Jautā pašvaldībai

Meklēšana:  Uzdot jautājumu
Sanita Šķēle 21.10.2020 15:18
Vēlos uzzināt vai Madonas novada pašvaldībai ir rīcības plāns kā novērst salimšanas ar Covid-19 gadī[…]jumu skaita pieaugumu (ņemot vērā situāciju Vecpiebalgas novadā) vai arī rīcības plāns gadījumam, ja skaits tomēr pieaug vai tiek atklāts saslimšanas perēklis? Ja ir, tad kur ar to var iepazīties un kurš ir atbildīgs par tā realizāciju? Kādas ir iesaistītās organizācijas? Tāpat – vai ar to ir plānots iepazīstināt novada uzņēmējus, ņemot vērā, ka novadā ir vairāki lieli uzņēmumi, kuri nodarbina lielu skaitu vietējos iedzīvotājus?
Agris Lungevičs Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs 26.10.2020 17:35
Labdien! Paldies par iesūtīto jautājumu. Madonas novada pašvaldība savā darbā saņemot informāciju par pozitīvu Covid -19 testu pašvaldības administrācijas darbiniekam, ir veikusi plašu administrācijas darbinie[…]ku testēšanu, kā arī tuvākās nedēļas laikā plāno veikt papildu testēšanu. Pašvaldības darbinieki pēc iespējas strādā attālināti un seko līdzi savam veselības stāvoklim. Resperatoras saslimšanas simptomu gadījumā darba vietā atrasties ir aizliegts. Pašvaldības administrācijas ēka apmeklētājiem ir slēgta un klienti tiek apkalpoti attālināti. Ir atcelta liela daļa pasākumu, kā arī noteikti ierobežojumi pašvaldības iestāžu darbībā, taču pieliekam visas pūles, lai nodrošinātu mācību iestāžu klātienes darbu – gan skolas, gan pirmsskolas. Tas ir nepieciešams, lai neciestu bērnu izglītības apguves process, savukārt bērnu vecāki varētu netraucēti pildīt savus darba pienākumus. Kas attiecās uz novada uzņēmumiem, pašvaldības rīcībā nav plašākas informācijas par inficēšanās gadījumiem tajos. Šī informācija ir zināma SPKC. Aicinām uzņēmumu vadību un darba kolektīvus atbildīgi attiekties pret valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.
Uldis Bērziņš 15.10.2020 15:10
Labdien, vai ir iespēja izveidot gājēju pāreju pie Madonas kultūras nama krustojumā ar Skolas ielas […]ielu, lai 1 klases bērni un nākotnē ne tikai 1klase, varētu droši šķēršot šo posmu, jo ikdienā ir novērots, ka ļoti daudzi skrien pāri šim krustojumam, kas rada bīstamību. Bērniem ar vecākiem būtu ērtāk un drošāk pārvietoties. Pārēja, kas ir augstāk kalnā tiek izmantota mazāk un reāli reti kurš aiz sava slinkuma izmanto viņu.
Edgars Gailums Madonas novada pašvaldības projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālists, ceļu inženieris 16.10.2020 11:29
Labdien! Pateicamies, ka vēršat uzmanību uz jautājumiem, kas saistīti ar gājēju drošību Madonas ielās. 2012. gadā Madonas novada pašvaldība plānoja uzlabot gājēju pārejas drošību Raiņa ielas un Valdemāra bul[…]vāra krustojumā. Tāpat bija plānots izveidot jaunu gājēju pāreju Raiņa un Skolas ielas krustojumā pie Kultūras nama. Saskaņā ar likumu par autoceļiem, kas nosaka, ka jebkuras satiksmes organizācijas izmaiņas ir jāsaskaņo ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Madonas novada pašvaldība 2012.gadā sazinājās ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”, lai noskaidrotu šīs institūcijas viedokli par gājēju pārejas uzlabošanu Raiņa ielas un Valdemāra bulvāra krustojumā un jaunas gājēju pārejas izveidošanu Raiņa un Skolas ielas krustojumā. VAS “Latvijas Valsts ceļi” 30.10.2012. vēstulē Nr. 4.5.7.-290 norādīja, ka nav iebildumu pret gājēju pārejas labiekārtošanu Raiņa un Valdemāra bulvāra krustojumā, savukārt Raiņa un Skolas ielas krustojumā gājēju pāreju izvietot neieteica, jo Raiņa ielas garenslīpums ir ļoti liels un, braucot no Cēsu puses, krustojums no labās puses nav pārredzams, kā arī gājēju pāreju pārsvarā izmantos bērni, kas pārvietojas ar lielāku ātrumu un ir daudz neuzmanīgāki nekā pieauguši cilvēki. Ņemot vērā VAS “Latvijas Valsts ceļi” viedokli, 2012.gadā tika labiekārtota gājēju pāreja Raiņa ielas un Valdemāra bulvāra krustojumā, bet gājēju pāreja Raiņa un Skolas ielas krustojumā netika ierīkota. Bez VAS “Latvijas Valsts ceļi” apstiprinājuma un saskaņošanas gājēju pāreju izveidot nedrīkst, līdz ar to Madonas novada pašvaldība neierīkos gājēju pāreju Raiņa un Skolas ielas krustojumā. Lai uzlabotu satiksmes drošību Raiņa un Skolas ielas krustojumā, tiks ņemts vērā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa ieteikumus un tiks ierobežots maksimāli atļautais transportlīdzekļu braukšanas ātrums līdz 30 km/h Raiņa ielas posmā no Madonas pilsētas kultūras nama līdz Blaumaņa ielai Madonā, uzstādot šajā posmā abos Raiņa ielas virzienos ceļa zīmes Nr.323 “Maksimālā ātruma ierobežojums 30 km/h” ar papildzīmēm Nr.828 “Darbības laiks darba dienās laika posmā no plkst.7:00 līdz plkst.16:00”.
Jānis Krūmiņš 15.10.2020 14:49
Jauniešu centru darbība Labdien! Iepriekš lasīju, ka jauniešu centru darbība tiks ierobežota. Tas s[…]anāk, ka jauniešu centri tiks slēgti pilnībā līdz 6. novembrim, vai tomēr, ievērojot drošību, tie var turpināt darboties?
Egils Kazakevičs Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists 15.10.2020 15:13
Labdien! Paldies par jautājumu. Jauniešu centri Madonas novadā netiek slēgti. Tajos var rīkot individuālas interešu izglītības aktivitātes, vai darbu organizēt attālināti. Taču jauniešu centrus izmantot kā viet[…]u brīvā laika pavadīšanai, diemžēl, līdz 6. novembrim nevarēs.
ko darīt brīvlaikā 15.10.2020 10:04
Labdien, strauji tuvojas skolēnu brīvlaiks, kad ciemos sabrauc arī radu bērni. Vai brīvlaikā strādā[…]s arī jauniešu centri ?
Gundega Puķīte Madonas novada pašvaldības Izglītības nodaļas izglītības darba speciāliste 15.10.2020 15:14
Labdien! Jauniešu centru darbība jauno ierobežojumu apstākļos Madonas novadā arī tiks ierobežota, jo centra darbošanās laikā nav iespējams nodrošināt sociālo distancēšanos (centru apmeklētu jaunieši un bērni no[…] dažādiem sociāliem “burbuļiem”, tādējādi pastāv augsts risks, ka komunicēšana/saskarsme jauniešu centrā var būtiski ietekmēt citus “burbuļus” – ģimeni, klasi/grupu, skolu, darba vietu utt.). Jauniešu centri netiek slēgti. Tajos var rīkot individuālas interešu izglītības aktivitātes, vai darbu organizēt attālināti. Taču jauniešu centru izmantot kā vietu brīvā laika pavadīšanai, diemžēl, nevarēs. Ierobežojums būs spēkā līdz 6. novembrim.
Madoniete Madonā 15.10.2020 08:16
Ļoti priecājamies, ka Madonā ir ierīkoti bērnu rotaļu laukumi, taču laukumā, kas atrodas iepretim sp[…]orta centram, diemžēl NAV NEVIENAS piebrauktuves- ieejas bērniem ar velosipēdiem, ratiem, vai skrejriteņiem... Vai tam ir kāds plāns?
Egils Kazakevičs Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists 15.10.2020 14:18
Labdien! Paldies par iesūtīto novērojumu. Priežu kalniņa rotaļu laukums šobrīd ir pieejams, gan no parka centrālās daļas, gan Gaujas ielas, tomēr tiks izvērtēti risinājumi celiņu labiekārtošanai, kas varētu atv[…]ieglot rotaļu laukuma pieejamību. Jāpiebilst, ka bērnu rotaļu laukumos nav paredzēts iebraukt ar velosipēdiem, skrituļslidām un skrejriteņiem
Ošupes pagasta pārvaldei Degumniekos 28.09.2020 16:52
Jau vairākus gadus Ošupes pagastā, tur pat pie (ūdenstorņa) atrodas graustu par[…]adīze. (par alus bundžām pat nerunāsim). Tāpēc es vēlētos uzzināt kad šis savdabīgā teritorija tiks sakopta? Kā arī noskaidrot iemeslu kāpēc pagasts neiesaistās savas teritorijas sakopšanā. Ka ari ,Logu nomaina,Neviss kaukadi deli,un finieris!! Dzivo balozi,,! Inguna.
Aigars Šķēls Barkavas un Ošupes pagastu pārvalžu vadītājs 08.10.2020 16:33
Labdien! No Jūsu uzdotā jautājuma nav īsti saprotams par kuru ūdens torni ir runa. Vērtējumam par graustu paradīzi un alus bundžām kategoriski nepiekrītu. Jāpiebilst, ka centralizētajās ūdens apgādes sistēmās, […]Degumnieku ciematā un Ošupes ciematā, ūdens torņi ir SIA "Madonas ūdens" pārziņā. Ūdens apgādē ciematiem ūdens torņi kā ūdens uzkrāšanas rezervuāri netiek izmantoti jau daudzus gadus, tā kā balodis lidojot gar ūdens torni nekādu kaitējumu nevar nodarīt.
Novada Iedzīvotājs 28.09.2020 09:04
Labdien. Madonas novadā dzīvoju kopš dzimšanas, precīzāk 28 gadi. Ceļa posms Bērzaune-Jāņu kalns […]ir vienkārši drausmīgs. Vai tiešām ir tik sarežģīti uzbērt jaunu grants segumu un noblietet to? Greiders šinī ceļa posmā tiek laists ļoti neregulāri, dažreiz pat lietus laikā, gribētos zinat, vai atbildīgajam par šo ceļa posma greiderešanu, vai maz ir nojauta par ceļa tehnisko stāvokli,?
Edgars Gailums Madonas novada pašvaldības ceļu inženieris 28.09.2020 13:28
Labdien! Valsts vietējais autoceļš V915 "Koknese - Odziena - Jāņukalns - Bērzaune" pieder valstij. LR Satiksmes ministrija šo autoceļu ir nodevusi VAS "Latvijas Valsts ceļi" pārraudzībā, bet ikdienas uzturēšana[…]s darbus veic VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs". Autoceļa ikdienas uzturēšanas darbus veic atbilstoši autoceļa uzturēšanas klasei. Šos darbus regulē Ministru kabineta noteikumi Nr.224 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”. Lai noskaidrotu par valsts vietējā autoceļa V915 "Koknese - Odziena - Jāņukalns - Bērzaune" ikdienas uzturēšanas darbiem, kā arī to, kad plānots veikt šī autoceļa pārbūvi vai atjaunošanu, lūgums sazināties ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" vai VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs".
Edgars Kalniņš 27.09.2020 11:04
Vai ir iespēja, ka tiks uzliki atpakaļ savās vietās basketbola grozi, kā Priežu kalniņā, arī Augu ie[…]las galā laukumā aiz "Lats" veikala un pie "Burbulīša" ?
Guntis Ķeveris Madonas pilsētas pārvaldnieks 07.10.2020 09:04
“Labdien! Paldies par jautājumu. Teritoriju pie Jauniešu iniciatīvu centra "Burbulis" Jaunlazdonā plānots vēl šoruden labiekārtot, uzstādot savulaik Upes skvērā demontētos slidkalniņus un citu rotaļu laukuma ap[…]rīkojumu. Atgriezīsies arī āra basketbola grozs. Finansējums šiem darbiem ir paredzēts, taču lielākais bremzējošais šķērslis būvnieku trūkums. Kas atteicas uz basketbola grozu, kas atradās stāvlaukumā pie veikala - tas tika bojāts avārijā, basketbola groza metāla konstrukcijas tika saliektas un grozs vairs nebija izmantojams. Ņemot vērā to, ka līdzās – pāri ielai - plānots ierīkot rotaļu laukumu ar āra basketbola grozu un to, ka stāvlaukums ir palicis teju vienīgais Madonā, kurā var ilgstoši stāvēt smagās kravas automašīnas, šo teritoriju pagaidām neplānojam sporta aktivitātēm.”
Novada Iedzīvotājs 25.09.2020 14:40
Labdien, vai Mdonas novada pašvaldība plāno saviem transportiem pievienot GPS iekārtas? Ļoti labi va[…]r novērto, ka darbinieki ļoti bieži izmanto pašavaldības auto personīgām vajadzībām, piemēram, vedot bērnus uz bērnudārzu , gan uz , gan no. Tāpat arī Maximas stāvlaukumā arī brīvdienās ir redzmi pašvaldības auto ? Vai šāda prakse nav saucama par nodokļu maksātāju naudas izniekošanu? Šeit nerunāju par domes transportu, bet tieši to, kas redzams novada pagastos, ka ar transportiem tiek darīt kas vien tīk, gan ģimenes vadātas, gan kartupeļi no lauka pēc talkas.
Āris Vilšķērsts Pašvaldības izpilddirektora vietnieks, izpilddirektora p.i. 08.10.2020 16:27
Labdien! Paldies par ierosinājumu. Šis jautājums pašvaldības domē jau vairākkārt ir pārrunāts. Uzstādot GPS iekārtas būtu iespējams nodrošināt kontroli pār pašvaldības autoparka izmantošanu, kā arī tas discipli[…]nētu darbiniekus. Vienlaikus mēs nevēlamies kontroles jautājumā aiziet pārāk tālu. Piemēram, pagastu pārvalžu vadītāji dienesta auto var novietot pie savas mājas, lai nodrošinātu to, ka viņi ir mobili un operatīvi pieejami gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša rīcība. Ja, braucot no darba uz mājām, pa ceļam tiek apmeklēta skola vai bērnudārzs, manuprāt, tā nebūtu uzskatāma par nosodāmu rīcību. Jūsu minētā situācija par kartupeļu talku, protams, nav attiecināms uz šādiem gadījumiem un nebūtu pieļaujama. Aicinām darbiniekus tā nerīkoties un rūpēties par pašvaldības un pašvaldības iestāžu reputāciju.
Jānis Salinieks 24.09.2020 13:49
Labdien, jautājums kā tieši atšķirās jaunatnes darbinieka pienākumi Mētrienā un Mārcienā,Vestienā jo[…] algas likme vienā gadījumā ir 480 un otrā 583 eiro, trešajā 549, profesijas kods viens un tas pats, kā arī tas vai dežuranta amata pienākumi ir līdzvērtīgi jaunatnes darbiniekam, kura alga arī ir 480 eiro.
Āris Vilšķērsts Pašvaldības izpilddirektora vietnieks, izpilddirektora p.i. 08.10.2020 16:25
Labdien! Paldies par iesūtīto jautājumu. Vēsturiski ir veidojies, ka algu likmes pagastos ir atšķirīgas. Lielākajā daļā no amatiem tās jau ir izlīdzinātas, jaunatnes darbinieki palikusi viena no pēdējām pašvald[…]ības darbinieku kategorijām, kurā likmes nav unificētas. Izstrādājot 2021. gada budžetu, arī jaunatnes darbinieku algas likmes tiks izlīdzinātas, taču tas nenozīmē, ka darbinieki saņems vienādu atalgojumu, jo pienākumu apjoms un darbības intensitāte katrā no pārvaldēm atšķiras, līdz ar to arī algas ir atšķirīgas. Alga tiek regulēta ar slodzi. Šobrīd Mētrienas jaunatnes darbinieka algas likme ir 570 eiro, bet slodze - 0,7; Mārcienas darbinieka algas likme ir 566 eiro (slodze - 0,5), bet Vestienas - likme 533 eiro (slodze - 0,25), taču, kā jau minēju, arī unificējot jaunatnes darbinieku mēnešalgas likmi algas atšķirsies.
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »