.

Jaunieši pret smēķēšanu: uzsaukums piedalīties radošajā konkursā ar balvām

iesūtīts: 2019.03.21 09:05
Kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” autori aicina jauniešus veidot radošu turpinājumu frāzei „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” kā atbildi vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Lai meklētu veselīgas alternatīvas smēķēšanai, Veselības ministrija katru nedēļu labākajiem darbiem piešķirs dāvanu kartes simt eiro vērtībā dažādās sporta un izklaides vietās.

„Es nesmēķēju, jo ir daudz interesantākas alternatīvas, ko darīt un kā uzlabot garastāvokli, – kultūras piedzīvojumi, fiziskās aktivitātes, izklaide. Savu adrenalīna un prieka sajūtu daudz labāk varu pacelt ar ceļošanu. Dzelteni zobi, slikta elpa, smirdīgas drēbes – nē, paldies, tas ir mans spēks un lēmums pateikt šīm lietām nē,” iedrošina kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” vēstnesis Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Video: https://youtu.be/7rnTpvqUMDE

Saskaņā ar pētījumiem par smēķēšanas izplatību situācija jauniešu vidū ir kritiska – ikdienā smēķē vidēji katrs trešais jaunietis (34%) un katra piektā jauniete (22%) vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Līdzīga situācija valda Latvijas sabiedrībā kopumā – smēķējošo iedzīvotāju īpatsvars Latvijā 2017. gadā bija piektais augstākais Eiropas Savienībā (32%)[1].

Lai piedalītos radošo darbu konkursā, līdz 12. aprīlim brīvas izvēles formātā - piemēram, komikss, dzejolis, video, foto, zīmējums u.c. - jāsagatavo frāzes „Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” turpinājums kā atbilde vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt. Darbu iesniegšana norisinās elektroniski – sūtot uz e-pasta adresi konkurss@prae.lv vai kā personīgo ziņu kādā no kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” sociālo tīklu draugiem.lv, Facebook un Instagram profiliem. Konkursa noteikumi: http://esparveselibu.lv/aktivitates/izsludinam-radoso-darbu-konkursu/

Katru pirmdienu no 25.marta līdz 15.aprīlim tiks paziņoti četri aizvadītās nedēļas uzvarētāji, kas iegūs vērtīgas balvas savu interešu attīstīšanai un pieredzes pilnveidošanai. Balvu fonds – nedēļas lielās balvas ir dāvanu kartes 100EUR vērtībā no „WOLFTRIKE Drifta Halle”, SIA „Biļešu serviss”, alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centra „The Spot” un tūrisma inventāra veikala „Gandrs”. Katru nedēļu tiks pasniegtas arī veicinošas balvas no kinoteātra „Forum Cinemas”, „Latvijas Pasta”, Rīgas Motormuzeja un Latvijas Dabas muzeja.

 Kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” mērķis ir samazināt tabakas izstrādājumu un alkohola popularitāti un lietošanu jauniešu vidū un sabiedrībā kopumā. Kampaņa tiek īstenota ESF 9.2.4.1. pasākuma „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. Konkursa nolikums un cita aktuālā informācija par kampaņu atrodama vietnē www.ESparveselibu.lv.

Papildu informācija:

Klinta Mežapuķe

Kampaņas “ Spēks pateikt NĒ!” sabiedrisko attiecību speciāliste

P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības

T. (+371) 26278178

klinta.mezapuke@prae.lv

Informāciju ievietoja 
Indra Veipa
 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums