Līdz gada beigām iespēja bērniem saņemt brilles bez maksas

iesūtīts: 2019.12.17 10:06
Optikas veikalu tīkla OptiO statistikas dati liecina, ka Latvijā līdz pat 25% bērnu tiek konstatētas redzes problēmas, turklāt pieprasījums pēc redzes korekcijas līdzekļa – brillēm bērnu vidū ik gadu pieaug.

Lai pievērstu vecāku uzmanību bērnu redzes problemātikai, OptiO 2019. gadā jau ceturto reizi, līdz pat šī gada beigām realizē sociālās atbildības programmu, nodrošinot iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam, saņemt brilles 50 eiro vērtībā bez maksas: briļļu ietvaru summā līdz 25 eiro, divas briļļu lēcas 25 eiro vērtībā, kā arī bezmaksas briļļu izgatavošanu. Līdz šī gada novembrim iespēju saņemt bezmaksas brilles izmantojuši 5030 bērni no visas Latvijas: Kurzemē – 517, Zemgalē – 732, Vidzemē – 626, savukārt, Rīgā - 3155.

Madonā līdz 2019. gada novembrim programmā iesaistījās, un pie brillēm 50 eiro vērtībā bez maksas tika 238 bērni.

Māra Kaparkalēja, OptiO galvenā optometriste: “Diemžēl, tikai neliela daļa vecāku ņem vērā to, ka redzes pārbaudes bērniem būtu jāveic regulāri - sasniedzot viena, trīs un sešu gadu vecumu. Ja redzes problēmas netiek pamanītas un novērstas laikus, tās traucē bērna turpmākajai attīstībai un rada grūtības dzīvē, vispirms – jau skolā. Turklāt, tieši skolas laikā bērnu acis tiek intensīvi noslogotas, un laicīga redzes defektu konstatācija un novēršana ir galvenais priekšnosacījums, lai nākotnē nerastos vēl lielākas problēmas.

Tieši tā iemesla dēļ mēs aicinām vecākus pārbaudīt bērnu redzi regulāri, arī tad, ja šķiet, ka nekādu problēmu nav. Redzes pārbaude bērniem ir pieprasīts pakalpojums, tādēļ daudzās ārstniecības iestādēs, lai tiktu pie pakalpojuma, var nākties gaidīt garā rindā. Tāpēc informējam, ka pieaugušie un bērni redzes pārbaudi var veikt kādā no OptiO optikas veikaliem, kuros strādā augsti kvalificēti optometristi un oftalmologi. Šī programma var palīdzēt kādam bērnam, kuram nepieciešama redzes korekcija, tikt pie brillēm jau līdz šī gada Ziemassvētkiem.”

OptiO atgādina, ka lai iegūtu brilles sociālās programmas ietvaros, nepieciešama oftalmologa vai optometrista izrakstīta briļļu recepte, kas nav vecāka par trīs mēnešiem. Redzi iespējams pārbaudīt pie pieredzējušiem speciālistiem OptiO veikalos (iepriekš ieteicams pieteikties). Vairāk informācijas par sociālās atbildības programmu www.optio.lv sadaļā “Akcijas”.

 

Par OptiO:

Šobrīd Latvijā ir 23 OptiO veikali, kas atrodas lielākajās pilsētās- Rīgā, Ogrē, Valmierā, Bauskā, Madonā, Talsos, Jelgavā, Liepājā, Jēkabpilī un Cēsīs. OptiO sniedz profesionālus redzes korekcijas pakalpojumus un izgatavo funkcionālas, kvalitatīvas un mūsdienīgas brilles par izdevīgām un ikvienam pircējam pieejamām cenām. Jebkurā no OptiO veikaliem ir iespējams veikt redzes pārbaudi pie augsti kvalificētiem optometristiem, kuri regulāri papildina zināšanas redzes aprūpē. Īpaši specializējušies bērnu un jauniešu redzes korekcijā ir OptiO veikali Jelgavā - t/c Vivo Centrs un Rīgā: Tipogrāfijas ielā 2-1A, Kr. Barona ielā 31A, Ķengaraga ielā  8 un t/c Origo.

 

Papildu informācija: Gita Sauka

OptiO sabiedrisko attiecību konsultante

mob.28326828

e-pasts: gita.sauka@onecom-latvia.com

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »