VALSTS SVĒTKU KONCERTS MADONĀ

Notiek: 18. novembris 16:00 - 17:30
MADONA; Madonas pilsētas kultūras namā

visiem tuvas un labi zināmas latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmas izdziedās dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA.

Kopā ar Aleksandru muzicēs Latvijas džeza mūzikas grandi – taustiņinstrumentālists Atis ANDERSONS, sitaminstrumentālists Kaspars KURDEKO un saksofonists Roberts MARTINI.

Koncertā piedalīsies arī Madonas pilsētas kultūras nama koklētāju ansamblis “RASA” (vadītāja Inese Ābola) un mūsdienu deju grupa “ALIENS” (vadītāja Vita Berkmane).


Koncertā skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa dziesmas, kā arī latviešu tautas dziesmas Raimonda Paula, Kārļa Auzāna un mūziķu pašu oriģinālaranžijās.

Par mūziķiem:

Aleksandra ŠPICBERGA. Spilgta un daudzpusīga dziedātāja, kurai vienlīdz tuva ir kā akadēmiskā, tā baznīcas un tautas mūzika. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem. Izdoti trīs soloalbumi. Šogad augstu skatītāju un mūzikas kritiķu vērtējumu guvis Aleksandras sniegums koncertuzvedumos “Nestāstot” un “Laiks. Tu. Lūgšana”, kā arī solo dziedājums Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā. Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

Atis ANDERSONS. Atis pamatoti tiek saukts par Hamonda ērģeļu pionieri, celmlauzi Baltijā. Pianists un komponists savas gaitas džeza mūzikā aizsācis Rīgas Doma kora skolā, vēlāk ieguvis bakalaura grādu London College of Music (University of West London), 2017. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru. Atis Andersons regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās. Ata Andersona vārds pērn izskanējis īpaši plaši saistībā ar klajā nākušo džeza mūzikas albumu “Atis Andersons Organ Trio: Organic City”, ko pamanījuši un atzinīgi novērtējuši Hamonda ērģeļu mūzikas cienītāji Latvijā un aiz tās robežām. Albums nominēts Zelta Mikrofonam kategorijā “Džeza vai fanka mūzikas albums”.

Kaspars KURDEKO. Bundzinieks, perkusionists un komponists, studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju. Kaspars Kurdeko aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, to vidū - Tev tuvumā; uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet.  Kaspars Kurdeko komponējis mūziku kinofilmai Kriminālās ekselences fonds, modernās dejas izrādei Divotne ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlienam Tikko Elzas Leimanes horeogrāfijā. Šovasar Kaspara mūzika skanēja Dziesmu un deju svētku Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertā.

Roberts MARTINI. Ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes saksofonistiem Latvijā. Vadošais 1. alta saksofonists Jelgavas Bigbendā, 1. tenora saksofonists Orķestrī “Rīga” un tenora saksofonists kvartetā “ATOMOS”. Sadarbojies ar dažādiem mūzikas kolektīviem: Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Radio Bigbends, Very Cool People, The Sound Poets, Jazzatomy, rokenrola grupa “Keksi”, City Jazz Big Band, Ventspils Big Band, un daudziem citiem, kā arī ar starptautiskiem solo māksliniekiem un grupu sastāviem. Pēdējos divos gados Roberts Martini pierādījis sevi kā izcilu bigbenda vadītāju kopā ar orķestri “Rīga”.

Koncertā ieeja bez maksas


‌Informāciju iesūtīja: Madonas pilsētas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Ināra Cakule
‌Mob. tālr.: +371 26339045


 
 
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums