PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Madonā instrumentālās mūzikas koncerts

iesūtīts: 2017.09.26 10:11
‌Madonas pilsētas kultūras namā koncertu sniegs divi instrumentālie ansambļi - viens ir unikāls ar savu sastāvu, otrs ir klezmer mūzikas ansamblis.

“Excelsus” ir unikāls kolektīvs, jo tas ir vienīgais instrumentālais ansamblis, un, iespējams, vienīgais kolektīvs Latvijā, kura sastāvā ir 4 akordeoni, basģitāra un bungas. Kā uzsver ansambļa dibinātāja un vadītāja Zane Ludborža, tas ir sastāvs, kurš var spēlēt jebkuru partitūru - gan akadēmisko, gan rokmūziku, gan populārus skaņdarbus. Repertuārā iekļautas dziesmas no šogad izdotā albuma “Veltījums dzimtajai pilsētai”.
Tajā pašlaik spēlē Zanes Ludboržas mūzikas skolas audzēkņi - labākie no labākajiem: akordeonisti Arina Rogaleviča, Jevģenijs Skritņiks, Sanita Aizupiete, kā arī Kristaps Višs (basģitāra), Niklāvs Lucāns - madonietis - (sitaminstrumenti) un pati Zane Ludborža.

“L’Chaim’’ ir klezmer mūzikas ansamblis, kas savā repertuārā iekļauj ebreju-klezmeru, romu, franču, krievu un citu tautu mūziku. Klezmers - tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils. Gan pats mūziķis-spēlmanis. Jēdziens “L’Chaim’’ burtiskā tulkojumā no ivrita nozīmē “uz dzīvi!’’, to ir pieņemts teikt tosta beigās vai kā īssu tostu. Otra nozīme - labas gribas izpausme un svētība.

Uz koncertu aicināti instrumentālās mūzikas, īpaši akordeona spēles cienītāji.

Būs iespēja iegādāties šogad izdoto albumu “Veltījums dzimtajai pilsētai”.

Madonas pilsētas kultūras namā 6.oktobrī pulkten 19:00.
 
Ieejas maksa: 5.00 EUR.
Iepriekšpārdošana: kinoteātra "Vidzeme" kasē.

Mūs atbalsta: interneta veikals “Kvarcs.lv”, “Hotel Madona” un “Photo Wolrd art studio”. Informāciju iesūtīja: Madonas pilsētas kultūras nama atpūtas pasākumu organizatore Aija Špure.
Mob.tālr.: 00 371 26102796.

Ievietoja:
Inga Arāja
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »