.

Bēbīšu skoliņa "Asniņš" SEPTEMBRĪ aicina!

iesūtīts: 2021.08.30 16:17
Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Kastanītis", Blaumaņa 19 biedrība "KASTANĪTIS - BĒRNIEM" bebīšu skoliņa "Asniņš" projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

To uzdevumi ir:
  1. Sniegt iespēju jaunajām māmiņām, tai skaitā sociālā riska grupām integrēties sabiedrībā, rast risinājumus aktuālām problēmām un daļēji novērst to cēloņus.
  2. Sniegt psiholoģisku atbalstu un speciālistu palīdzību ( mikrologopēda, pediatra, ģimenes psihoterapeita, fizioterapeita, mūzikas terapeita, smilšu terapeita, fitoterapeita, fitnesa trenera,  kinestētiskā hendlinga speciālista, ginekologa, dūlas u.c. speciālistu lekcijas).
  3. Dot iespēju jaunajiem vecākiem tikties un dalīties pieredzē un attīstīt viņu prasmes bērnu kopšanā un attīstības veicināšanā.
  4. Dot iespēju bērniem jau no mazotnes būt kopā ar vienaudžiem.

Otrā cikla 12. nodarbībā ,,Spēka dziesmas ikdienai” 02.09.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Vita Krūmiņa, sertificēta mākslas terapeite.

Nodarbībā grūtnieces un jaunie vecāki tiks iepazīstināti ar aktīvo mūzikas terapiju un tās spēju veicināt katra indivīda garīgo, fizisko un sociālo veselību Tāpat tiks sniegts priekšstats par to, kā dziedot māmiņa vai tētis var dziedināt (uzlabot fizisko un psihisko veselību), harmonizēt ne tikai sevi pašu, bet arī palīdzēt savam bērniņam. Tā kā iecerētā iepazīšanās ar mūzikas terapiju vairāk vērsta uz praktisku dalībnieku līdzdarbošanos, nodarbība paredzēta trīs daļās – trīs tikšanās reizēs, kur katrai reizei izvēlēts atšķirīgs temats, lai parādītu mūzikas terapijas dažādību.

Trešajā tikšanās reizē vairāk pievērsīsimies grūtnieču un jauno māmiņu emocionālajai veselībai un iekšējam spēkam. Dziedot latviešu tautas dziesmas, centīsimies atrast savu iekšējo mieru, jo, ja mierīga un līdzsvarota ir mamma, arī bērniņš būs mierīgs un laimīgs. Tāpat dziedot trenēsimies atrast sevī spēku pārvaldīt nevēlamas emocijas un pārdzīvojumus, kas traucē bērniņa gaidīšanas un zīdaiņa ikdienas aprūpē. Mācīsimies caur dziesmu dziedināt sevi un savus bērnus.

Otrā cikla 13. nodarbībā  ,,Veselīgs uzturs mazuļiem”. 09.09.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Baiba Bērtiņa sertificēta uztura speciāliste .

Veselīgs uzturs ir viens no priekšnoteikumiem cilvēka veselības saglabāšanai un veicināšanai.  Veselīgs un sabalansēts uzturs nozīmē nodrošināt organismu ar nepieciešamo enerģiju, olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un minerālvielu daudzumu, uzņemot tos ar pārtikas produktiem. Pareizs mazuļu uzturs ir nozīmīgs, pat svarīgs dzīvībai. Ēšanas paradumi, kurus vecāki veido mazulim, nosaka, cik labi bērniņš augs un attīstīsies, un kādi ēšanas paradumi izveidosies visa mūža garumā. Nodarbības teorētiskā daļa papildināta ar praktisku darbošanos – meistarklasi, kurā uz vietas (katrs savās mājās) gatavosim veselīgas uzkodas mazuļiem.

Trešā cikla 1. nodarbībā  ,,Dzīvesprieks” 23.09.2021. plkst. 15:00-16:30 viesosies Ieva Kovaļenoka, diplomēta psiholoģe.

Dzīvesprieks ir mūsu degviela, lai nodrošinātu kustību un savu mērķu realizēšanu. Tā ir spēja dzīvot un darīt viegli. Bieži vien grūtnieces un jaunās māmiņas pēc dzemdībām piemeklē dzīvesprieka zudums, kas var rezultēties pat depresijā. Nodarbībā diplomēta psiholoģe pastāstīs, kā atpazīt un neiedzīvoties nomāktībā, un kas liecina par dzīvesprieka zudumu. Tāpat interesentiem būs iespēja gūt ne tikai izpratni par lietām un ikdienišķiem ieradumiem, kas vairo enerģiju un dzīvesprieku, bet arī spēju gūtās zināšanas pielietot savā ikdienas dzīvē.

Trešā cikla 2. nodarbībā ,,Mazuļa handlings jeb aprūpe” 30.09.2021. plkst. 15:00-16:15 viesosies Ieva Vosele sertificēta fizioterapeite.

Hendlings (no angļu val. handling) ir metode, kas māca, kā pareizi turēt un darboties ar mazuli. Tas ir pašu vecāku roku darbs un pieskārieni savam bērnam jau no pirmajām dzīvības dienām. Pareizi mazuli turot, ceļot, mierinot un nesot uz rokām, var palīdzēt viņam apjaust un sakārtot savu ķermeni, ilgtermiņā nodrošinot simetrisku un pilnvērtīgu attīstību.

Dalība nodarbībās - bez maksas.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.


Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.Kontakttelefona Nr.: 26456234

Informāciju sagatavoja: Ārija Logina 

Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums