.

Samazinās audžuģimeņu skaits; aicina interesentus pieteikties konsultācijai

iesūtīts: 2024.05.10 13:32
Madonas novada bāriņtiesa aicina novada iedzīvotājus un visus interesentus, kuri apsver iespējas uzņemt savā ģimenē bez vecāku gādības palikušos bērnus, pieteikties konsultācijai pa tālruni 27864200, kuras laikā atbildēsim uz visiem jūs interesējošiem jautājumiem. Aicinām sniegt māju sajūtu bērniem, kļūstot par audžuģimenēm. Aicinām kļūt par viesģimeni un sniegt bērniem, kuri atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, iespēju brīvdienās ciemoties ģimenē un paplašināt bērna redzesloku, dažādas intereses un apgūt jaunas prasmes.

Tuvojoties Mātes dienai, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sāks informatīvu kampaņu, kurā aicinās ģimenes kļūt par audžuģimenēm, kā arī sniegt atbalstu jau esošajām audžuģimenēm, informēja asociācijas pārstāve Dace Dzedone.
Asociācijā norāda, ka aizvadīto piecu gadu laikā divkārt samazinājies to ģimeņu skaits, kas gada laikā iegūst audžuģimenes statusu. Tāpat samazinājies to audžuģimeņu skaits, kuras uzņem bērnus. Savukārt to bērnu skaits, kuru vecākiem tiek pārtrauktas aizgādības tiesības, saglabājas nemainīgi liels.

Kampaņas laikā ģimenes tiks aicinātas apsvērt iespēju kļūt par audžuģimenēm bērniem, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku aizgādību. Tās laikā varēs iepazīties ar vairāku audžuģimeņu pieredzes stāstiem, uzzināt vairāk par audžuģimeņu atbalsta sistēmu un procesu, kā ģimenes var kļūt par audžuģimenēm.
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja akcentē, ka katru dienu kolēģi no ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "Airi vecākiem" saņem tālruņa zvanus un vēstules no bāriņtiesām ar lūgumu atrast ģimenes bērniem, kuru vecākiem ir atņemtas aizgādības tiesības, bet ģimeņu nepietiek.

"Ar līdzīgu situāciju sastopas arī kolēģi no citiem Latvijas ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem. Iemesli, kādēļ audžuģimeņu trūkst, ir dažādi, tomēr skaidrs ir viens, akūti ir nepieciešamas jaunas ģimenes, lai bērniem būtu iespēja piedzīvot bērnību drošā, atbalstošā un ģimeniskā vidē. Tādēļ maijā dalīsimies ar mūsu audžuģimeņu stāstiem un aicināsim arī citas ģimenes atvērt savas sirdis un mājas bērniem, kuriem tas tik ļoti ir nepieciešams," uzsver Paleja.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem, uztur ģimeņu atbalsta centrus un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru "Airi vecākiem" vairākās Latvijas pašvaldībās, kā arī īsteno dažādas sociālās prevences programmas
Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs Īslīcē un Valmierā, vairākās integrētajās SOS ģimenēs, kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā - atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 130 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Kopumā visās SOS bērnu ciematu īstenotajās atbalsta programmās gada laikā palīdzību saņem vairāk nekā 1200 bērnu.


‌Informāciju sagatavoja: Olga Elsiņa

Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja

Tālrunis: 25141976

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums