Attālinātās ārstu konsultācijas – jaunā dzīves realitāte un iespēja

iesūtīts: 2020.05.06 11:30
Jaunā koronavīrusa izraisītā pandēmija jau ir ieviesusi korekcijas visās dzīves jomās, arī veselības aprūpē. Gan piesardzības nolūkos, gan ievērojot noteiktos ierobežojumus, daudzi vēršas pie ārsta tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

Diemžēl tas var novest gan pie akūtu slimību smagākas norises, gan pie hronisku kaišu saasinājumiem, tādēļ šobrīd ļoti pieprasītas kļuvušas ārstu un speciālistu attālinātās konsultācijas platformās piearsta.lv un doconline.lv.  

Attālināti, bet kvalitatīvi

Lai saņemtu augsti profesionālu ārstu konsultācijas, bieži vien bija jāgaida garās rindās un jābrauc uz Rīgu. Pateicoties attālinātajām konsultācijām, daļa ārstu tagad kļuvuši pieejamāki. Arī paši ārsti ir novērtējuši attālināto konsultāciju iespējas un plāno šādu formātu saglabāt arī nākotnē, īpaši sniedzot palīdzību pacientiem, kuriem dzīvesvieta ir ārvalstīs vai tālu no galvaspilsētas.

Sirdsmiers, risinājums, izraksts, recepte

Pandēmijas laikā daudzi izjūt satraukumu gan par kādu fizisku kaiti, kas piemeklējusi tieši tagad, gan par psihoemocionāliem pārdzīvojumiem, kas radušies, piemēram, darba zaudējuma dēļ. Daudzos gadījumos saruna ar ārstu var palīdzēt rast sirdsmieru, risinājumu, vai, ja nepieciešams, ieteikumu nekavēties ar neatliekamās palīdzības izsaukšanu. Attālinātās konsultācijas laikā ārsts var noteikt turpmāko ārstēšanu, sagatavot izrakstu, kā arī izrakstīt e-recepti. Īpaši ērti tas ir pacientiem, kuri jau iepriekš apmeklējuši konkrēto speciālistu, kā arī pacientiem ar hroniskām kaitēm slimības gaitas novērošanai, terapijas korekcijai u.c. Jāuzsver, ka nodrošinot attālinātās konsultācijas, pilnībā tiek ievērota personas datu drošība.

Ne visu, tomēr daudz

Aktuāls ir jautājums, kā gan ārsts var pacientu izmeklēt attālināti? Pediatre, bērnu neiroloģe Vizma Meikšāne atklāj: “Attālinātās konsultācijas laikā varam pārrunāt jautājumus par bērna fiziskās un emocionālās attīstības periodiem, nakts miega traucējumiem, bērna runas attīstību. Bērniem bieži ir vēdera izejas traucējumi, kuru iemeslus varam noskaidrot arī attālinātās konsultācijas laikā. Bieži ir jautājumi par uzturu, par piebarojuma ieviešanu zīdainim, un tos arī varam risināt attālināti. Ir daudz jautājumu par gaitu, pēdu balstu. Platformā doconline.lv ir iespēja pievienot video, kur varam redzēt, kā tieši šī problēma izpaužas, jo pieņemšanas laikā ārsta kabinetā bērns ne vienmēr to demonstrēs. Ir arī iespēja pievienot analīžu rezultātus un citus izmeklējumus. Tādā veidā ārsts var sagatavoties konsultācijai, un dažkārt tā ir pat daudz konstruktīvāka nekā klātienē.” 

Attālinātās konsultācijas sniedz daudzu nozaru ārsti. Piemēram, asoc. prof., dietoloģe Laila Meija uzsver, ka viņas pacienti attālinātajās konsultācijās meklē palīdzību dažādu ar nopietnām, piemēram, onkoloģiskām un gremošanas sitēmas slimībām, saistītu uztura jautājumu risināšanai.

“Veselības centrs 4” ārstu, augsti kvalificētu speciālistu attālinātās konsultācijas pieejamas:

 

Veselības centrs 4” ir viena no lielākajām privātajām daudzprofilu medicīnas iestādēm – inovāciju un medicīnas tehnoloģiju līderis Latvijā, kas par pacientiem vairāk nekā 20 filiālēs un grupas uzņēmumos rūpējas jau 26 gadus. “Veselības centrs 4” galvenie darbības virzieni ir daudzveidīga diagnostika, pilna spektra ārstēšana, mūsdienīga rehabilitācija, jauna koncepta preventīvā un estētiskā medicīna.

“VESELĪBAS CENTRS 4” – VIENMĒR SOLI PRIEKŠĀ!

Informāciju sagatavoja: Inguna Almbauere

“Veselības centrs 4” sabiedrisko attiecību speciāliste

T.: 29467860

e-pasts: inguna.almbauere@vc4.lv

Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums