pašvaldības ceļu inženieris 13.01.2022 14:53
Labdien! Raiņa ielai virzienā uz pilsētas centru iepretim daudzdzīvokļu mājām Raiņa ielā 23 un 39 ir aizliegts apstāties ielas kreisajā pusē, bet, ņemot vērā auto stāvlaukumu trūkumu, ielas labajā pusē atļauts[…] apstāties un stāvēt darba dienās no plkst.16:00 līdz plkst.9:00. un brīvdienās visas dienas garumā. Šajā posmā Raiņa ielas platums ir 10 metri. Paralēli brauktuvei Ielas malā novietota automašīna aizņem 2 metrus no ielas platuma, līdz ar to atlikušās ielas platums ir 8 metri. Lai vienlaicīgi varētu samainīties divas automašīnas nepieciešams 5,5 metrus plata brauktuve, kas nozīmē, ka šajā Raiņa ielas posmā ielas platums ir pietiekošs divvirzienu ceļu satiksmei un ielas malā novietotās automašīnas netraucē pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.
Jānis Kļaviņš 16.12.2021 18:14
Jautājums izglītības nodaļai. Kāpēc viena novada ietvaros dažādās PII iestādēs 5-6 g. grupās valst[…]s mērķdotācijas vienreizējās piemaksas ir tik atšķirīgas? (Cesvainē - 600 EURO bruto, Madonā - citur 105 EUR, citur 150 EUR bruto).
Solvita Seržāne Izglītības nodaļas vadītāja 04.01.2022 14:16
Pirmsskolas izglītības iestādes finansējumu pedagogu darba samaksai saņem gan no valsts (no 5 gadu vecuma bērnu apmācībai), gan no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Šo situāciju ietekmē arī apstāklis, ka konkrēti[…] pedagogi atbilstoši finansējuma apmēram un slodzēm tiek tarificēti no valsts finansējuma, pārējiem no pašvaldības. No minētās situācijas izriet, ka valsts saņemtās mērķdotācijas sadaļā bija ietaupījums (izveidojies pedagogu darba nespējas gadījumā), un uzkrātos līdzekļus vadītājs ar rīkojumu ir izmaksājis konkrētajiem pedagogiem. Noslēdzoties budžeta gadam, izglītības iestādes piemaksām varēja novirzīt ietaupītos (visbiežāk darba nespējas gadījumos uzkrātie līdzekļi) algu fonda līdzekļus, tādēļ iestādēs varēja izveidoties atšķirīga situācija.
Ina Harane 14.12.2021 19:42
Cik ilgā laikā Madonas novada pašvaldība sniedz atbildes uz iedzīvotaju uzdotajiem jautājumiem? Un […]vai e-pasta vēstulei ar konkrētu jautājumu par atbildi jāuzskatīta teksts- Paldies par jautājumu. Izskatīsim.
Ilze Riekstiņa vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste 15.12.2021 16:15
Labdien! Lai sniegtu atbildi, nepieciešams precizēt konkrēto situāciju - kad, pie kā un par kādu jautājumu esat interesējusies.
Daila Alksne 13.12.2021 20:57
Labdien!Kad tiks iztīrīti Kalsnavas pagasta ceļi Jāņukalna. Patreiz ceļi līdz šodienai nav izbraucam[…]i.ta pakļaujot arī skolēnu autobusa pārvietošanās drošību.
Māris Stiprais Kalsnavas pagasta Īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs 15.12.2021 15:30
Labdien! Šogad mums ir skaista ziema ar saviem untumiem. Uzsniga daudz sniega vienlaicīgi, kas tika tīrīts decembrī vairākas reizes - 1. un 4. datumos. Iestājoties siltam laikam sniegs sāka kust un izveidojās […]sniega ūdens maisījumu uz ceļa braucamās daļās. Apsekojot ceļus un sazinoties ar ceļu speciālistiem Madonā (11.12.2021.), tika ņemti vērā norādījumi netīrīt zemes ceļus, jo uz doto brīdi zemes segums nebija vēl sasalis un, tīrot nost ceļu, var tikt sabojāta ceļa virsējā kārta. Asfalta seguma ceļi tika nostumti jau nākamās dienas laikā. Sazinoties ar skolēnu autobusu šoferi par izbraukšanas iespējām, tika noskaidrots, ka ceļi ir apmierinošā stāvoklī. Nākamā tīrīšana ir ieplānota jau 15.12.12, kur tiks noskrāpēti ceļi ar speciālo tehniku, kuru posmi sastāda 23km - Rikšēni – Kalnāres; Lāči - Jāņukalns; Apšuriņķis – Rūķīši; Rūķīši – Zaļumnieki; Dobuļi - Ceļmalas; Ceļmalas - Spridzēni. Atlikušie pagasta ceļi, kas sastāda, apmēram, 90km tiks tīrīti 16.12.2021. līdz viensētām. Vēlreiz atvainojamies par neērtībām, ko mums nesusi ziema.
Juris Osvalds 09.12.2021 19:37
Sveiki. Es 1Grupas invalīds. Maznodrošināta persona. Cik liels ir mājokļa pabalsts, ja man nav kur d[…]zīvot un izlemju īrēt dzīvokli. Paldies
Ilze Fārneste Madonas novada Sociālā dienesta vadītāja 14.12.2021 17:42
Labdien! No 2021. gada 1. jūlija valstī ir mainījusies mājokļa pabalsta aprēķināšanas un piešķiršanas kārtība. Mājokļa pabalsts netiek piešķirts konkrētai mērkgrupai, to aprēķina, izvērtējot katras mājsaimniecī[…]bas ienākumus un ar mājokļa lietošanu saistītos izdevumus. Pabalsta aprēķina formula noteikta Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumos Nr. 809 "Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu". Par pabalsta aprēķinu mājoklim, lūdzu, interesēties pie savas dzīvesvietas sociālā darbinieka.
Skolēna vecāks 09.12.2021 10:11
Labdien! Jautājums par Madonas valsts ģimnāziju: kā tas nākas, ka jaunajai ēkai ir pieguļoši stāvla[…]ukumi, kur droši var pievest bērnus pie skolas un izlaist no automašīnām, bet skolas prasība ir, ka tur vecāki ar automašīnām braukt nedrīkst. Bērni ir jāizlaiž uz ceļa braucamās daļas, kas ir nedroši, tiek arī pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, kā arī ietvju malas nav tīrītas un tas ir apgrūtinoši gan braucējiem, gan kājām gājējiem. Veicot rekonstrukciju gājēju ietve beidzas pret koku un tālāk uz skolu ir jādodas pa braucamo daļu. Vai tad veicot rekonstrukciju nebija paredzēts, ka šeit ies arī kājāmgājēji. Cik pamatota un droša ir Madonas valsts ģimnāzijas prasība tagad ziemas laikā, pie šiem piesnigušajiem ceļiem, bērnus izsēdināt no automašīnām uz ceļa braucamās daļas?
Vanda Maderniece Madonas Valsts ģimnāzijas direktore 15.12.2021 19:46
Labdien! Paldies par jautājumu. Mūsuprāt, tieši tad ir apdraudēta skolēnu drošība, ja tik daudz transporta veic manevrus pie pašas skolas ieejas. Katram no vecākiem gribas savu bērnu pievest klāt pie ieejas, […]tādējādi nobloķējot ceļu citām automašīnām. Automašīnas turpat apgriežas braukšanai pretējā virzienā, pa vidu gadās arī gājēji, rodas sastrēgums. Turpinot iepriekš teikto, atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.279 2015.gada 2.jūnijā "Ceļu satiksmes noteikumi" 302.ceļa zīme "Braukt aizliegts" 261.punkts 301., 302., 303., 315., 316. un 317. zīmes darbība neattiecas uz pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem. 262.punkts 302., 303., 304., 306., 307. un 308. zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu, un speciālajiem transportlīdzekļiem (piemēram, autoceltņiem), kas brauc veikt darbus zonā, kas apzīmēta ar kādu no šīm ceļa zīmēm. 302. un 303. zīmes darbība neattiecas arī uz velosipēdiem, elektroskrejriteņiem, mopēdiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t un kuru īpašnieks (turētājs) dzīvo vai strādā šajā zonā, un uz taksometriem, kuri brauc pēc pasažiera vai ar pasažieri... Visbeidzot - ietves rekonstrukcija nebija iekļauta skolas projektā. Tika paredzēts asfaltēt laukumus ap skolas ēku, kā arī tika izveidots celiņš uz stadionu.
Egle Eglīte 05.12.2021 20:58
Labdien!Vēlētos pajautāt Lazdonas pārvaldes vadītājam,kad tiks iedegta pagasta egle???Un,vai pagasta[…] telpās notiks pagasta iedzīvotājiem kāds pasākums?Protams,saprotams,ar sertifikātiem!!!Katru gadu notika kāds pasākums,kuru apmeklēja pagasta iedzīvotāji,bet tagad nekas nenotiek!Es nerunāju tikai par ziemu!Vai tiešām nevar noorganizēt kādu pasākumu kaut vai laukā ?
Reinis Silups Lazdonas pagasta pārvaldes vadītājs 16.12.2021 18:42
Labdien! Paldies par jautājumu! Ziemassvētku egle tika iedegta 13. decembrī. Ziemassvētku koncerts ir paredzēts 28. decembrī Lazdonas evaņģēliski luteriskā baznīcā plkst. 19:00. Koncertu būs iespējams vērot ar[…]ī attālināti sociālo tīklu lapā https://www.facebook.com/lazdonaspagasts. Par turpmākiem pasākumiem aicinu sekot līdzi informācijai Lazdonas pagasta facebook lapā, kā arī informācijas par pasākumiem uz informācijas afišu stendiem pagastā.
Mārtiņš Indriksons 05.12.2021 09:48
Labdien! Kad tiks uzsakta būvniecībam mīlestības graviņai? Vēlamies ātrāk redzēt pilsētu skaistāku!
Indra Kārkliņa Projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste 10.12.2021 17:06
Labdien! 2021. gada 20. maijā tika izsludināta iepirkuma procedūra "Mīlestības gravas labiekārtošana Madonā" būvdarbiem https://madona.lv/lat/pasvaldibas-iepirkumi-saskana-ar-publisko-iepirkum?fu=read&id=496. […]Iepirkuma procedūras rezultātā, tika saņemts tikai viens finanšu piedāvājums, kas būtiski pārsniedza projekta plānoto izmaksu budžeta tāmi, kā arī pretendents, kas iesniedza piedāvājumu, neatbilda iepirkuma procedūras izvirzītajām prasībām. Pamatojoties uz to, iepirkuma procedūra tika pārtraukta. Šobrīd atkārtoti ir uzsākts darba process pie jaunas iepirkuma procedūras izsludināšanas. Tās ietvaros plānots, ka būvdarbi tiek uzsākti 2022. gada būvdarbu sezonā.
Ojārs Vācietis 01.12.2021 08:16
Sveiki. Jautājums ir par Vestienas pagasta skolas vēsturisko parku. Tur pirms neilga laika tika nozā[…]ģēts osis, kurš nebija ne beigts (pilnīgi vesels), neapdraudēja nevienu, neauga uz ceļa pusi. Tātad, jautājums, kāpēc ir jāzāģē labs koks skolas parkā? Vietā nestāda un gada laikā ar neizaugs. Kāds ir tas iemesls? Jo nozāģēt un izmantot dekorācijām varēja arī zāģēt koku ne no parka. Tas nav ne ētiski pareizi, ne saimnieciski. Vai šis nedarbs ir saskaņots ar pašvaldību?
Marika Veiba Vestienas pagasta pārvaldes ĪUN vadītāja 02.12.2021 10:38
Labdien! Vestienas skolas parkā visi oši iespējams inficējušies ar infekciju Chalara fraxsinea. To š.g. 11. oktobrī konstatēja Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts. Atzinumā tika atļauta oša(2,39m), kurš pārsn[…]iedz 2,10 m, nozāģēšana, kā arī pārējo ošu nozāģēšanu, kuriem nav vajadzīga Dabas pārvaldes atļauja. Šo darbu plānojam veikt ziemas periodā līdz aprīlim. Tiek plānota arī liepas nozāģēšana aiz Tautas nama, kura ir sasvērusies uz blakus esošā īpašuma pusi un nogāžoties var skart ēku (šim kokam tika atzāģēti zari, lai samazinātu nogāzšanās risku). Šo darbu saskaņojam ar Dabas pārvaldi. Ciemata centrā tiek stādīti koki Novadnieku alejā, brīvprātīgie ir iestādījuši vairākus kokus visā ciemata teritorijā, kā arī pagasta pārvalde atjauno nozāģēto koku vietā stādījumus iespēju robežās.
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika