PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Skuja Braden “Žigli cauri laikiem...”

iesūtīts: 2017.11.02 19:43
Zem starptautiski pazīstamā pseidonīma “Skuja Braden” slēpjas Latvijā dzīvojošu keramiķu tandēms - latviete Ingūna Skuja un amerikānietie Melisa Bradena (Melissa Braden). Sadarbība starp māksliniecēm izveidojās deviņdesmito gadu beigās un kopš tā brīža arī darbi tiek parakstīti ar abu uzvārdiem. Kā min mākslinieces, uzvārdu salikums simbolizē izdomātu personību, un bandītu, zagli, kurš ir nozadzis māksliniecēm identitāti - personību. Skuja Braden ir kā cita personība, cits mākslinieks, kas izaugusi no abu mākslinieču sadarbības.

“Skuja Braden” ir plaša izstāžu vēsture, strādājot sērijās viņu darbi tikuši izstādīti vairāk kā 40 solo izstādēs Eiropā un ASV. Papildus tam, abas ir piedalījušās vairāk kā 120 starptautiski un nacionāli vērtētās un kuratoru atlasītās grupu izstādēs, kā arī tādos mākslas tirgos kā SOFA Chicago, Start Art Fair, Saatchis galerijā Londonā, Berlīnes mākslas nedēļā un Art Copenhagen. 2014.gadā viņu darbi tika izvēlēti, lai pārstāvētu Latviju Eiropas Keramikas Kontekstā Bornholmā, Dānijā.

Madonas muzejā skatāmā izstāde ir kā pārskats par 18 gadu laikā veidotajiem darbiem un šo darbu analīze. Mākslinieces  izstādi sauc par mini-retrospekciju, darbi ir keramiķu atlasīti, pārveidoti un pārkārtoti, lai ļautu viņām atrast jaunas atziņas pašām par sevi un saviem darbiem. “Skuja Braden” apskata senus motīvus un vizualizē tos jaunās formās, parādot progresīvus darbus, kombinējot gan vecas un jaunas mākslinieciskās intereses un tieksmes.

Izstāde apskatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles no 4.novembra līdz 10.decembrim.


Publicitātes attēls: Skuja Braden. Vērpēja.

Informāciju sagatavoja: Mākslas nodaļas vadītāja Monta Cimdiņa.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles darba laiks:
Otrdienās, ceturtdienās un piektdienās 10.00 - 17.00
Trešdienās 10.00 - 18.00
Sestdienās, svētdienās 10.00 -16.00
Pirmdienās slēgts

Kontakti:
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs
Izstāžu zāle, Skolas iela 10a, Madona, LV - 4801
Tālr.: 648 23844, 26102225    Informāciju iesūtīja: Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Monta Cimdiņa.

Rediģēts: 06.11.2017..

Ievietoja:
Inga Arāja
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »