No š.g. 1.jūnija SIA “Madonas ūdens” būs jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

iesūtīts: 2022.05.09 13:31
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA “Madonas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No š.g. 1.jūnija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,25 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,62 EUR/m3.

Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošajiem, 2019.gadā apstiprinātajiem tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,07 eiro, bet kanalizācijas pakalpojuma tarifs – par 0,14 eiro.

SIA “Madonas ūdens”, tāpat kā daudziem citiem uzņēmumiem, kuri ražošanā vai pakalpojumu nodrošināšanā izmanto elektroenerģiju, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenas pieaugums. Savukārt elektroenerģijas cenu pieaugumu ir ietekmējis ražošanas izmaksu kāpums dabasgāzes un CO2 emisiju kvotu cenu pieauguma dēļ, kā arī mazāk labvēlīgi laikapstākļi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem hidroelektrostacijās un vēja stacijās.

Elektroenerģijas izmaksas uzņēmumam jau pērn pieauga par 43,8%, salīdzinot ar 2020.gadu. Savukārt jaunajos tarifos iekļautās elektroenerģijas izmaksas pieaugušas par 56%, salīdzinot ar esošajos tarifos iekļautajām.

Jaunos tarifus plānots piemērot Madonā, kā arī citās Madonas novada teritorijās – Aronas, Barkavas, Dzelzavas, Lazdonas, Ļaudonas, Liezēres, Mētrienas, Ošupes, Praulienas un Sarkaņu pagastā.
 SIA “Madonas ūdens” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza š.g. 18.martā. Tarifa izvērtēšanas laikā uzņēmums iesniedza precizētu tarifu projektu un tā izvērtēšanai nepieciešamo papildu informāciju. Tā rezultātā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs tika palielināts par 0,02 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,02 eiro, salīdzinot ar SPRK vērtēšanai sākotnēji iesniegto.

SPRK secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Madonas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē, kur arī detalizētāks SIA “Madonas ūdens” jauno tarifu izklāsts.

Kopumā šobrīd (uz 26.04.22.) SPRK vērtēšanā ir deviņi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.
‌Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir neatkarīga valsts iestāde, kas Latvijā uzrauga sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju (ap 600 regulēto komersantu) darbību, tirgus attīstību un rūpējas, lai iedzīvotāji saņemtu nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus par ekonomiski pamatotu cenu. SPRK regulē sabiedriskos pakalpojumus enerģētikas, ūdenssaimniecības, elektronisko sakaru, pasta, depozīta iepakojuma un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Plašāk www.sprk.gov.lv.
‌Papildu informācijai: Ieva Lazdiņa,

Sabiedrisko attiecību vadītāja

ieva.lazdina@sprk.gov.lv

+371 26158480

www.sprk.gov.lv
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums