.

Pasaules pārtikas drošības diena

iesūtīts: 2024.06.07 09:16
Ik gadu 7. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules pārtikas drošības diena. Šogad šīs dienas devīze ir “Pārtikas drošība: sagatavojies negaidītajam”, kas vērš uzmanību drošas un kvalitatīvas pārtikas izvēlei un piesardzības pasākumiem ēdiena pagatavošanā.

Vasara ir lielisks laiks piknika organizēšanai pie dabas ģimenes vai draugu lokā, tāpēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti atgādina par piesardzības pasākumiem drošam piknikam pie dabas:

  • pārtikas transportēšanai izmantojiet somu ar aukstuma elementiem;
  • grilējot pievērsiet uzmanību produktu pagatavošanas ilgumam un temperatūrai. Produktus piededzinot, var rasties kaitīgas un vēzi izraisošas vielas, bet, kārtīgi neizcepot, pārtikā var saglabāties dažādi slimību izraisītāji, kas izsauc tādus simptomus kā slikta dūša, vēdersāpes, caureja un vemšana;
  • ievērojiet roku higiēnu! Mazgājiet rokas, pirms un pēc ēdiena gatavošanas, pirms ēšanas, pēc rotaļām un sporta aktivitātēm, pēc tualetes apmeklējuma. Ja nav pieejamas ziepes un ūdens, izmantojiet roku dezinfekcijas līdzekli. Raugieties, lai roku higiēnu ievērotu arī bērni;
  • atcerieties, ka pirms ēšanas rūpīgi jānomazgā arī atrastās meža veltes, jo uz tām var būt dzīvnieku izkārnījumu paliekas.  

Vienlaikus SPKC speciālisti ir izstrādājuši infografiku, kas apkopo biežākos mītus un faktus par pārtikas drošību. 

Tāpat aicinām izmantot arī citus SPKC un Veselības ministrijas izstrādātos materiālus par pārtikas drošību un roku higiēnu.

Pārtikas drošība:

·        Informatīvais materiāls Latvijas iedzīvotājiem par ēdiena pagatavošanu mājās

·        Infografika “Uzglabā pārtiku pareizi un droši”

·        Infografika “Ieteikumi drošai maltītei”

Roku higiēna:


Informāciju iesūtīja: Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums