PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Dziesmu spēle “Šveiks - toreiz un tagad” Madonā

iesūtīts: 2022.10.05 12:03
Rudenī pie skatītājiem dodas dziesmu spēle “Šveiks - toreiz un tagad”.Krietnais kareivis Šveiks ir Latvijā iemīļots čehu tautas varonis, kura ierašanas uz dažādu teātru skatuvēm vienmēr bagātīgi aizdarīta ar dziesmām – ironiskām, priecīgām, skumjām, karavīru humora pilnām.

Šveika dziesmas dzīvo vēl ilgi pēc tam, kad izrāde savas skatuves gaitas beigusi – “Mīļā, ķeizars mani karā sauc” vai “Ardievu, meitenes”, tāpat kā citas, sen dzīvo savu dzīvi un tiek gan dziedātas, gan dungotas, gan svilpotas pie pirmās vajadzības, neskatoties uz to radīšanas gadu. Arī pats Šveiks, pareizāk, tā autors Jaroslavs Hašeks nav nekāds jaunais – tūlīt 140, bet viņa radītais varonis, kā apliecinājums veselajam saprātam un viena cilvēka cīņai pret valsts līmenī paceltu stulbumu un birokrātiju, ar apskaužamu regularitāti nāk pie saviem skatītājiem – arī Latvijā.

Var jau būt, ka tā ir tikai sagadīšanās, bet šoruden ar dziesmu spēli “Šveiks – toreiz un tagad” daudzās Latvijas pasākumu norises vietās Šveiks būs atkal klāt! Ar skanīgām dziesmām – gan Ivara Vīgnera, gan Valta Pūces radītām. Ar trāpīgiem dziesmu vārdiem – gan Jāņa Petera, gan Pētera Brūvera rakstītiem. Ar lielisku stāstnieku – Valteru Krauzi, ar aktieri Rihardu Leperu, dziedātāju Mārtiņu Kanteru, profesionālu mūziķu grupu Mārča Auziņa vadībā, ar dziedātājām, kas nav tikai dziedātājas vien – Intu Gudovsku, Anitu Levšu un Olgu Stupiņu. Ar dejotājiem Beāti Svarinsku un Kristapu Pelēko. Īpašais viesis viesis – leģendārais aktieris Gunārs Placēns, kurš šogad svin savu 95 gadu jubileju. Režisors Valdis Pavlovskis un producents Jānis Kļaviņs piedāvā satikties vecajā labajā krodziņā “Pie kausa”, sešos vakarā pēc kara. Īpašā zīme – balta puķe pogas caurumā!

Uz tikšanos!

 

Biļešu cena: 20.00; 18.00; 15,00; 12.00 euro

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs

           

Informāciju iesūtīja:  Ilze Šulce Madonas pilsētas kultūras nama direktore

Tel. 27871358

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums