Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
2-4 gadi

Dodiet bērnam brīvību, iedrošiniet nodarboties ar pētniecību, tomēr esiet tuvumā, kad bērnam vajadzēs jūsu palīdzību.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
Bērnu dusmas
Kā dusmu lēkmes izpaužas
Bērniem divu un trīs gadu vecumā ir attīstījušās daudz iemaņas, taču to nevarētu teikt par savu emociju kontrolēšanu. Dusmu lēkmes šajā vecumā ir normāla parādība, jo bērni kļūst neatkarīgi un viņiem izveidojas izpratne par savām vēlmēm, vajadzībām un idejām. Taču viņi vēl nemāk paust savas vēlmes un jūtas vārdos. Lai nomierinātu vecākus, ziniet, ka vairums bērnu pārstāj izjust dusmu lēkmes līdz četru gadu vecumam.
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Palīdzēsim bērniem izzināt dabu

       Izziņas process sākas ar sajūtām. Dabas daudzveidība un norišu mainīgums saista bērna uzmanību, izraisa interesi, zinātkāri, rosina rotaļām un darbam. Daba stimulē bērna uzmanību, attīsta sajūtas un uztveri, rosina domāt, fantazēt un ir pozitīvu emociju avots. Bērniem vienmēr ir saskarsme ar dabu. Viņus saista zaļās pļavas un meži, spilgtie ziedi, tauriņi, vaboles, putni, zvēri, strautiņi, peļķes. Bērna dzīvē daba ir konkrētu zināšanu pirmavots.
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Laima Ruble
KĀDAS PASAKAS LASĪT BĒRNAM
Vecums, kad sākt lasīt kopā ar bērnu, ir katram savs. Tomēr tieši pirmsskolas un jaunāko klašu skolēni viskārāk klausās un lasa pasakas.
Parasti novērojama sakarība - ja vecāki paši ar prieku lasa grāmatas, arī bērni agrāk sāk interesēties par pasakām un stāstiem.
Daudzas pasakas māca bērnam, pārkāpt noteikumus. Kā paplašināt robežas, būt attapīgam, neapjukt, radoši domāt, lai sasniegtu mērķi vai izkļūt no sarežģītas situācijas.
lasīt tālāk...





Iesaka skolotāja Laima Ruble
Ieteikumi, lai mācīšanās process bērnam būtu draudzīgs un atbalstošs.

    Jau no piedzimšanas sākas un visu mūžu norit izziņas un mācīšanās process. Turklāt pirmā pieredze, apgūstot jaunas zināšanas, ietekmēs turpmāko attieksmi pret mācīšanos. Tieši tāpēc svarīgi to padarīt bērnam patīkamu, rosinošu un atbalstošu.
lasīt tālāk...

   
Iesaka skolotāja Laima Ruble
Bērni ir kā spogulis mūsu iekšējai pasaulei!

Kā mūsu turpinājums. Instruments Dievs rokās, lai mūs audzinātu! Cik ačgārni mums šķiet, ka mēs audzinām bērnus,
ka mums ir  jānorāda, kā viņiem dzīvot, ko domāt un darīt! Liekot atkārtot mūsu kļūdas, liekot dzīvot mūsu rāmī. Aizmirstot,
ka viss, kas mums ir  jādara, ir jāmīl un jāļauj bērnam augt, izaugt. Būt pašam. Mīlēt.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Mācāmies spēlējoties!
   Lai bagātinātu bērnu valodu ir vajadzīgas dažādas pieejas un vingrinājumi. Bērniem ļoti svarīgi ir vingrināt sīko pirkstu muskulatūru, lai viņi prastu turēt zīmuli, otiņu u.t.t. Lai vingrinātu sīko pirkstu muskulatūru ir vajadzīgas nodarbības, rotaļas, vingrojumi. Trenējot roku mazos muskuļus, vienlaikus tiek darbināta arī tā smadzeņu daļa, kas atbild gan par rakstīšanu, gan par runāšanu. Ar pirkstiem  attēlojot dzejoli vai dziesmu, var lieliski attīstīt bērna valodu. Pirkstu spēle nenotiek kā apzināta vingrināšana, bet gan kā rotaļa. Turklāt līdz ar pirkstu kustībām tiek trenēta sīkā motorika, kas netieši veicina bērna valodas attīstību. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai bērni nodarbotos ar šāda veida rotaļām ne tikai pedagogu klātbūtnē, bet arī ar saviem vecākiem.
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Bērnam ir svarīgs rotaļu process, rezultāts un laiks, ko pieaugušie pavada kopā ar viņu.

Rotaļām vajadzīgais atrodams katrā mājā.

lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
MĒS AUGAM!

Šķiet, ka tikai vakar mūsu mazulis mūs aplaimoja ar savu pirmo smaidu, spēra pirmos soļus, teica pirmos vārdus. Bet šodien viņš jau ir pilnībā patstāvīgs mazs cilvēciņš, kas prot domāt, pārdzīvot, just līdzi, mīlēt, žēlot, redzēt visu skaisto, izjust prieku.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
Piedzīvotais 2-3 gadu vecumā un ieguvumi!

Kādā pasaulē dzīvo 2-3 gadus vecie mazuļi un no kā ir atkarīga vecāku un bērnu veiksmīga sadarbība un līdzāspastāvēšana.
     Kādas ir bērna attiecības ar priekšmetu pasauli, jeb spēlēm un rotaļām.
2-3 gadus vecs bērns sāk spēlēt vienkāršas spēles, atdarinot to, ko viņš redz mājās un bērnudārzā - liek gulēt lelles, klāj galdu, apskata zobus, brauc ar mašīnu u.c. Šajā vecumā spēles, un pieaugušo atdarināšana, ir sēkliņas, kuras tiek iesētas, lai sagatavotu bērnu piecu gadu vecumam, kurā lielu daļu bērna dzīves aizņem lomu spēles, kas, protams, veicina bērnu sociālās lomas apgūšanu un līdz ar to arī sociālo prasmju apgūšanu.
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Kā bērnam mācīt labas manieres
Labas uzvedības apgūšana notiek visas bērnības garumā. Vislabākā mācīšanas metode ir pašu labais piemērs.

lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
Lai attīstītos, bērniem ir jāzīmē!
    Māksla ne tikai bērnam, bet arī pieaugušam cilvēkam ir tikpat svarīga kā valoda. Tas ir izteiksmes veids, kā komunicēt ar un par pasauli. Turklāt radošas aktivitātes arī palīdz bērniem attīstīt dažādas dzīvē noderīgas iemaņas, piemēram, komunikācijas spējas - bērniem bieži vien vieglāk uzzīmēt to, ko viņi vēl nemāk vai ir pārāk grūti pateikt, kā arī, stāstot par savu mākslas darbu, viņi mācās noformulēt vārdos domas.
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Laima Ruble
VAI MĒS, VECĀKI, ESAM ATBILDĪGI PAR VISU BĒRNA DZĪVĒ NOTIEKOŠO?
Ir desmitiem veidu, kā mūs māca kļūt par labākiem vecākiem un audzināt bērnus pareizi. Mēs nemitīgi salīdzinām sevi ar citiem, saņemam daudz vērtējumu un nosodījuma no apkārtējiem, kā rezultātā jūtamies apjukuši, jo vienas pareizās atbildes nav. Tāpēc nereti speciālisti iesaka ieklausīties savā iekšējā balsī un izjūtās - kas mūsu bērnam būtu vislabākais un piemērotākais, jo tieši mēs, vecāki, pieņemam lēmumus, kas būtiski ietekmē bērnu dzīvi. Tādēļ jo īpaši svarīgi ir atrast mirkli, lai sadzirdētu un saprastu mūsu pašu domas. Viena no svarīgākajām prasmēm, kas palīdz pieņemt lēmumus, ir atbildības izprašana. Vai mēs, vecāki, esam atbildīgi par visu bērna dzīvē notiekošo?
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Pasaku stāstīšana ir lielisks veids, kā mācīt dzīvi bērniem un kā nodot svarīgu pieredzi.  Pasakas raisa bērnos mīlestību, interesi un ziņkāri par dzīvi. Pētījumos atklāts, ka gan pieaugušie, gan bērni pasakās un stāstos spēj atrast atbildes uz dažādiem savas dzīves jautājumiem un atrisināt savas dzīves izaicinājumus.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
9 zelta padomi bērna imunitātes stiprināšanai

   Laiks ir mainīgs - te sals, te slapjdraņķis. Šādi apstākļi pavisam labi patīk dažādiem vīrusiem, kas novājina bērnu (un arī pieaugušo!) imunitāti. Tomēr ir pavisam vienkārši, bet efektīvi paņēmieni, ar kuru palīdzību organisma aizsargspējas var noturēt labā līmenī. Lūk, padomi!
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Laima Ruble
Mīlēt sevi - tas izklausās vienkārši, bet iemīlēt katru savu izpausmi, pieņemt katru savu domu un rīcību, tas ir uzdevums uz visu dzīvi. Sev nepārmest, sevi nemocīt.  Pieņemot mēs atlaižam. Ļaujam pašam brīvi plūst un mainīties. Dievs ir radījis mūs tieši tādus kādi esam, katrs mirklis ir labākais, kas ar mums var notikt. Pieņemt to un mācīties no tā.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
VECĀKIEM - PAR BĒRNU AUDZINĀŠANU!

"    Lielākā dāvana, kādu jūs varat pasniegt saviem bērniem, esat jūs paši.
"    Sarunājoties ar bērniem, galvenokārt klausieties.
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Laima Ruble
Kā rotaļāties kopā?
* "Kustību aktivitātes" - arī trešajā dzīves gadā kustībām joprojām ir liela nozīme, jo bērns tāpat kā iepriekš mācās kustībā un darbībā.  Varam vingrināties uzkāpt un nokāpt pa trepēm - iesākumā ar pieliekošo soli, bet pēc tam ar pārmaiņus soli. Kāpšanu varam pavadīt ar skaitīšanu. Vajadzētu veicināt arī lekšanas kustību attīstību - vispirms ar palēcieniem uz vietas ("Zaķēns"), pēc tam pārlekt pāri aukliņai/strīpiņai (lēcieni uz priekšu), bet trešā dzīves gada beigās līdz 10 cm platam šķērslim. Svarīgas ir kopīgas pastaigas, kā arī rotaļlaukumu apmeklēšana. Varbūt der zināt, ka kustību aktivitāte stimulē augšanas hormonu darbību…
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Laima Ruble
Kāpēc jātrenē sejas muskuļi?

Ja bērna sejas muskulatūra nav pietiekami attīstīta, tad mēle, vaigi, žoklis nav gatavi daudzu skaņu izrunai. Tas galvenokārt saistīts ar mazu bērnu ēdināšanas tradīcijām - aizvien lielāku nozīmi mazu bērnu ēdienkartē ieņem putras un biezeņi  no bērnu pārtikas klāsta, kas ir ļoti sasmalcināti. Ēst ir viegli - nav jāsakošļā; jāizpilda vien rīšanas kustības. Sejas muskuļi šādu ēdienreižu laikā netiek nodarbināti, tāpēc tie nespēj pilnvērtīgi attīstīties. Kad bērns gribētu savu runu veidot sarežģītāku, viņš to nespēj - sejas muskuļi ir pārāk vārgi. Ir vērts pavērot, cik sparīgi kustas 1,5-2 gadus veca bērna mute, kad viņš grauž burkānu. Tieši šīs kustības nepieciešamas raitai sarunas prasmei.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Rudens un saaukstēšanās
Kad notiek gada laiku maiņa, vīrusi kļūst aktīvi, jo tiem patīk mainīgi laika apstākļi un temperatūras svārstības. Šajā laikā cilvēka organisms, it īpaši bērna, ir sevišķi jūtīgs pret vīrusiem. Cīņā ar vīrusiem iesaistās imunitāte, kura ir organisma dabīgā aizsardzība pret infekcijām un dažādām vīrusu grupām. Tiklīdz organismā nonāk vīrusi vai infekcijas slimību izraisītāji, organismā tiek izstrādātas antivielas, kuras iznīcina infekciju. Tādā veidā palīdzot organismam saglabāt veselību. Savukārt, lai cilvēka imunitāte darbotos pilnvērtīgi nepieciešams vesels darbību komplekss, kas pastiprinātu imunitāti. Jo vairāk ikdienā pielieto veselīgā dzīvesveida principus, jo lielāka ir aizsardzība pret slimībām.
lasīt tālāk...



Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Atbilstošs apģērbs un apavi kā ikdienas pavadoņi
Ziema nozīmē nepieciešamību pēc siltām drēbēm, taču jārūpējas, lai izvēlētais apģērbs spētu pasargāt arī no vēja un mitruma. Pret salu un slapjumu daudz labāk pasargās vilnas materiāla apģērbs, nevis sintētika. Ejot kopā ar bērnu laukā, mazais ir jāsaģērbj silti, bet ne pārāk cieši, lai bērns var brīvi kustēties. Nesaslimt palīdzēs vairākas drēbju kārtas.

lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
MAZĀ PADOMU GRĀMATIŅA VECĀKIEM

"    Lielākā dāvana, kādu jūs varat pasniegt saviem bērniem, esat jūs paši.
"    Sarunājoties ar bērniem, galvenokārt klausieties.
"    Vienmēr ļaujieties vēlmei apskaut savu bērnu.
"    Zināmas kārtības un normu noteikšana nāk bērniem par labu. Viņi žēlosies, bet patiesībā izjutīs atvieglojumu.
"    Jūs nekad nebūsiet ideāli vecāki. Esiet vienkārši labi vecāki.
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Bērns krāsu pasaulē
Ak, šī krāsainā pasaule! Kā bērnam neapjukt visā tās košumā, ko un kā pieaugušajam darīt, lai bērnu iepazīstinātu ar krāsām, kas viņu ieskauj, bez īpašas piepūles - zīmējot, veidojot, rotaļājoties, vērojot, sarunājoties…
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
TRĪS GADU KRĪZE
Bērni attīstās pastāvīgi, bet katram attīstības procesam piemīt lēcienveidīgas izmaiņas- krīzes. Krīzes ir neieciešamas bērna attīstībai, jo tās ir attīstības dzinējspēks.
Krīzes laikā notiek izmaiņas ne tikai psihiskajā, bet arī bērna fiziskajā attīstībā(centrālās nervu sistēmas ievainojamība, strauja ķermeņa un iekšējo orgānu augšana).
Tas ir grūts periods bērna dzīvē, jo notiek tik daudz izmaiņu, kuras iepriekš analizējām: bērns kļūst patstāvīgāks, sāk apzināties sevi un savas iespējas, sāk veidoties jaunas attiecības ar vienaudžiem un vecākiem, bērns kļūst aktīvāks, arī viņa ikdiena ir dažādu notikumu piesātināta. Tas viss mazajam cilvēkam rada virkni emociju, ar kurām ir grūti tikt galā, jo gluži vienkārši bērns to vēl neprot. Trīs gadu krīze izpaužas attiecībās ar vecākiem. Tas notiek, ja netiek atzīta bērna iniciatīva, ierobežota patstāvība, kā tas parasti notiek, jo mūsu ikdiena ir saplānota un nevaram pakļauties katrai bērna iniciatīvai.
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Laima Ruble
DIVGADNIEKS

Bērni šajā vecumā ar vislielāko prieku un interesi izzina pasauli. Viņi mēģina iepazīt visu. Svarīgākais, ko atcerēties mums vecākiem, ka disciplinēt divgadnieku nozīmē mācīt viņu.

lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
BĒRNA ATTĪSTĪBA NO 2 LĪDZ 3 GADIEM

Bērna fiziskās prasmes - sasniedzot divu gadu vecumu, māk labi turēt rakstāmrīku, zīmē pagaidām vēl bezjēdzīgas figūras. Jau prot staigāt pa nelīdzenu virsmu, pārkāpt maziem grāvīšiem, nolekt no 10-15 cm augstas vietas, dažreiz prot ar abām rokām noķert bumbiņu, ja tā mesta no tuvas distances.

lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
2-3 gadu vecu bērnu ģērbšanās prasmju apgūšana

Apgūstot sadzīves prasmes, bērns tās vispirms mācās ģimenē, atdarinot vecāku uzvedību atbilstoši savām vecumposma iespējām. Taču mūsdienās galvenais vairs nav jautājums par to, kas mums bērnam ir jāiemāca, bet gan tas, kā mēs mācām. Bērnam ir jāsaprot dziļākā darbības jēga, lai apgūtā prasme ir jēgpilna arī pēc tam, kad darbiņš ir padarīts. Šajā vecumā bērni sāk apgūt mazos mājas darbiņus un pamata pašapkalpošanās prasmes. Protams, katrs bērns ir individuāls, un arī vecāku dzīvesveids atšķiras, tāpēc vecums, kurā bērns apgūst kādu prasmi, var būt atšķirīgs.
lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Ieteikumi veiksmīgākai bērnu vecāku sadarbībai.

  •   Jūsu bērns būs ļoti priecīgs, ja kopā lasīsiet grāmatas, zīmēsiet, radoši pavadīsiet laiku.
  •   Jūsu bērns izaugs ar veselīgu pašapziņu, ja nežēlosiet apskāvienus, mīlestību, cieņu, iejūtību, uzslavas. Kā arī būs, laiks un interese, lai aprunātos, izzinātu bērna emocionālo pasauli.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Laima Ruble
Vienkārši paņēmieni, kā vecākiem veiksmīgāk komunicēt ar savu bērnu
Komunicēšanās, sadarbības veidošana ar savu bērnu ir jāmācās, turklāt teju visu dzīvi. Piedāvājam 10 vienkāršus ieteikumus vecākiem, kā vislabāk ar viņiem sarunāties - gan maziem, gan jau lielākiem.

lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Drošs un pārliecināts bērns.

Viena no tēmām, kas ļoti būtiska bērna audzināšanas procesā ir pašvērtējums. Tālāk daži būtiski ieteikumi vecākiem, lai bērns izaugtu ar veselīgu pašvērtējumu.
Pats primārais kā veidojas attiecības bērnam agrīnā vecumā ar sev tuviem cilvēkiem. Cik drošās, emocionāli tuvas attiecības bērnam ir ar māti vai tuvo cilvēku, kas viņu aprūpē. Jo drošāks būs šis pamats, jo emocionāli stabilāks un drošāks būs bērns un labāk veidos kontaktu ar apkārtējiem turpmāk.

lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Laima Ruble
Ko būtu svarīgi ievērot bērna audzināšanā

1. Atceries, ka ikvienam bērnam (tāpat kā pieaugušajam) nepieciešams izjust beznosacījuma mīlestību: tas nozīmē sajūtu "mani mīl vienkārši tāpēc, ka es esmu", nevis   "tāpēc, ka atbilstu kādām noteiktām prasībām". Tādēļ ir svarīgi bērnam izrādīt, ka viņu mīli - gan apskaujot, samīļojot, gan arī to pasakot vārdos. Šāda attieksme    veido adekvātu bērna pašapziņu, kā arī vēlmi parādīt sevi no labās puses.
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Bērnu attīstība. Ziemas spēles svaigā gaisā.

Spēles svaigā gaisā ir daudz veselīgākas par spēlēm telpās.
Parasta pastaiga ārā var izvērsties aizraujoša, jo sniegs dāvā bērniem unikālu iespēju baudīt dažādus ziemas priekus - pikoties un rīkot piku tālmešanas sacensības, velt sniegavīrus, braukt ar ragaviņām, zīmēt eņģeļus sniegā un darīt vēl daudz jautras, neaizmirstamas sniega lietas.
          Mēģināsim arī ziemā bērnu nodarbināt tā, lai viņš ir spējīgs attīstīties ne tikai fiziski, bet arī radoši.
Ziemā bērns aktīvi un ar lielu prieku piedalās visdažādākajās sporta spēlēs:


lasīt tālāk...


Iesaka skolotāja Laima Ruble
KĀ BĒRNAM SAPROTAMI IZRĀDĪT SAVU MĪLESTĪBU?

    Nereti vecākiem šķiet, ka bērns jutīsies mīlēts tikai tad, ja tiks piepildītas visas viņa vēlmes un citi ģimenes locekļi viņam pastāvīgi izdabās. Tā audzināts, bērns kļūst nepakļāvīgs. Taču visatļautība agri vai vēlu rada sarežģījumus ne tikai vecākiem, bet arī pašam bērnam. Kā rīkoties, lai bērns ģimenē justos drošs un mīlēts, tomēr ievērotu vecāku noteiktās prasības? Vai iespējams panākt, lai bērnu disciplinējot, nerastos nesaskaņas un neciestu vecāku un bērnu savstarpējās attiecības?
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
20 LIETAS, KO PATEIKT, LAI IEDROŠINĀTU BĒRNU.


lasīt tālāk...



Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Aizraujošā vasara - daudzveidīgas aktivitātes bērniem

Vasarā ir iespēja  izmēģināt dažādas aktivitātes, ar ko lietainā laikā darboties telpās, bet saulainās dienās - ārā.

lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Jautras un attīstošas spēles ar kastaņiem
Rudens burtiskā nozīmē mums pie kājām noklāj vienu no brīnišķīgākajiem materiāliem, kas var palīdzēt bērna attīstībā - kastaņus. Droši vien bērni to jūt pat intuitīvi, tāpēc pastaigas laikā paši tos labprāt lasa, piebāž pilnas kabatas un nes mājās.
Pedagoģe Jūlija Kasparova iepazīstina ar virkni spēļu, kurās galvenais elements ir kastaņi, skaidrojot arī to, kādu labumu attīstībā tie var sniegt. Pat pieaugušie ļoti labprāt plaukstās pavirpina apaļos, spīdīgos kastaņus, kas ir tik patīkami ādai. Bet ar tiem var arī spēlēt spēles - dažas turpat parkā, bet dažas labāk tomēr spēlēt mājās.
lasīt tālāk...
Iesaka skolotāja  Laima Ruble
Dabas materiālu izmantošana
valodas attīstībai un traucējumu novēršanai

Bērniem ar valodas attīstības problēmām ir vērojama vāji attīstīta roku sīkā muskulatūra. Zinātnieki ir konstatējuši runas un roku sīkās muskulatūras ciešu saistību. Dabas materiāli attīsta ne tikai bērna izziņas procesus, bet arī veicina artikulācijas aparāta (lūpu, mēles), elpošanas, dzirdes un roku sīkās muskulatūras attīstību.
lasīt tālāk...

Iesaka skolotāja Nadežda Ņekrasova
Darba gudrība
      Darbs tuvina bērnu vecākiem. Palīdzot vecākiem darbā – uzpošot māju, piedaloties citos mājas darbos, nostiprinās pareizas bērnu un pieaugušo savstarpējās attiecības. Bērns strādājot pārvar zināmas grūtības, mācās ar cieņu izturēties pret vecākiem. 
lasīt tālāk...


Iesaka skolotājas  Laima Ruble un Nadežda Ņekrasova
TĒMA:       KĀ LAI IZAUDZĒ?

ZIŅA BĒRNAM:        Lai izaudzētu augu, nepieciešama zeme, ūdens, gaisma un siltums
Šādi marta mēnesī darbojāmies mēs...

Iesaka skolotājas  Laima Ruble un Nadežda Ņekrasova
TĒMA:     Es rūpējos…

Ziņa bērnam: Lai no sēkliņas izaug puķe, jāsagatavo zeme, puķu podiņš, puķu sēklas, ūdens laistīšanai.
Šādi aprīļa mēnesī darbotos mēs...


Iesaka skolotājas  Laima Ruble un Nadežda Ņekrasova
LIELĀ IDEJA: KAS ES ESMU
     TĒMA: ES UN MANA ĢIMENE


Ziņa bērnam: Ģimenē viens otru mīl, rūpējas viens par otru, palīdz viens otram
Šādi maija mēnesī darbotos mēs...