Šonedēļ plānots veikt padomju armijas ģenerālmajora N. Jakuņina ekshumāciju

iesūtīts: 2021.08.25 08:23
Madonas novada pašvaldība 2020. gada 19. maijā ārkārtas sēdē nolēma uzsākt ģenerālmajora Nikolaja Jakuņina (1902–1944) pārapbedīšanas procesu un risināt jautājumu par pieminekļa pārvietošanu no pašreizējās atrašanās vietas Skolas ielā 10, Madona uz Brāļu kapiem Madonas pilsētā (Parka iela 5, Madona).

2021. gada 6. augustā Brāļu Kapu komiteja (BKK) saņēma Ārlietu ministrijas informāciju, ka Krievijas Federācija (KF) sniegusi piekrišanu Madonas novada pašvaldības 2020. gada 19. maijā ierosinātajai padomju armijas ģenerālmajora N. Jakuņina mirstīgo atlieku pārbedīšanai no pašreizējās atrašanas vietas pie Madonas Valsts ģimnāzijas uz Otrajā pasaules karā kritušo karavīru brāļu kapiem.

16. un 18. augustā Madonas novada pašvaldības pārstāvji tikās ar BKK un meklēšanas vienības “Leģenda“, kā arī Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā  pārstāvjiem, lai vienotos par jautājumiem, kas saistīti ar padomju armijas ģenerālmajora pārapbedīšanu.

17. augustā Madonas novada pašvaldība saņēma BKK Karavīru apbedījumu vietas izpētes darba atļauju. Saskaņā ar 2007. gada 18. decembra LR valdības un KF valdības vienošanos par Latvijas apbedījumu statusu KF teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu LR teritorijā atļauja veikt zondāžas darbus, lai noteiktu apbedījumu esamību un ekshumācijas darbiem, lai veiktu karavīru mirstīgo atlieku ekshumāciju un identifikāciju, izdota meklēšanas vienības “Leģenda” vadītājam Tālim Ešmitam.

Ģenerālmajora mirstīgo atlieku ekshumāciju plānots veikt 26. un 27. augustā. Pirms tam tiks veikti teritorijas sagatavošanas darbi, atbrīvojot apbedījuma vietu no apauguma un citiem elementiem, kas varētu traucēt ekshumācijai. KF N. Jakuņina mirstīgās atliekas plāno pārapbedīt Brāļu kapos, vietā, kur savulaik atradās kapu centrālais ansamblis ar uzvaras obelisku un mūžīgo uguni. Šajā vieta Nikolajam Jakuņinam KF par saviem līdzekļiem plāno uzstādīt atjaunoto pieminekli. Ar pieminekļa novietojuma shēmu var iepazīties ŠEIT un ŠEIT.

Pārapbedīšana tiks veikta līdz 30. septembrim. Ar to saistītos izdevumus sedz Madonas novada pašvaldība.

MADONAS NOVADA PAŠVALDĪBA

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika