„27.TOP BUMBA – 2020”

iesūtīts: 2020.08.03 16:37

NOLIKUMS

1.Mērķis un uzdevumi.

Popularizēt 3x3 basketbolu jauniešu, Madonas novada iedzīvotāju vidū.

2.Vieta un laiks.

Sacensības notiks Madonā, Priežu kalna laukumos (sliktu laika apstākļu gadījumā- notiks MSC) :

1.posms 20. jūnijā 12.00- U-10 un U-12 grupām; 14.00-  U-14 un U16 grupām; 16.00 -V grupai – Madona, Priežu kalna laukumi.

2.posms 11. jūlijā 12.00- U-10 un U-12 grupām; 14.00-  U-14 un U-16 grupām; 16.00- V grupai – Madona, Priežu kalna laukumi.

3.posms 1.augustā 12.00- U-10 un U-12 grupām; 14.00-  U-14 un U-16;

16.00 – V grupai- Madona, Priežu kalna laukumi.

4.posms 29.augustā 12.00- U-10 un U-12 grupām; 14.00-  U-14 un U-16;

16.00 – V grupai- Madonas pilsētas Sporta Centrs.

3.Vadība

     Sacensības organizē un vada Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skola, galvenais tiesnesis: Agnis Beķeris /mob.t.26001142/

4. Dalībnieki:

1) U-10 (2010.g.dz.un jaunāki) &(dalība-8 eiro no komandas);

2) U-12 (2008. /2009. g. dz.)&(dalība-8 eiro no komandas);

3) U-14 (2006. /2007. g. dz.)&(dalība- 8 eiro no komandas);

4) U-16 (2004. / 2005. g. dz.)&(dalība-8 eiro no komandas);

5) Vīri (2003.g.dz. un vecāki)&(dalība-12 eiro no komandas).


5. Kārtība.

      Katras vecuma grupas attiecīgā posma izspēles sistēma tiek noteikta atbilstoši pieteikto komandu skaitam. Pēc apakšgrupu turnīru izspēles noteikts skaits komandu iekļūst izslēgšanas turnīrā.

    Spēles notiek pēc klasiskajā basketbolā pieņemtajiem principiem. Lielākā atšķirība – punktu skaitīšana pa viens un divi, aizvietojot tradicionālo divi un trīs. Netiek piemērots trīs sekunžu uzbrukumu zonas princips. Pirms spēles tās dalībniekiem ieteicams vienoties par auta fiksēšanas nosacījumiem gala līnijā aiz groza. Bumbas pieskaršanās groza konstrukcijai ir auts.

     Tiesnesis tiesā U-10, U-12, U-14 grupu spēles(8min.jeb līdz 11 punktiem).Netiek izmantoti tiesnešu pakalpojumi pārējās vecuma grupās , jo maču tiesāšanu veic paši spēlētāji. Katrā konkrētā spēles epizodē iesaistītais basketbolists ir tiesīgs apstādināt spēli ar vārdu “Sods”. Ja rodas domstarpības, tad strīdu izšķir neitrālās komandas pārstāvis.

     Ja noteikumu pārkāpumu aizsargs veicis metiena izpildīšanas brīdī, tad uzbrucējs saņem iespēju uz attiecīgi vienu vai diviem soda metieniem. Pēc attiecīgā soda metienu skaita izpildīšanas notiek cīņa par atlēkušo bumbu.

     Ja pēc noteikumu pārkāpuma metienā uzbrucējs guvis grozu, tad viņš ir tiesīgs pieprasīt arī papildus soda metienu.

     Ja viena uzbrukuma laikā aizsardzībā esošā komanda divreiz pārkāpj noteikumus ne metiena izpildīšanas situācijā, tad uzbrucēju komanda saņem iespēju uz vienu soda metienu.

     Spēles laikā pēc iemesta groza, pretējai komandai, kurai pienākas bumba, nav jātaisa “Check-Ball”, bumba ir jāizspēlē ārpus trīspunktu metienu līnijas un komanda var turpināt uzbrukumu.

     Spēles laikā katru komandu laukumā pārstāv trīs basketbolisti, atsevišķos gadījumos pieļaujama arī divu spēlētāju dalība mačā. Mazākumā palikušā komanda, neraugoties uz iemesliem, nav tiesīga pieprasīt sāncenšu trešā spēlētāja nepiedalīšanos cīņā. Sāncenšu basketbolista savainojuma situācijā cīņas turpinājums divi pret divi tiek uzskatīts par labas gribas apliecinājumu.

     Spēles notiek nevis uz laiku, bet gan līdz brīdim, kad viena no komandām gūst 11 punktus (tālmetiens - 2 punkti, pārējie metieni - 1 punkts).

Organizatori patur tiesības nelabvēlīgu laika apstākļu vai citu iemeslu dēļ samazināt spēles ilgumu, nosakot uzvarētāju, piemēram, pēc deviņu punktu sasniegšanas.

      Katras komandas sastāvā(lai cīnītos par kopvērtējumu) sezonas laikā iespējams pieteikt ne vairāk kā četrus spēlētājus.

      Jebkurš atklāts un tīšs sitiens sāncensim automātiski tiek sodīts ar diskvalifikāciju.

6.Vērtēšana.

            Komandas kopvērtējumā vērtē pēc trīs labāko posmu izcīnīto vietu summas (1. vieta – 1 punkts, 2. vieta – 2 punkti, 3. vieta – 3 punkti utt.). Komandas, kuras piedalījušās tikai vienā vai divos posmos tiks vērtētas aiz komandām, kas piedalījušās vismaz trijos posmos, kaut arī viņu rezultāts varētu būt labāks. Vienādu iegūto punktu gadījumā augstāku vietu izcīna komanda, kurai ir vairāk posmos augstāku vietu (1.vieta, 2. vieta, 3.vieta utt.). Ja arī šie rezultāti sakrīt, kopvērtējumā augstāku vietu ieņem komanda, kas ir ieņēmusi augstāku vietu pēdējā (ceturtajā) posmā.

            Kopējo komandas vietu apakšgrupā posmā – noteiks pēc sekojoša principa:

·        Par uzvaru – 2 punkti

·        Par zaudējumu – 1 punkts

·        Par neierašanos uz spēli zaudējums – 0 – 20 punkti

·        Pa divām vai vairākām komandām sakrīt punktu skaits, tad augstāku vietu nosaka:             -    uzvaru skaits savstarpējās spēlēs

-        iegūto un zaudēto punktu attiecība savstarpējās spēlēs

-        ja iepriekš minētie rādītāji ir vienādi, tad katras komandas vienam spēlētājam jāizpilda pa trim soda metieniem vienu vai vairākas kārtas.

7.Apbalvošana.

     Katrā posmā apbalvo posma uzvarētājas 1.,2.,3.v.ieguvējas komandas ar kausiņiem, katru 1.-3.vietas ieguvējas komandas spēlētāju ar medaļu.

8.Dalības maksa.

     Dalības maksa posmā grupās U-10,U-12, U-14,U-16 – 8eiro, V – 12 eiro no komandas.

9.Pieteikšanās.

      Stundu pirms attiecīgās vecuma grupas spēļu sākuma-komandas reģistrēšanai nepieciešams tās pārstāvim vai kādam no spēlētājiem vērsties sekretariātā - samaksāt dalības maksu un paziņojot nosaukumu. Pēc dalības apmaksas un reģistrācijas notiek komandas iekļaušana turnīra tabulās.

 

Sacensību galvenais tiesnesis:                                                                           /A.Beķeris /            
 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika