Ērgļu saieta nama jauktais koris "Ērgļi"

Dibināšanas gads:1873
Dalībnieku skaits: 28
Kolektīva vadītājs:Marika Slotina-Brante; 29249647; slotina.brante@inbox.lv
 Mārīte Taškāne
Mēģinājuma vieta:Ērgļu saieta nams
Mēģinājuma laiks:ceturtdienās

Pagājušā gada vasarā ar lielkoncertu «Kopā augšup» Mežaparka estrādē no­slēdzās  XXVII Vis­pārējie latviešu Dziesmu un XVII De­ju svētki. 
Lielajā kopkorī, tāpat kā pirms 150 gadiem pirmajos Dziesmu svētkos, dziedātāju vidū bija arī dziedātāji no Ērgļiem. Tā nu ir - ar tik senām tradīcijām bagātais kolektīvs lielākā vai mazākā sastāvā turpina skandēt dziesmas līdz pat šodienai. 

Vēsture

Tā meistarību, savulaik, kaldinājuši tādi zināmi diriģenti kā Jānis Sprancmanis, Armands Zavadskis, Māris Kupčs, Antra Purviņa, Ralfs Šmīdbergs, u.c., bet no 2022. gada oktobra par šī kora māksliniecisko izpildījumu rūpējas diriģente Marika Slotina - Brante.

2024. gada 6. aprīlī koris “Ērgļi” aicinās savus klausītājus uz savu 150 radošā  darba gadu jubilejas koncertu, tā apliecinot,  ka taisnība ir Ērgļu dižgaram Jurjānu Andrejam - “Cik dziesmām liels un varens spēks, to savā laikā apdziedājuši visslavenākie dzejnieki. Cik lielā mērā mūsu senči sapratuši šo vareno dziesmu spēku, par to liecina tas lielais dziesmu melodiju skaits, kas gadu simteņos ir dziedāts un spēlēts visos Latvijas stūros un malās. Šinīs dziesmās redzams, ka latvju dzīve nebija šķirama no dziesmām.”
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums