Vidzemes mākslinieku izstāde “ZEME DEG” ir vaļā!

Notiek: 12. maijs 10:00 - 25. jūnijs 17:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Ir maijs un durvis ir atvērtas Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēm Skolas ielā 10a. Viena no pirmajām izstādēm, kas pārsteigs apmeklētājus ir Vidzemes reģiona mākslinieku kopīgā darbu izstāde, kura ir iedvesmojoša tradīcija – Madonas, Cēsu, Valmieras, Siguldas, Alūksnes, Valkas, Limbažu un arī Rīgas, Smiltenes, Saulkrastu, Jūrmalas novados. Šogad tās mājvieta - MADONA – Vidzemes augstienes sirds, ar savām kultūrvēsturiskajām un mākslas tradīcijām.

Īpaši nozīmīga šī izstāde ir arī ar to, ka tā aplūkojama klātienē. Iepriekšējā izstāde kaimiņu novadā norisinājās virtuālā vidē, jo to ietekmēja visi pandēmijas ierobežojumi un tās veidošana bija izaicinājums organizatoriem. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam, šī būs pirmā izstāde pēc vides pieejamības uzlabojumu darbiem, ar kuru atkal atvērtas durvis lielajās Izstāžu zālēs apmeklētājiem un mākslas cienītājiem.

Vidzemes mākslinieku izstāde ir kopā sanākšana, savstarpējā satikšanās, arī jaunas iepazīšanās un savstarpējo krāsu sinerģija. Vidzemes mākslai ir sava garša, elpa un savs raksturs, kuru vēlamies parādīt prasīgajam un vērīgajam apmeklētājam. Tādēļ tēma un izstādes nosaukums ir “ZEME DEG”. Šo tēmu ļāvām māksliniekiem interpretēt visplašākajos formātos – kā reālus notikumus, kā ideju, kā asociāciju, kā burtisku nozīmi, kā sajūtu, domas vai krāsas. Izstādes tēma aktualizē pasaulē un valstī notiekošos procesus, kuri bieži vien ir sāpīgi smeldzīgi, neērti - ekonomiskās krīzes, covid19, pārtikas nepietiekamība dažādās pasaules valstīs, politisko spēku spēles, karus, plūdus, ugunsgrēkus un citas lietas, kas mūsu sajūtās liek “zemei degt zem kājām”. Izstāde runās par krīzes tēmām, kas ikdienā ir mums blakus esošas, un katram māksliniekam šī tēma var būt sava – iekšēja, ārēja, tuvāka vai tālāka, lokāla vai pasaulīga. Jebkuru tēmu arī var aplūkot no dažādiem aspektiem – kā ir un kā autors vēlētos lai būtu. Pilnīgi iespējams, ka krīze ir arī tad, ja par maz redzam vai sajūtam kaut ko, ko ļoti vēlamies redzēt un sajust, bēgot no krīzēm patveroties skaistajā un vēlamajā.

Aicinām apmeklēt izstādi “ZEME DEG”, kurā ir vairāk nekā 75 dažādu Vidzemes reģiona mākslinieku ar 120 dažādiem mākslas darbiem. Izstādē var aplūkot gan keramiku, papīra porcelānu, gleznas, tekstila darbus, fotogrāfijas, instalācijas un daudz ko citu. Šie darbi ir kā izbēgšana no tagadnes un problemātiskajām situācijām. Izstādes ideja ir iedvesmot un saliedēt sabiedrību priekš labākas nākotnes, kā arī izglītot apmeklētāju - kā māksla un mākslinieki var runāt par neērtām un ļoti aktuālām tēmām caur dažādiem izteiksmes līdzekļiem. Darbus apmeklētājs var interpretēt pēc sava skatījuma, bet ne vienmēr tas var sakrist ar autora ideju.

Izstādei dalību pieteica 91 mākslinieks, kopā piesakot 179 darbus (darbu grupas).  Kopumā uz Madonu no pieteiktajiem mākslas darbiem tika atvesti 152 mākslas darbi/ darbu grupas. Izstādē pārstāvētie 79 mākslinieki:

Alūksnes novads – Jana Raga, Rita Balane, Valentīna Žukure, Lilija Kukle, Gintars Čerbikovs, Ulrika Alksne, Daina Rudzīte, Iveta Drīniņa, Kristiāns Kļava, Anita Vēliņa, Ojārs Vēliņš;

Saulkrastu novads – Vita Vīksna;

Jūrmalas novads – Baiba Zalcmane, Olga Šilova;

Rīgas novads – Dāvis Vaivads, Kristīne Rubene, Katrīna Ķepule;

Madonas novads – Liene Paudere, Inese Jakobi, Kristīne Rubene, Inita Ēmane, Kelanī, Sanita Čevere, Līga Skariņa, Māris Karlsons, Madara Tropa, Kristīne Šulce, Rita Zepa, Judīte Ezerkalne, Madara Briede, Einārs Dumpis, Baiba Dumpe, Danute Vēze, Agris Sārs, Laima Bakāne,  Valērijs Baida, Maija Jakoviča, Olita Šlesere, Sandra Valaine, Ērika Dogana, Jānis Seiksts, Dainis Ozoliņš, Imants Spridzāns;

Siguldas novads – Ārija Bērze, Zane Biķe, Ērika Zutere, Kristīne Kligina, Inguna Sīmansone, Dina Dubiņa, Agita Zābere;

Valkas novads – Līva Dorša, Raimonds Bricis, Baiba Otensone, Judīte Liepiņa, Kristīne Ganiņa, Diāna Aņina, Viesturs Ēķis, Maruta Stabulniece, Anda Sīmane-Gudriniece, Hanss Gudrinieks, Daiga Soloveiko-Lazdiņa, Rokdarbnieku kopa “Vijums”( Juris Ganiņš, Mairita Jansone, Ārija Dzintra Tomiņa), Normunds Bricis;

Cēsu novads – Ingūna Briede, Ērika Māldere, Līva Boze, Aigars Lenkevičs;

Valmieras novads – Jānis Galzons, Matīss Galzons, Antra Galzone;

Limbažu novads – Dārta Lote Bērziņa, Aina Tobe, Laima Skrīvele, Aldonis Cīrulis, Biruta Cīrulis, Aivars Romanovskis;

Smiltenes novads – Iveta Rone;

Gulbenes novads – Rudīte Liepiņa, Sandra Dikmane.

Gaidām Jūs Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs un izstādes “ZEME DEG” laikā no 12.maija līdz 25.jūnijam Madonā, Skolas ielā 10a. Tikšanās ar māksliniekiem un mākslas darbu autoriem notiks 22.jūnijā plkst. 13.00 Izstāžu zālēs. Darba laikiem un aktuālai informācijai sekojiet līdzi mūsu mājas lapā www.madonasmuzejs.lv, Instagram un Facebook profilos: muzejsmadona.

 

Infiormāciju iesūtīja: Elīna Krupko, Mākslas nodaļas vadītāja


 
 
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums