Cesvaines Kultūras nama pūtēju orķestris

Dibināšanas gads:1971
Dalībnieku skaits:16
Kolektīva vadītājs:Oļģerts Ozols, 29436538 kristine.aumele@cesvaine.lv
Mēģinājuma vieta:“Dīķa māja”
Mēģinājuma laiks:trešdiena plkst. 18.00 – 20.00

Cesvaines pūtēju orķestris dibināts 1971.gadā uz Cesvaines vidusskolas pūtēju orķestra bāzes, kurš dibināts 1969. gadā. Dibinājis Oļģerts Ozols, kurš joprojām ir šī orķestra diriģents. Šajos gados muzikanti piedalījušies visos Cesvaines lielākajos svētkos, kā arī muzicējuši Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, Latviešu Biedrības namā Rīgā, kā arī daudzviet Latvijā un Igaunijā. Papildinājuši muzikālo noformējumu teātra izrādei un kino filmai.

2014.gada 26.jūlijā novada svētku ietvaros tika svinēta 45.gadu jubileja. Tam par godu tika organizēts pūtēju orķestru lielkoncerts, kurā piedalījās sadraudzības orķestri no Lejasciema, Dekšārēm, Madonas, Gulbenes.

Līdz 2002.gadam orķestra dalībnieku skaits bija ap 25 dalībniekiem, bet skaitam samazinoties 2018.gadā orķestrim pievienojās ģitāra – bass, ģitārā – ritms un vokālā grupa 3 personu sastāvā. Uz šodienu orķestra sastāvā ir 16 dalībnieki.

Cesvaines pūtēju orķestris šos ilgos gadus ir pastāvējis pateicoties diriģenta Oļģerta Ozola neizsīkstošajām, radošajām darba spējām. Skaņdarbu instrumentāciju, viņš pielāgo katram mūziķim, pēc viņa kā izpildītāja talanta un spējām.

 
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums