.

Iegūto naudas balvu ziedo Mārcienas Sociālās aprūpes centra sensorās istabas izveidei

iesūtīts: 2023.09.22 13:32
“Narvesen” franšīzes ņēmēja no Madonas īstenojusi iniciatīvu par sensorās istabas izveidi Mārcienas Sociālās aprūpes centrā (SAC), lai tā klientiem radītu vidi, kas aktivizē dažādas maņas, veicina atmiņas un nodarbina arī intelektuāli. Sensorā istaba tika izveidota par iekšējo franšīzes ņēmēju konkursā “Vietējie līderi” saņemto naudas balvu sociāla projekta īstenošanai.

Dažādi pasaules pētījumi ir pierādījuši sensoro istabu pozitīvo ietekmi uz personām ar demenci, motorikas traucējumiem, psihiskām slimībām, autismu, uzmanības deficītu, hroniskām sāpēm, smadzeņu traucējumiem. Lielākajai  daļai Mārcienas SAC klientu sensorā stimulācija nepieciešama, lai uztvertu apkārtējo pasauli.

“Esmu laimīga, ka ar konkursa balvas palīdzību kopā ar savu komandu varu īstenot vērtīgu sociālo projektu un palīdzēt tiem, kuriem ikdienā nepieciešams palielināt funkcionalitāti, stimulēt dažādas maņas un sajūtas, kā arī nostiprināt laimes sajūtu. Sensorās telpas izveide Mārcienā bija pirmā izvēle, lai arī šī reģiona cilvēki saņemtu mūsdienīgu terapeitisku atbalstu,” stāsta Narvesen franšīzes ņēmēja, projekta īstenotāja Iveta Maģīte.

Mārcienas SAC izveidotajā sensorajā istabā ir izvietoti tādi objekti kā gaismas šķiedru aizskars, burbuļu siena, mākoņu un ūdens projektors, aromātiskas skaņas bumbiņas, ar gēlu pildītas figūras un citi objekti, kas stimulē tausti, redzi, dzirdi, smaržu, kustības un veicina atmiņas. Istabā darbošanās notiek pa vienam vai pāros kopā ar speciālistu.

“Pētījumi rāda, ka cilvēkiem ar demenci sensorās istabas ir patīkama un relaksējoša vide. Cilvēki ar vēlāko demences stadiju pēc laika pavadīšanas sensorajā istabā izceļas ar pozitīvām garastāvokļa un uzvedības izmaiņām, kā arī ar pastiprinātu uzmanību savai videi. Ļoti novērtējam Ivetas Maģītes iniciatīvu, jo šāda pareizi iekārtota telpa mūsu centrā palīdz cilvēkiem mazināt stresu un garlaicību, iesaistīties aktivitātēs, kas uzlabo komforta sajūtu un veicina labsajūtu,” akcentē Mārcienas Sociālās aprūpes centra vadītāja Dace Zeile.

Projekts par sensorās istabas izveidi Mārcienas Sociālās aprūpes centrā tika īstenots SIA Reitan Convenience Latvia (Narvesen) franšīzes ņēmēju iekšējās programmas “Vietējie līderi” (Local Hero Program) ietvaros. Franšīžu ņēmēji, izpildot programmas nosacījumus, piesaka sociālā projekta ideju konkursam, un uzvarētāji saņem balvu – noteiktu naudas summu projekta īstenošanai.

 

Papildu informācijai:

Laura Dace Dzene

Mob.: +371 26834402

E-pasts: laura.dzene@deepwhite.lv

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums