Radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņa

iesūtīts: 2022.08.08 10:29
Valsts vides dienests aicina Latvijas iedzīvotājus no 10. augusta līdz 10. oktobrim bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus. Kampaņas laikā radioaktīvos priekšmetus iespējams nodot kādā no astoņām Latvijas pilsētām, tostarp - Madonā.

Radioaktīvus avotus vai priekšmetus, kuriem pievienoti radioaktīvi materiāli ar mērķi uzlabot to īpašības, iedzīvotāji var atpazīt, ja uz šiem priekšmetiem ir radiācijas brīdinājuma zīmes vai marķējums. Ja vizuālu norāžu nav, radioaktīvus priekšmetus var atpazīt pēc šādu priekšmetu tipiska pielietojuma. Atrodot aizdomīgu priekšmetu, jāievēro aizsardzības pasākumi.

Vēsturiskie radioaktīvie priekšmeti var neradīt tūlītējus radiācijas riskus, bet radioaktivitātes dēļ ilgākā laika var nevajadzīgi palielināt cilvēka apstarojuma dozu. Priekšmeta bojājuma gadījumā var palielināties risks radioaktīvo materiālu nokļūšanai vidē un cilvēka ķermenī, ieelpojot vai apēdot. Radioaktīvie priekšmeti jānodod drošai apsaimniekošanai, lai neradītu kaitējumu videi un iedzīvotājiem!

Valsts vides dienesta (VVD) Radiācijas drošības centrs sniedz konsultācijas interesentiem par radioaktīvo priekšmetu atpazīšanu un nepieciešamajiem aizsardzības pasākumiem.

Kur priekšmetus iespējams nodot? Plašāka informācija par to, kas ir radioaktīvie priekšmeti, kādi ir radiācijas riski un kā nodot radioaktīvos priekšmetus kampaņas ietvaros: Radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņa | Valsts vides dienests (vvd.gov.lv) 

Radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņa tiek organizēta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, projekta Nr.1-08/23/2022 ““Esi zinošs-2022!” – stratēģisko partnerību veidošana un sabiedrības iesaiste vides apziņas celšanai” ietvaros.

Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums