PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Amatiermākslas kolektīvu svētki “Baltijas ceļam 30”

iesūtīts: 2019.08.15 12:00
Šogad aprit 30 gadi, kad aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 kilometru garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, lai atgādinātu par 1939. gadā noslēgto Molotova- Rībentropa paktu, kas noveda pie Baltijas valstu okupācijas.

Baltijas ceļš apliecināja, ka ticība demokrātiskām idejām vieno Baltijas valstu iedzīvotājus, stiprinot brālības, vienotības un kopēja mērķa izjūtas, kas noveda pie Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas.

Viena no vissvarīgākajām vērtībām visos vēstures posmos visām Baltijas valstīm ir kultūras mantojums, kas palīdzējis izdzīvot, stiprinājis iekšējo garu okupācijas laikā un devis spēku, iedvesmu un dzīvesprieku, veidojot un attīstot šodienas dzīvi.

Atzīmējot mums visiem šo svarīgo notikumu, Madonas novadā 23.-24. augustam notiks amatiermākslas kolektīvu svētki, kuros piedalīsies kolektīvi no Madonas novada un viesi no Lietuvas un Igaunijas.

Svētku ietvaros plānoti amatiermākslas kolektīvu koncerti Sarkaņu pagasta Biksērē, Kalsnavā - Jura Alunāna parkā, Mārcienas pansionāta pagalmā, Barkavas estrādē un Dzelzavas kultūras namā.

Ikviens novada iedzīvotājs tiek aicināts būt klāt, atceroties vēsturiskos notikumos, apliecinot savu piederību Latvijai un Baltijai.

Katrā pasākumu norises vietā kā vienojošs elements būs ziedu paklājs “Baltijas ceļam 30”, ko veidojuši vietējie entuziasti.


Informāciju sagatavoja: Tautas nama “Kalnagravas” vadītāja Valda Kļavina

© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »