Izvēlne
.

Atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

iesūtīts: 2022.12.16 16:43
2016.gada 1.martā Vidzemes plānošanas reģions ar Madonas novada pašvaldību noslēdza sadarbības līgumu, īstenojot Deinstitucionalizācijas plānu, ar mērķi attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā.

Projekta “Vidzeme iekļauj” Deinstitucionalizācijas plāna ieviešanas rezultātā Madonā, Parka ielā 4, ceturtdien, 15. decembrī, tika atklāts daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Centrs nodrošinās sekojošus pakalpojumus:

Dienas aprūpes centru.

Jaunizveidotas, normatīviem atbilstošas telpas 13 bērniem ar dažādiemar dažādiem funkcionālajiem traucējumiem tiek nodrošināta aprūpe, iespējas attīstīt vai saglabāt kognitīvās (uztveres, domāšanas, kustības, runas) spējas. Interesanti pavadīt brīvo laiku. Dienas aprūpes centrā bērns būs pieskatīts un nodarbināts tajos brīžos, kad neatrodas mācību iestādē, bet vecāki strādā, vai, piemēram, dodas vizītē pie ārsta.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs.

Centrā tiks nodrošināti dažādi rehabilitācijas pakalpojumi, kuri nepieciešami bērna veselības uzlabošanai vai spēju saglabāšanai. Katrā pašvaldībā pieejamo speciālistu klāsts būs atšķirīgs, tomēr tās centīsies nodrošināt primāri nepieciešamos pakalpojumus – psihologu, fizioterapeitu, ergoterapeitu, logopēdu u.c. ar iznākuma rādītāju, kur eociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņems 38 bērni ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskiem pārstāvjiem.

"Atelpas  brīdis"

Vieta pieciem bērniem, kas nodrošina vecākiem, kuriem ir īpaši kopjams bērniņš, iespēju ‘’ievilkt elpu’’ un atpūsties no ikdienas rūpēm par bērnu. ‘’Atelpas brīdis’’ ir diennakts pakalpojums, kurā tiek nodrošināta bērna pieskatīšana, aprūpe, pašaprūpes spēju attīstība un saturīga brīvā laika pavadīšana.Informāciju sagatavoja: Ilze Fārneste
Madonas novada Sociālā dienesta vadītāja
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums