.

Bēbīšu skoliņa "Asniņš" MARTĀ aicina!

iesūtīts: 2022.03.02 11:18
Bebīšu skoliņa ,,Asniņš” projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.


Ceturtā cikla 5. nodarbībā ,,Mazuļa agrīna peldināšana” 06.03.2022.(svētdiena) plkst. 10:00-11:15 ,,Zaļais režīms” viesosies Diāna Vucāne, sertificēta zīdaiņu peldētapmācības trenere.

Jau kopš bērniņa nākšanas pasaulē vecākiem svarīgi kļūst jautājumi par mazuļa labsajūtu, pareizu fizisko attīstību un arī norūdīšanos, lai pēc iespējas mazāk nāktos sastapties ar dažādām slimībām un vīrusiem. Viens no veidiem, kā censties nodrošināt mazulim visu iepriekš minēto, ir agrīnā peldēšana jeb mazuļu peldināšana līdz trīs gadu vecumam. Vingrinājumi ūdenī, ko bērniņš veic speciālista vadībā un vecāku tuvumā, var būt ļoti nozīmīgi mazuļa tālākai attīstībai, jo, kustoties ūdenī, tiek nodarbināti visi muskuļi, tādējādi peldināšana stimulē refleksu attīstību vājākiem bērniem un samazina uzbudinājumu aktīvākiem. Tajā pašā laikā peldēšana ir pietiekami droša slodze, kas neļauj pārslogot muskuļu saites, kā arī izslēdz iespēju nejauši veikt nedabiskas un fizioloģiski nepareizas kustības.

Ceturtā cikla 6. nodarbībā “Kā nepazust vecāku lomā?” 17.03.2022.(ceturtdiena) plkst. 15:00-16:15  tiešsaistē viesosies Iveta Aunīte, diplomēta psiholoģe.

Kļūstot par jaunajiem vecākiem, bieži vien šķiet, ka bērns paņem visu uzmanību. Tomēr, lai bērniņam būtu iespēja augt veselīgā un drošā vidē, vecākiem jārūpējas ne tikai par viņu, bet arī par savstarpējām attiecībām. Vecāki joprojām ir arī partneri – randiņi, romantika un īsta kopā būšana ir neatņemama ģimenes dzīves daļa, lai nepazaudētu viens otru ikdienas rutīnā un neļautos nogurumam, ko rada rūpes par bērniem un ikdienas pienākumi.

Ceturtā cikla 7. nodarbībā “Bērna emocionālā audzināšana” 24.03.2022.(ceturtdiena) plkst. 15:00-16:15  tiešsaistē viesosies Iveta Aunīte, diplomēta psiholoģe.

Mazam bērnam augot, ar katru dienu attīstās arī viņa personība, līdz ar to arī vēlme apliecināt savu ES, izteikt viedokli un iepazīt dažādas robežas, kas ietekmē arī viņa uzvedību. Tāpat maza bērna uzvedību ietekmē tas, ka viņš vēl nesaprot savas emocijas un tikai pamazām mācās tās atpazīt un kontrolēt. Vecāki savukārt dusmojas uz bērniem par viņu nepaklausību, jo uzskata, ka bērnam ir jāspēj domāt tāpat kā pieaugušajam, līdz ar to arī jārīkojas tā kā pieaudzis cilvēks rīkotos konkrētā situācijā. Lai palīdzētu bērnam psiholoģiski attīstīties un saprast savas emocijas, vecākiem ir jāmācās neizturēties nosodoši un autoritatīvi. Tā vietā vecākiem bērna uzvedības regulēšanai jāpieiet mierīgāk un pēc iespējas ar pozitīvāku attieksmi pret visām bērna emocijām, jo tad arī bērns jutīsies laimīgāks, saprastāks, līdz ar to arī būs paklausīgāks. Diskusijas- ieteikumi bērna uzvedības regulēšanā.

Ceturtā cikla 8. nodarbībā “Kāpēc viņš atkal raud?” 29.03.2022.(otrdiena) plkst. 15:00-16:15  tiešsaistē viesosies Solvita Stengrevica – Grāvīte sertificēta PEP mamma.

Saruna ar zīdaiņu vecākiem par bērna raudāšanas iemesliem un to, kā iejūtīgi atbalstīt raudošu mazuli. Nereti tieši bērna raudāšana ir viens no lielākajiem izaicinājumiem vecākiem. Runāsim par to, kā cieņpilni palīdzēt gan mazulim, gan sev pašam.


Dalība nodarbībās - bez maksas.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.

Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.


Informāciju sagatavoja: Ārija Logina

Kontakttelefona Nr.: 26456234
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums