.

Medicīnas darbinieku diena

iesūtīts: 2023.06.16 13:58
Ik gadu jūnija trešajā svētdienā tiek atzīmēta Medicīnas darbinieku diena. Šogad tas ir 18.jūnijs, kad vēlamies ne tikai sveikt visus medicīnas darbiniekus, bet arī vērst pastiprinātu uzmanību uz mediķu veselību, drošību un labsajūtu.

Ikviens medicīnas darbinieks ir neatņemama veselības aprūpes sistēmas sastāvdaļa, kas neatlaidīgi dara savu darbu, lai ik dienas palīdzētu pacientiem saglabāt un uzlabot veselību un labsajūtu. Taču vienlaikus darba ikdiena ir saistīta arī ar palielinātiem veselības, t.sk., infekciju slimību riskiem.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā padarīt darba vidi drošāku gan sev, gan pacientam, ir vakcinācija. Ikvienam medicīnas darbiniekam ieteicams vakcinēties pret:

  • B hepatītu;
  • difteriju un stingumkrampjiem (revakcinācija ik pēc 5–9 gadiem);
  • sezonālo gripu (revakcinācija katru gadu).

Ne mazāk svarīga ir arī rūpīga higiēnas principu ievērošana un individuālo aizsardzības līdzekļu izmantošana, tāpēc šogad Medicīnas darbinieku dienas aktualizēšanai SPKC speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Higiēnas drošības nosacījumi medicīnas darbiniekiem” (pievienota e-pasta pielikumā .pdf un .png formātos), kuru aicinām izplatīt pašvaldībā esošajām ārstniecības iestādēm un izvietot citos informācijas kanālos, lai sasniegtu medicīnas darbinieku auditoriju, tādējādi aktualizējot ne tikai vienkāršus higiēnas drošības nosacījumus, bet arī pareizus individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanas principus.

Ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit.

Iesūtīja: Nacionālais Veselīgo pašvaldību tīkls

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums