Piedāvā telpas pašizolācijai Madonas novadā

iesūtīts: 2020.03.24 10:24
Madonas novada pašvaldība un pašvaldības sociālais dienests ārkārtējās situācijas apstākļos turpina iedzīvotājiem sniegt nepieciešamos pakalpojumus.

Viens no jautājumiem, kas aktualizējies Madonas un citos novados, ir telpu pieejamība cilvēkiem, kuriem nepieciešams uzturēties pašizolācijā.

Sadarbojoties Madonas novada pašvaldībai un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Diakonijas centram, šāda iespēja ir rasta. Informē Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš: “Sākot ar šo nedēļu Kopienas centra “Baltā ūdensroze” telpās Parka ielā 6, Madonā, piedāvājam iespēju pašizolēties četriem cilvēkiem. Uzsvēršu, ka šis pakalpojums pieejams cilvēkiem, kuri atrodas bezizejas situācijā bez citām piemērotām telpām, kurās uzturēties paškarantīnā. Saudzēsim sevi un citus.”

“Telpas Parka ielā 6 sākotnēji bija plānotas Mātes un jaundzimušā bērna atbalsta centra izveidei, taču dzīve ienes savas korekcijas un savu funkciju, kaut arī mērķa grupa šobrīd ir cita – tās pildīs. Esam atbrīvojuši četras istabiņas, kuras cilvēki var izmantot pašizolācijai. Nepieciešamības gadījumā varam ierīkot vēl vienu, tādējādi palielinot pašizolējamo skaitu līdz pieciem. No cilvēkiem, kuri vēlēsies šis telpas izmantot, mēs sagaidām godprātīgu un atbildīgu attieksmi, nepakļaujot inficēšanās riskam sevi un citus. No savas puses mēs sniedzam telpas, kurās cilvēks var uzturēties pašizolācijā. Viņam ir sava istaba, iespēja nomazgāties, uzvārīt ūdeni. Pašizolācijā esošā apgādi ar ēdienu, apģērbu un citu nepieciešamo jau uzņemas šī cilvēka piederīgie” skaidro LELB Diakonijas centra kopienas centra “Baltā ūdensroze” vadītāja Rudīte Kumsāre, piebilstot, ka pašlaik uz pašizolāciju ir pieteicies viens Madonas novada iedzīvotājs, kurš aprīļa sākumā plāno atgriezties Latvijā no ārvalstīm.

Pieteikties pakalpojumam var, kontaktējoties ar Sociālā dienesta darbiniekiem.

Iedzīvotājus, kuriem nav citas iespējas, kā sarūpēt pirmās nepieciešamības preces, aicinām izmantot sociālo darbinieku sniegto palīdzību.

Rēķinoties ar to, ka telpas pašizolācijai ar laiku var būt nepieciešamas lielākam cilvēku skaitam, Madonas novada pašvaldība aktīvi izvērtē tās rīcībā esošo dzīvojamo fondu, kā arī apzina viesnīcas, viesu namus, atpūtas mājas, kas piekristu Madonas novada teritorijā sniegt šo pakalpojumu.


Telpas cilvēku pašizolācijai šobrīd ir gatavas nodrošināt:

Aicinām būt atsaucīgām arī citas Madonas novadā esošās klientu izmitināšanas un apkalpošanas mītnes!Informāciju sagatavoja:
Madonas novada pašvaldības
Attīstības nodaļa
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums