.

PK posmā kamanu suņu sportā Madonā latvieši cīnījušies par uzvarām ar igauņiem

iesūtīts: 2023.03.01 17:27
Pagājušajā nedēļas nogalē, 25. un 26. februārī, sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” ceturto reizi norisinājās “Dog Sport Carnikava” un Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotais Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas Ziemas čempionāts un ko apmeklēja daudz skatītāju.

Pasaules kausa posmā Madonā sacensību dalībnieki spēkiem mērojās trīs kategorijās: četru suņu kamanās, divu suņu kamanās un skijoringā (suns velk slēpotāju), atsevišķi katrā kategorijā izdalot vēl arī klases – Nordic jeb ziemeļu šķirnes suņi un Open klase. Šajās trīs dažādās kategorijās un klasēs sacentās ap 50 dalībniekiem no visām trim Baltijas valstīm. Sākotnēji bija pieteikti divas reizes vairāk dalībnieku un arī krietni vairāk valstu, bet, tā kā no janvāra beigām nenotikušo pasaules čempionātu Starptautiskā Kamanu suņu sporta federācija nepārdomāti pārcēla uz šo nedēļu Zviedrijā, tad daudzi ārvalstu sportisti nevarēja ierasties.

Sacensības norisinājās sniegotos laikapstākļos. Neskatoties uz samazināto dalībnieku skaitu, sacensības “Smeceres sila” trasē bija gana aizraujošas. Kā ierasti, šīs sacensības apmeklēja arī liels skatītāju skaits – gan sporta, gan dzīvnieku mīļi. Sestdien 5,1km garajā aplī notika pirmie braucieni, bet svētdien tika veikti otrie braucieni, abu dienu uzrādītos laikus skaitot kopā. Ātrākie laiki ap 12 minūtēm, tika fiksēti 4 suņu kamanās Nordic klasē, kā arī vīriešu un sieviešu līderiem skijoringā, savukārt dažās klasēs dalībniekiem šo apli nācās mērot pusstundas laikā. Skatītāji varēja redzēt arī amizantus skatus, kad suņi apstājās uzreiz pēc starta, pagriezās nost no trases uz brīdi vai apgūlās divus metrus pirms finiša. Pasaules kausa dalībnieki bija ļoti gandarīti par sacensību norisi “Smeceres silā”. Viņiem ļoti patika trase, ko jau arī iepriekšējos gados bija uzsvēruši.

Lai Pasaules kausa posma un Latvijas Ziemas čempionāta godalgoto vietu ieguvēji saņemtu labas un daudz balvas, parūpējās ģenerālsponsors SIA“Bertas nams” un “Josera”, kā arī atbalstītāji “GigiVet”, “Pupu maiss”, SIA “Garšaugu maisījumi”, SIA “Atasco”, SIA “Green Hive”,  SIA Dandelion, SIA “Vilarija”, ZS “Adzelvieši”, ZS “Saliņas”, ZS “Bites”, ZS “Ozoliņi”, ZS “Strēlnieki” SIA “ SC Grand”.

Skijoringā Open klasē līdzvērtīgā cīņā par uzvaru pagājušā gada pirmo divu vietu ieguvēji no “Dog Sport Carnikava” samainījās vietām, proti, šoreiz uzvaru svinēja Artūrs Jakobsons, bet Fricis Zaržeckis ieguva otro vietu. Trijnieku noslēdza Jānis Zvaigzne. Sievietēm skijoringā Open klasē debijā šajā sporta veidā dominēja ziemas orientieriste Zane Robalde, bet ātrā kanikrosiste un tagad baikdžoringa braucēja Evija Černiševa (ZKK) ieņēma otro vietu, trijnieku noslēdzot rudenī kanikrosā uzvarējušajai lietuvietei Reda Adomaitītei. Sievietēm Nordic klasē bija vismazākā atstarpe starp pirmo un otro vietu, Anitai Reinei beigās tikai par 9 sekundēm apsteidzot Sintiju Preisu, kaut arī pēc pirmās dienas starpība bija divas minūtes.

Skijoringā Nordic suņu šķirņu klasē dubultuzvara Igaunijai, jo pirmo vietu ieguva divkārtējais pasaules vicečempions Silvers Vīra, bet otrais bija pagājušā gada pasaules čempions skūtera kategorijā bezsniega apstākļos Hardi Rīss. Trijniekā ar trešo vietu iekļuva arī Latvijas pārstāvis Mārtiņš Kristons (KSSK), kuram vēl viena godalga – uzvara -  4 suņu kamanās Nordic klasē un abu dienu absolūti ātrākie laiki. Šajā kategorijā aiz Mārtiņa pārējās divas godalgas ieguva igauņi Erle Hermana un Silvers Vīra, kuram līdz ar to tāpat kā Kristonam šajā posmā uzvara un trešā vieta.

Vīriešiem skijoringā veterāniem pārliecinoši uzvarēja Kaspars Krievs (Dog Sport Carnikava), kuram 4. vieta 4 suņu kamanās Nordic klasē. Aiz Kaspara sekoja igaunis Aksels Veilers, bet trijniekā iekļuvušais otrs Latvijas pārstāvis bija Sergejs Pranckuns (Dodkepu.lv).

Divu suņu kamanās Nordic klasē pārliecinoši pirmais bija Andrejs Osipovs (KSSK), bet Raimondai Ratkēvičai (Sniega suņi) otrā vieta. Divu suņu Open klasē dominēja Sarmīte Linde (Dog Sport Carnikava), bet, otrajā dienā nestartējot vicelīderei Agņei Budžiutei no Lietuvas, nākamās godalgotas vietas ieņēma Dodkepu.lv pārstāvji Artūrs Beļikovs un Mairita Lilientāle.

Četru suņu kamanu Open klase bija viena no interesantākajām, kur pamainījās līderi. Pirmās dienas līderis Kristaps Imaks nedaudz nokavēja startu otrajā dienā un, iespējams, dēļ tā arī līdzīgajā cīņā šķīrās no pirmās vietas, kuru beigās ieguva Nikolajs Kravcovs. Otro godalgu šajā kategorijā un kopumā trešo Preisu-Imaku ģimenei nodrošināja Iveta, kura ieguva trešo vietu.

Svētdien noslēgumā notika vēl arī interesantās stafetes, kur komandā bija divi dalībnieki – viens skijorings, bet otrs – divu suņu kamanās, turklāt katram dalībniekam posma beigās bija pieci šāvieni guļus biatlona šautuvē, par katru netrāpītu mērķi saņemot 15 sekunžu sodu. Open klasē pārliecinoši uzvarēja Dog Sport Carnikava ar Frici Zaržecki un Artūru Jakobsonu sastāvā, bet Nordic klasē pārāki bija igauņi Silvers Vīra un Erle Hermane. Precīzi sašāva divi dalībnieki – Artūrs Greizis un Mārtiņš Klindžāns, turklāt Klindžāna precizitāti un šaušanas ātrumu varētu apskaust jebkurš no Latvijas biatlonistiem.

     

Informāciju sagatavoja: Ivars Bācis
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums