29. septembris - Pasaules sirds diena!

Katru gadu 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par sirds veselību un samazināt ar sirds un asinsvadu slimībām saistīto problēmu ietekmi visā pasaulē. Sirds un asinsvadu slimības visā pasaulē, t. sk. Latvijā, ir galvenais nāves iemesls. Latvijā katru gadu no sirds un asinsvadu slimībām mirst ~16 000 iedzīvotāju – aptuveni katrs otrais nāves iemesls Latvijā ir tieši sirds un asinsvadu slimības.
iesūtīts: 29.09.2020lasīt tālāk

Noslēgumam tuvojas Centra ielas seguma virsmas apstrāde Mētrienā

Projekta ietvaros tiek veikta Centra ielas seguma virsmas apstrāde 1,512 km garumā un 5,5m platumā. Esošais asfaltbetona segums, kopā ar pamatu tiek reciklēts (tehnoloģija, kuru izmantojot vecā asfalta kārta tiek uzirdināta un tā tiek ieklāta atpakaļ seguma apakškārtās), noplanēts un noblietēts. Pēc tam uzklāts minerālmateriāla maisījuma izlīdzinošais slānis 5 cm biezumā un beigās veikta divkārtu virsmas apstrāde, izveidojot ceļa virsmu, kura būs komfortabla braukšanai, neputēs un prasīs mazāk izdevumus uzturēšanai.
iesūtīts: 28.09.2020lasīt tālāk

Aicinājums iesūtīt pieteikumus Madonas novada pašvaldības apbalvojumiem

Madonas novadā ir skaista tradīcija – ik gadu apzināt, sveikt un godināt līdzcilvēkus par mūža ieguldījumu un sevišķiem nopelniem (vienreizējs izcils darbs vai ilgstoša un mērķtiecīga, panākumiem bagāta darbība) Madonas novada labā, tā izaugsmē un attīstībā, tāpēc Madonas novada pašvaldība izsludina pretendentu pieteikšanu 2020. gada augstākajiem apbalvojumiem.
iesūtīts: 22.09.2020lasīt tālāk

Saskaņā ar iedzīvotāju vēlmi retinās kokus Veidenbauma ielā 18

Madonas ir zaļa pilsēta. Ar katru koku, kas pilsētā audzis vismaz dažus gadu desmitus, vismaz kādam no iedzīvotājiem saistīsies patīkamas atmiņas, taču dažkārt jārod smalks vidusceļš starp pilsētas iedzīvotāju interesēm dzīvot komfortablā, drošā vidē un koku iespējām augt pilsētā un priecēt.
iesūtīts: 24.09.2020lasīt tālāk

Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Otrdien, 22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim.
iesūtīts: 22.09.2020lasīt tālāk

Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2020

Jau sesto gadu tiesībsargs kopā ar Invaldīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina pieteikt cilvēkus un nevalstiskās organizācijas konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”. Gada balvas mērķis ir apbalvot un izcelt tos cilvēkus un organizācijas, kas ar savu ieguldījumu ikdienā iesaistās un pastāv par cilvēku ar invaliditāti tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.
iesūtīts: 18.09.2020lasīt tālāk

Var bez maksas pieteikt atkritumu konteineru mazgāšanu un dezinfekciju

Nešķirotu sadzīves atkritumu konteineros nereti nonāk atkritumi, kuriem tur nebūtu jāatrodas. Lai konteineri to lietošanas laikā ilgāk būtu tīri un neradītu nepatīkamas smakas, atkritumi pirms izmešanas konteineros ir jāievieto atkritumu maisos un tie jāaizsien, taču vismaz reizi gadā konteinerus ir nepieciešams arī izmazgāt un dezinficēt.
iesūtīts: 16.09.2020lasīt tālāk

Ar 1. septembri paaugstina atalgojumu pašvaldības sistēmā strādājošajiem

Madonas novada pašvaldības dome, turpinot 2019. gadā iesākto kursu uz līdzsvarota, konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanu pašvaldības sistēmā strādājošajiem, ar 1. septembri ir paaugstinājusi amata vienības amatalgas likmi pirmsskolas izglītības skolotāja palīgam par 17-20%. (Līdz šim pirmsskolas izglītības skolotāja palīga alga bija 470 eiro par likmi. No pirmā septembra tā būs attiecīgi 550 un 570 eiro (paaugstinājuma apmērs atkarīgs no izglītojamo skaita grupās). Ar 1. septembri algu paaugstinājums, algas likmi palielinot par 7%, skar arī novada pašvaldības bibliotēku un muzeju administrācijas darbiniekus un Madonas kultūras nama direktori. Savukārt, pārskatot štata vienības pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļās, izstrādāta unificēta amata algu sistēma, kas ar 1. septembri ļāvusi palielināt atalgojumu arī vairākiem īpašumu uzturēšanas nodaļu darbiniekiem.
iesūtīts: 07.09.2020lasīt tālāk
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »