PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

25. latviešu mūzikas svētki

iesūtīts: 2022.06.27 11:28
No 27. jūlija līdz 6. augustam Madonas novadā notiks 25. latviešu mūzikas svētki. Skanēs labākais no latviešu komponistu klasikas un laikmetīga skaņuraksta izcilu mūziķu sniegumā. Vairākos koncertos gaidāmi pirmatskaņojumi. Topošie mūziķi un komponisti piedalīsies ikgadējās meistarklasēs.

Informāciju par koncertiem, to norises vietām un biļešu iegādes iespējām skatīt sekojošajās interneta saitēs:

1.koncerts (31.07.)

2.koncerts (01.08.)

3.koncerts (02.08.) 

4.koncerts (03.08.)  

5.koncerts (04.08.)     

6.koncerts (04.08.)   

7.koncerts (05.08.)

Līdzās koncertiem latviešu mūzikas svētkos ļoti nozīmīga sadaļa ir jauno komponistu meistarklases. Kopš 2013. gada kopumā 41 jaunais skaņradis 10 dienu ilgos meistarkursos slīpējis amata prasmi pie atzītiem kompozīcijas meistariem un profesionālu mūziķu ansambļa, kas iestudē dalībnieku rakstītos darbus. Epizodiski šeit ir piedalījušies arī daži dalībnieki no Lietuvas un Igaunijas, taču šogad tās ir ieguvušas skanīgu starptautisku skanējumu, jo piedalīsies arī 4 dalībnieki no Lietuvas. Šī gada skaista iezīme ir sasniegtais rekordlielais pieteikumu skaits – kopā 16.

Ik gadu latviešu mūzikas svētkos svētkos paralēli norit meistarklases Daba pilna mūzikas Marģera Smudža vadībā. Gadu gaitā ir izveidojusies brīnišķīga meistarklašu komanda. Ja kāds reiz ir pabijis nometnē, tad pārsvarā piedalās arī citugad un ņem līdzi draugus. Meistarklašu līmeni šobrīd var vērtēt kā augstu, kam pamatā ir izcili meistarklašu vadītāji. Nu jau ierasti šo kvalitāti nodrošina pianiste Agnese Egliņa, vijolniece Paula Šūmane, čelliste Anna Veselova, flautiste Vita Rozēna - Gaļicka, perkusionists Mikus Bāliņs. Par improvizācijas un zīmējumu teātri rūpējas Varis Klausītājs, bet par orķestri Mārtiņš Bergs. Iepriecina, ka nometnes dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug. Ja pagājušajā gadā tie bija 75, tad šogad to skaits jau sasniedz 95 dalībniekus no 25 mūzikas skolām.

Svētkus organizē: Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skola sadarbībā ar Vidzemes jauno talantu atbalsta fondu. 

Svētkus finansiāli atbalsta: Madonas novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži. 

Svētkus atbalsta: Madonas Kultūras nams, Cesvaines Evaņģēliski luteriskā baznīca, Cesvaines pils, Madonas Valsts ģimnāzija, Madonas reģiona laikraksts “Stars”, laikraksts "Ir", Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3. 

Biļešu iepriekšpārdošana “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv 

‌Ieejas maksa koncertam 7 EUR. Latviešu mūzikas svētku koncertu abonements 25 EUR. Biļetes būs iespējams iegādāties arī koncerta norises vietās stundu pirms koncerta. 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums