LĀČPLĒŠA DIENA ĒRGĻOS!

Notiek: 11. novembris 16:00 - 18:00
ĒRGĻI; Saieta nams

Svecīšu iedegšana Latvijas kontūras svečturī, Jaunsargu svinīgais solījums, Lāpu gājiens, Piemiņas pasākums un Ziedu nolikšana

Šogad aprit 104 gadi kopš nozīmīgās uzvaras pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Tāpēc, pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Ērgļos šajā dienā pieminam divus Lāčplēša ordeņa kavalierus Pēteri Bērziņu, kura atdusas vieta ir Sauleskalna kapos un Jāni Reiteru, kuram ziedus nesam uz Miera kapiem.

No plkst. 16.00 iedegsim sveces Latvijas kontūras svečturā pie Ērgļu saieta nama.

Plkst. 17.00 pie Ērgļu saieta nama norisināsies Latvijas jaunsargu svinīgā solījuma došana.   

 Jaunsardzes mērķis ir attīstīt dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas, veicināt bērnu un jauniešu pilsonisko apziņu un patriotismu, garīgo un fizisko attīstību. Pēc regulāru nodarbību apmeklēšanas, jaunsargs svinīgi dod solījumu: “Es, (vārds, uzvārds), Latvijas Republikas jaunsargs svinīgi apsolos nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai manas dzimtās zemes, un Latvijas tautas labā. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus.”Pēc solījuma pieņemšanas, skolēns tiek uzņemts Jaunsardzē un saņem jaunsarga apliecību. Jaunsargu devīze ― “Augsim Latvijai!”

Pēc šī svinīgā notikuma visi klātesošie sekos jaunsargiem lāpu gājienā, kas veidots maršrutā pa Ērgļu centrālo ielu, tad līdz piemineklim- zaļajiem partizāniem un atpakaļ uz Ērgļu saieta namu, kur visi varēs baudīt siltu tēju, fonā skanot patriotiskai mūzikai.


Informāciju iesūtīja: Ērgļu Saieta nama vadītāja Sandra Avotiņa
Mob. tālr.: +371 26 528132
 
 
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums