.

Vīgants un Sabule arī otrajā dienā Madonā uzvar LČ slēpošanā

iesūtīts: 2022.01.17 08:35
Svētdien, 16. janvārī, Madonas sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” notikušajā Latvijas čempionāta pirmajā posmā distanču slēpošanā, kas vienlaikus pieaugušajiem un junioriem bija Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības, vīriešiem 10km brīvā stila distancē ar intervāla startu pārliecinoši pirmo vietu ieguva Latvijas labākais slēpotājs Raimo Vīgants no Madonas, bet sievietēm 5km ātrākā bija Annija Sabule, abiem svinot uzvaras otro dienu pēc kārtas.

Sestdien, 15. janvārī, tika noskaidroti labākie klasiskā stila sprintā, bet svētdien noslēdzošajā dienā slēpotāji sacentās vidējā distancē ar intervāla startu. Dalībnieku skaits, salīdzinot ar pirmo dienu, bija pieaudzis, proti, vīriešiem sacentās 40 dalībnieki, bet sievietēm uz starta izgāja visas pieteiktās 23 slēpotājas. Abiem dzimumiem tāpat kā pirmajā dienā startēja tikai Latvijas slēpotāji.

Sievietēm izvērtās ļoti interesanta cīņa par uzvaru un godalgoto vietu sadalījuma starp trim favorītēm. Pēc pirmā apļa jeb 2,5km vadībā ar 5 sekunžu pārsvaru pār cēsniecēm Esteri Volfu un Anniju Sabuli atradās rīdziniece Samanta Krampe. Otrajā aplī paātrinājās Sabule un izcīnīja otro čempiones titulu divās dienās. Sestdien otro laiku kvalifikācijas sprintā uzrādījusī, bet izslēgšanas kārtās nestartējusī Volfa ieguva otro vietu (+7 sek.), bet zeltu S18 ieskaitē. Arkādiete Krampe (+11,3 sek.), kura sestdien nestartēja, noslēdza godalgotu trijnieku, esot pirmajai S20 ieskaitē.

Sestdienas trešās vietas ieguvēja Elza Bleidele no Cēsu pilsētas sporta skolas (CPSS) atzīstami nostartēja arī svētdien, ieņemot ceturto vietu un nopelnot sudrabu S18 grupā. Pirmo medaļu Ogrei nodrošināja orientieriste Elīze Bremze, kura uzrādīja 5.laiku kopējā ieskaitē, bet bija trešā ātrākā S18 grupā. Savukārt S20 grupā sudrabs un bronza talsiniecei Viktorijai  un daugavpilietei Zlatai Pancerko, kuras kopējā ieskaitē ierindojās ārpus desmitnieka 13. un  15.vietā.

Vīriešiem intriga bija tikai par trešo vietu kopējā ieskaitē un par zeltu V20 grupā, jo stabili pirmajās divās ierindojās abi līderi no pieaugušās grupas. U23 pasaules čempionātā desmitniekā 2020.gadā iekļuvušais Raimo Vīgants pēdējās sacensībās pirms debijas Olimpiskajās spēlēs ieguva otro zeltu valsts čempionātā. Robertam Slotiņam, kurš bija tuvu tikšanai uz Pekinu, otrs sudrabs (+31 sek.). Piektajā vietā finišēja trešais labākais pieaugušo grupas pārstāvis Juris Damškalns no Talsiem, (+1:25) iegūstot bronzu otro dienu pēc kārtas.

Tikmēr Edijs Eiduks un Lauris Kaparkalējs spraigi cīnījās par uzvaru V20 un trešo vietu FIS ieskaitē. Lielāko distances daļu priekšā bija Eiduks, dodoties pēdējā 2,5km aplī ar 18 sekunžu pārsvaru, bet pēdējā aplī ātrāks palika Kaparkalējs, beigās pietuvojoties līdz sekundes starpībai. Līdz ar to Edijs tika pie uzvaras V20 grupā un trešās vietas (+59 sek.) FIS sacensībās. Tādējādi abi junioru grupas līderi šodien apmainījās vietām. Vēlreiz trešais šajā grupā bija siguldietis Rainers Paeglis (+1:34), kuram 7.vieta kopējā ieskaitē.

V18 grupā gan pamainījās godalgoto vietu ieguvēji. Sestdienas uzvarētājs sprintā madonietis Gustavs Sināts ieņēma trešo vietu, bet sestdien nestartējušie – talsinieks Kristiāns Kārlsbergs un alūksnietis Daniels Kodaļevs – izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu, kopējā ieskaitē esot uz desmitnieka robežas (10. un 11.vieta).

FOTO - 2.diena -  brīvā stila distance ar intervāla startu.


Informāciju sagatavoja: Ivars Bācis
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums