Izvēlne

Noskaidroti “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” finālisti. To vidū arī Madonas novads

iesūtīts: 2023.11.10 14:04
Apkopoti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” pēdējās kārtas rezultāti ar katrā plānošanas reģionā visaugstāk novērtētajām pašvaldībām, kas atzītas kā ģimenēm draudzīgākās. Finālisti cīnīsies par naudas balvu, kuru izmantot ģimeniskas vides uzlabošanai savā pašvaldībā un uzvarētāji tiks izziņoti 2023. gada 12. decembrī īpašā apbalvošanas ceremonijā. Jau otro gadu konkursa finālistu vidū Vidzemes plānošanas reģionā ir arī Madonas novada pašvaldība iegūstot šo titulu.

Konkursa trešajā kārtā, ņemot vērā pašvaldību sniegtos datus, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtos datus par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam, finālā iekļuvušas sekojošas pašvaldības:

  • Kurzemes plānošanas reģionā: Saldus novada pašvaldība, Liepājas valstspilsēta;
  • Latgales plānošanas reģionā: Ludzas novada pašvaldība;
  • Rīgas plānošanas reģionā: Siguldas novada pašvaldība, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība;
  • Vidzemes plānošanas reģionā: Saulkrastu novada pašvaldība, Madonas novada pašvaldība;
  • Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība;

“Vispirms vēlos teikt lielu paldies ikvienam, kas atrada laiku, lai sniegtu savu viedokli par savu pašvaldību paveikto, kā arī vēl pilnveidojamo ģimeniskas vides veidošanā un ģimeņu atbalstā. Vērtēšanas procesā redzam, ka pašvaldības paplašina sniegtos pakalpojumus izglītības un transporta jomā, kā arī uzlabo pieejamību pakalpojumiem, kas atbalsta gan jauniešus, gan seniorus. Progress ir acīmredzams, taču   ir nepieciešami, piemēram,  ,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga pūce.

Pašvaldība un tās iestādes ir tuvākā pārvaldes institūcija iedzīvotājiem, un tieši pašvaldībām ir jābūt tām, kas rūpējas, lai ikviens, arī ģimenes, justos labi. Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” apbalvošanas ceremonijā uzzināsim, kuras ir ģimenei draudzīgākās pašvaldības 2023. gadā un konkursa laikā iegūtos datus būs iespējams izmantot, lai uzlabotu ģimeņu labsajūtu Latvijas pašvaldībās.

Šī informācija būs noderīga ikvienam iedzīvotājam, tostarp, jaunajām ģimenēm, kurām dzīvesvietas izvēlē šāda informācija var būt izšķiroša. Ne mazāk būtiski – konkurss motivē un palīdz attīstīt dažādas iniciatīvas ģimenēm ar bērniem draudzīgas pilsētvides attīstībā.

Jau ziņots, ka vietnē www.vietagimenei.lv līdz šī gada 9. novembrim noris Sabiedrības integrācijas fonda rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojums.

Balsojuma aptauja pieejama: https://ej.uz/balsojumsGDP

Tajā pašvaldību iedzīvotāji aicināti novērtēt pašvaldību sniegumu, balsojot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību, tādējādi vienlaikus arī atbalstot šīs pašvaldības sacensībā par statusu Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023.

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums