Izvēlne

Madonas k/t “VIDZEME” - Rīgas Starptautiskā kino festivāla filiāle

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) šoruden, no 14. līdz 24. oktobrim, aicinās skatītājus gan Rīgā, gan visā Latvijā pievienoties jau astotajam festivāla gadam – kino baudītāju maņām tiks nodotas vairāk nekā 100 filmas, kas izvietotas 10 tematiskās sadaļās, tostarp 5 konkursu programmās. Gaidāmas gan daudzskaitlīgas pašmāju autoru, gan starptautisku kino zvaigžņu snieguma nacionālās pirmizrādes, augstvērtīga pasaules kino festivālu filmu izlase, kā arī plaša programma gan bērniem, gan īsfilmu formāta cienītājiem.

Pirmo reizi festivāla vēsturē vairāki klātienes seansi notiks arī RIGA IFF filiālēs ārpus Rīgas, viena no tām - Madonā, kinoteātrī “Vidzeme”. Madonas kinoteātrī klātienē būs skatāmas četras festivāla filmas:

14.oktobrī 19.30 RIGA IFF Atklāšanas vakars ar “Es piedzimu Resellīni”, režisors Alesandro Rosellīni. Vairāk par filmu.

19.oktobrī 20.30 “Cilvēciskie faktori”, režisors Ronijs Trokers. Vairāk par filmu. 

20.oktobrī 21.30 “Lietas, ko mēs sakām, un lietas, ko mēs darām”, režisors Emanuels Murē. Vairāk par filmu.

23.oktobrī 13.30 “Psihoze Stokholmā”, režisors Marija Beka. Vairāk par filmu.  

Biļetes uz seansiem iegādājamas ŠEIT.  

Klātienes seansi norisināsies “zaļajā režīmā” (uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas faktu apliecinošu dokumentu). Savukārt tiešsaistē lielāko programmas daļu varēs noskatīties ikviens festivāla viesis no jebkuras vietas Latvijas teritorijā.

RIGA IFF misija ir veidot starptautiski atpazīstamu kino notikumu, kas popularizē Rīgas tēlu, bagātina Ziemeļeiropas reģiona kultūrtelpu un veicina inteliģentas, atvērtas un aktīvas sabiedrības attīstību. Rīgas Starptautiskais kino festivāls ir dibināts 2014. gadā un īsā laikā kļuvis par vienu no vērienīgākajiem kultūras notikumiem Latvijā. Tie ir ikgadēji kino svētki, kas starptautisko kino industriju iepazīstina ar aktuāliem autordarbiem no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm un pašmāju kino skatītāju ar pasaules aktualitātēm. Festivāls sekmē sabiedrības interesi par aktuālajām norisēm mūsdienu kino ainavā un rosina dialogu starp skatītājiem un filmu radītājiem.

"Laikam nav objektīvu robežu, tas ir absolūts, vienlaikus formā un saturā neparedzams. Būtiski ir tas, kā mēs laiku piepildām. Kino var laiku apturēt, palēnināt, nobīdīt, tas var laiku izstāstīt un paskaidrot, bet nekad ne iztukšot. Veltiet 11 oktobra dienas festivāla kino pieredzei – apziņu paplašinošam un prātu uzasinošam piedzīvojumam; kolektīvam vai individuālam – tā ir jūsu izvēle, mēs parūpēsimies par abām," novēl RIGA IFF vadītāja Liene Treimane.

Šogad festivāla sauklis ir “There is always time.” jeb “Laiks ir vienmēr.” To ataino arī kuratoru izvēles, programmu sadaļās iekļaujot gan darbus, kas meistarīgi virpina pagātnes un nākotnes paviedienus, gan parafrāzes par tagadnes laiku, iespējami notikušo un nākamības vīzijām.


Copyright © 2008-2021 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika