Muzikālā dzejas izrāde "Ziemeļnieks" Cesvaines pilī!

Notiek: 25. novembris 17:00 - 19:00
CESVAINE; Kultūras un mākslas centrs Cesvaines Pils

“Jānis Ziemeļnieks” ir otrā Mārtiņa Vilsona veidotā dzejas izrāde, kas turpina 2021. gadā aizsākto mājas teātra tradīciju.

 Jāņa Ziemeļnieka dzeja, Jura Kulakova un Svena Vilsona mūzika.

‌Pirmā izrāde saņēma plašu atzinību. Par dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē “Čaks lauku mierā Vilsona verandā” Mārtiņam Vilsonam 2021. gadā tika pasniegta Aleksandra Čaka balva.

‌Jānis Ziemeļnieks jeb īstajā vārdā Jānis Krauklis ir Ziemassvētku brīnums latviešu literatūrā. Dzimis Ziemassvētku vakarā, bargā ziemā, ziemeļvidzemē. Visu mūžu tiecies pēc saules, siltuma, sapratnes un mīlestības. Trausla un jutīga dvēsele, cilvēks ar  nospriegotiem nervu galiem, dziļā vientulībā un ilgās pēc cilvēcīgas tuvības un atbalsta. Tas caurstrāvo Ziemeļnieka dzeju. Latviešu literatūrā dēvēts par pārdzīvojuma dzejnieku, kuram dzeja bija kā psihoanalīze un meditācija.

‌Mārtiņš Vilsons saka: "Ziemeļnieks ir ģeniāls! Es viņu redzu noslēpumainu, savrupu, ar degošām acīm, kuras viņš slēpj aiz melnām brillēm, bet DVĒSELI noslēpt nevar, tāpat kā atkarību. Lai ko arī Ziemeļnieks rakstītu, man vienmēr kā atgādinājums skan : “ . . . uz kapa mums reiz visiem zaļos smilgas”. Ziemeļnieks atgādina, ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka laimi meklējam lietās, kur tās nav. Par to, ka nemākam degt. Par sapņu un ilgu piepildījumu, kas  paliek tāls un neaizsniedzams.   

‌Izrādi “ Ziemeļnieks” papildina un emocionāli bagātina Jura Kulakova dziesmas ar dzejnieka vārdiem no cikla “Ētera odējs” (2008) un Svena Vilsona kompozīcijas.   Izrādē piedalās Mārtiņš Vilsons, Svens Vilsons (ģitāra) un Gustavs Vilsons (kontrabass). “Mayra” darināti mākslinieku skatuves tērpi.   

‌Pasākums 1h 20min vai kamēr raisās dzejas iedvesmotas sarunas.

‌Ieejas maksa: EUR 20,-
Biļešu iepriekšēja rezervācija pa tālruni: 28337703


‌Informāciju sagatavoja: Cesvaines pils izglītojošā darba speciāliste Renāte Čačka 
‌Tālr. +371 22023730
 
 
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums