Piedzīvo krāšņu TV3 Jaungada šovu „Prieks kopā būt!” 31.decembrī Madonā!

Noslēdzot TV3 divdesmitās jubilejas gadu, no 27.decembra Latvijas lielākajās pilsētās grandiozu satikšanos piedzīvos populārāko un tautā iemīlētāko TV šovu „Dziedi ar zvaigzni”, „Dejo ar zvaigzni”, „Koru kari”, „Izklausies redzēts” un „X Faktors” spožākie dalībnieki. Krāšņā un sirsnīgā vakara vadīšana uzticēta populārajam mūziķim Laurim Reinikam un šarmantajai Ivetai Feldmanei, kuri ir ne tikai vadījuši vairākus šovus, bet arī paši bijuši šova „Dziedi ar zvaigzni” dalībnieki 2007.gadā, tāpat arī abi piedalījušies šovā „Dejo ar zvaigzni”. Šī būs ekskluzīva iespēja Ivetu un Lauri atkal redzēt šova vadītāju tēlā.
iesūtīts: 20.11.2018lasīt tālāk »

Labdarības koncerts "Baltā ūdensroze" 3.decembrī

Turpinot jau par tradīciju kļuvušos labdarības pasākumus, 3.decembrī Madonas pilsētas kultūras namā notiks Latvijas Nacionālās operas solistu un kora "Reversum" labdarības koncerts - „Baltā ūdensroze”, no kura visi iegūtie līdzekļi tiks izlietoti labdarībai - mātes un bērna krīzes atbalsta centra izveides turpināšanai Madonā, Parka ielā 6.
iesūtīts: 22.10.2018lasīt tālāk »

Tiekamies Saieta laukumā rakstainos cimdos!

Madona mostas agri un dodas uz Gaiziņkalnu ieskandināt saullēktā Latvijas rītu, vēlot Tēvzemes augstākajā virsotnē saules mūžu Latvijai. Gaiziņkalnā izdziedātās dziesmas atskan Madonas sirdī. Madona sasauc novada pagastus sanākt pilsētas centrālajā laukumā un rotāt to svētku rītā ar 15 karogiem no Aronas, Barkavas, Bērzaunes, Dzelzavas, Kalsnavas, Lazdonas, Liezēres, Ļaudonas, Madonas, Mārcienas, Mētrienas, Ošupes, Praulienas, Sarkaņiem un Vestienas. Latvijas valsts simtgades rītā Madona rakstainos cimdos aicina svinēt svētkus koši un silti - sasildot sevi un Latviju! Arī mēs, atverot sirdis svētku sajūtām, uzvelkot rakstainos cimdus, dodamies uz Saieta laukumu...
iesūtīts: 15.11.2018lasīt tālāk »

18.novembra vakars Madonā kopības sajūtai Latvijas Valsts simtgadi svinot

Latvijas Valsts dzimšanas dienas vakarā aicinām uz saviesīgu pasākumu Madonas pilsētas kultūras namā. Ja vēl neesat izlēmuši vai doties uz Rīgu, vai pavadīt vakaru mājās pie TV ekrāna, šis uzaicinājums ir tieši jums! Uz lielā kultūras nama ekrāna tiešraides no galvaspilsētas, zālē 100 vietas pie galdiņiem, svētku mielasts ar Madonas novada garšu no restorāna “Efeja”, Latvijā radīta mūzika un, protams, brīnišķīgi cilvēki, kuri kopīgi svin savas valsts proklamēšanas 100.gadadienu. MĒS ESAM LATVIJA!
iesūtīts: 14.11.2018lasīt tālāk »

Vēsture liecina, ka pastāv tikai tās tautas, kurām ir spēcīga griba dzīvot, nacionālā vienotības apziņa un kas grib un spēj aizsargāt sevi un savu zemi

Latvija no 1918.-1920.gadam kļuva par neatkarīgu valsti, un latviešu tauta pirmo reizi jaunākajos laikos kļuva noteicēja savā zemē pateicoties Latvijas bruņoto spēku karavīriem. Ja nebūtu latviešu karavīru prasmes un drosmes, Latvija būtu zaudējusi savu neatkarību jau pašos pirmajos Latvijas pastāvēšanas mēnešos. 1. pasaules kara laikā latviešu strēlnieki un vēlāk Brīvības cīņās Latvijas nacionālās armijas karavīrs radīja respektu pret latviešiem kā karavīriem ar augstu militāru disciplīnu, kaujas degsmi un morālo noturību.
iesūtīts: 11.11.2018lasīt tālāk »

Iededzam sveces un lāpas Saieta laukumā un dodamies tradicionālajā Lāpu gājienā

Lāčplēša diena 11.novembrī tiek atzīmēta, lai atgādinātu Latvijas armijas būtisko uzvaru - Bermonta karaspēka pilnīgu izdzīšanu no galvaspilsētas 1919.gada 11.novembrī. Šajā dienā atceramies kopējo Brīvības cīņu gaitu 1918.-1920.gadā, pieminam visus to dalībniekus, kaut arī ne katru vārdā nosaucam… Tiekamies pulksten 16:30 Saieta laukumā, Madonā, svinīgā pasākumā ar Madonas novada zemessargu dalību, iededzam līdzpaņemtās sveces par godu Latvijai un pulksten 17:00 dodamies kopīgā Lāpu gājienā uz piemiņas vietu Liseskalna kapos ar līdzpaņemtajām lāpām vai uz Madonas Grāmatu draugu biedrības organizēto pasākumu Poruka ielā. Pulksten 17:30 Piemiņas brīdis Liseskalna kapos. Gājiena maršruts pielikumā.
iesūtīts: 11.11.2018lasīt tālāk »

Lāčplēša dienas pasākumi Madonā

11.novembrī jau no pulksten 13 ikviens Madonas pilsētas un novada iedzīvotājs aicināts piedalīties Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos un doties tradicionālajā Lāpu gājienā no Saieta laukuma līdz piemiņas vietai Liseskalna kapos...
iesūtīts: 01.11.2018lasīt tālāk »

Deju kopai “Klabdancis” - 45

14.aprīlī deju kopa “Klabdancis” aicināja uz Barkavas kultūras namu savus draugus, kolēģus un dejas mīļotājus, lai atskatītos, paskatītos un ieskatītos mirkļos, kuri viņiem ir bijuši nozīmīgi. Lai parādītu, ka latviešu tautas dejai piemīt īpašs spēks, kurā dejotāji rod prieku sev un to dod arī citiem.
iesūtīts: 17.04.2018lasīt tālāk »

Madonas pūtēju orķestra panākumi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru skatē

10. un 11.martā Ogres novada kultūras centrā notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skate. Tajā piedalījās 63 Latvijas orķestri piecās grūtības pakāpēs. Madonas pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris piedalījās IV grūtības pakāpē. Orķestru grupas tiek izvēlētas atbilstoši pūtēju orķestra dalībnieku skaitam, pārstāvēto mūzikas instrumentu dažādībai, profesionālajai mūziķu meistarībai. Jāteic, ka IV grupa ir augstākā amatieru kolektīvu grupa, jo V grupā piedalās profesionāli orķestri vai orķestri ar profesionāliem mūziķiem, kuru pamatdarbs ir tieši saistīts ar kāda mūzikas instrumenta spēli.
iesūtīts: 15.03.2018lasīt tālāk »

Madonas pūtēju panākumi konkursā

No 2018.gada 26. līdz 28.janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā jau divdesmit trešo reizi notika Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 182 jaunie mūziķi 15 instrumentu grupās, pārstāvot 55 Latvijas mūzikas skolas. Konkursu rīko biedrība “Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris”, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Bērnu fonds.
iesūtīts: 05.02.2018lasīt tālāk »

Madoniešu panākumi konkursā „Vidzemes talanti 2017”

Pašā vasaras izskaņā un jaunā darba cēliena sākumā, 3.septembrī, brīnišķīgajā Vidzemes koncertzālē ''Cēsis'' pulcējās talantīgākie Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņi un konkursu laureāti, lai uz lielās skatuves kā solisti muzicētu kopā ar Vidzemes kamerorķestri Kaspara Ādamsona vadībā. Lai nokļūtu uz šīs skatuves, Vidzemes mūzikas skolu audzēkņiem bija jāpiedalās konkursā, iesūtot vērtēšanai videomateriālu ar savu uzstāšanos.
iesūtīts: 11.09.2017lasīt tālāk »

Chrello pepela, jeb Vērtumnieku nedēļa Starptautiskajā Folkloras festivālā Gruzijā

Par starptautisku šo festivālu nosaukt būtu diezgan grūti, jo tad, kad ieraudzījām dalībnieku sarakstu - pretī rēgojās trīs deju kopas no Igaunijas, 6 deju kolektīvi no Latvijas, dziedošu dāmu grupa no Sunākstes un mēs - tiešām folkloras kopa no Madonas - “Vērtumnieki”. Vēl festivālu kuplināja deju kopa no Izraēlas un, protams, bērnu un pieaugušo gruzīnu kolektīvi.
iesūtīts: 01.09.2017lasīt tālāk »

Silta uzņemšana, smaidi un patiess prieks par tikšanos Anikščos

Patiess prieks satikt senos sadarbības partnerus, sveikt pilsētas 577 dzimšanas dienā, piedzīvot brīvdabas pasākumu virkni, spožus Anikšču rajona attīstības piemērus un sirsnīgu pieņemšanu. Un vēl lielāks prieks ir apzināties, ka katrs viesošanās brīdis piedāvā jaunas zināšanas, atzinumus un pieredzi - uzklausot Anikšču rajona pašvaldības un iedzīvotāju, to sadarbības partneru no Baltkrievijas, Polijas un Ukrainas pieredzes stāstus, daloties savās zināšanās un pieredzēs, kā arī plānojot sadarbības virzienus turpmākajām rīcībām.
iesūtīts: 31.07.2017lasīt tālāk »

Pirmās tikšanās ārpus novada

Vasarās sestdienas ir lielo brīvdabas pasākumu dienas. Citreiz jādodas uz pasākumu, bet nežēlīgi līst. Ko darīt? Atlikt apmeklējumu vai, tomēr, braukt un būt, un redzēt, un piedalīties… Braukt! Līdzi paņemt lietusmēteli, jo lietussargu ienest estrādē nav vēlams, lai neaizsegtu skatu aizmugurē sēdošajam, kājās zābakus... Un ceļā! Ir brīnišķīgi apzināties, ka tā nav pirmā reize, kad zini, ka tevi gaida triju stundu garš koncerts, kurā, iespējams, izmirksi līdz pēdējam diedziņam, bet gūsi tik patiesas, aizkustinošas un iedvesmojošas sajūtas, ka atmiņas par lietavām, būs vien piebilde: “…atceries, kā toreiz bez apstājas lija…”.
iesūtīts: 05.07.2017lasīt tālāk »

Krāšņi no A līdz Z

Atzīmējot Francijas institūta Latvijā 20-to gadskārtu un 10-to sadarbības ar Madonas novadu, Francijas institūts sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību piedāvā muzikālu tikšanos ar diviem franču mūziķiem - Žanu Marī Mašado un Didjē Itirsarī. Dueta izpildījuma koncepcija ir augsta, liriskums intensīvs un sajūta visuresoša.
iesūtīts: 09.10.2017lasīt tālāk »

VI Pasaku lugu svētki “Noticēt brīnumam”

Pēc svētku atklāšanas sekos virkne izrāžu: “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”, “Pasaka par Sprīdīti”, pasaka “Zvēru abru taisītājs”, “Pīlēns-Prātotājs”, “Sivēntiņš Čoks”, “Nezinītis un viņa draugu piedzīvojumi”, “Gāganu kari”, “Kadru maiņas operators”.
iesūtīts: 24.10.2018lasīt tālāk »

Koncerts-konkurss "Pasaules ritmi Praulienā"

Jau ceturto reizi Praulienā notiks Jauno grupu koncerts-konkurss „Pasaules ritmi Praulienā”. Konkursantus profesionāli vērtēs pieaicinātie mūziķi - Atis Ieviņš un grupa Rock Brothers, kā arī viesis no Lielbritānijas ģitārists - Paul Glover, kuri pēc apbalvošanas ceremonijas sniegs koncertu. Balvu klāsts būs ļoti plašs. Tiks vērtētas gan grupas, gan arī katrs mūziķis individuāli.
iesūtīts: 09.10.2018lasīt tālāk »

Iepazīsim “Neparasti parastos madoniešus”

Šogad, Latvijas jubilejas svētku gadā pasākumā “Neparasti parastie madonieši” iepazīsim cilvēkus, kuri pārliecināti sevi sauc par madoniešiem. Katram no viņiem ir savs dzīves stāsts, kas cieši saistīts ar notikumiem gan Madonā, gan Latvijā un tie spēcīgi ietekmējuši viņu ikdienas gaitas. Tas rosinājis noteiktas personīgas izvēles, risinājumus un uzvaras, sirds piepildījumu atrodot noteiktā darba sfērā un hobijā. Šoreiz iepazīsim kūku meistari - koklētāju, multimediju mākslinieku - radošu personību, sociālo darbinieci - tautas tērpu darinātāju, pirtnieku - garīgo dziednieku.
iesūtīts: 09.10.2018lasīt tālāk »

Dziesmu stāsts "Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters"

Ar draisku, rotaļīgu dziesmu stāstu 30. gadu stilā jauno koncertsezonu uzsāk Producentu grupa 7. Tas būs veltīts leģendārajam latviešu mūziķim, dzejniekam un komponistam Alfrēdam Vinteram, kuram šoruden apritēs 110 gadi. Kabarē koncertstāstā “Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters” gan dzīvespriecīga bohēma un saldsērīga vientulība, nevainīgs flirts un kvēla ilgošanās, sirdsēsti… bet līdztekus tam - savas tēvzemes mīlestība.
iesūtīts: 04.10.2018lasīt tālāk »

„Ak, gadi, jūs dīvainie dārgumi”

Atpūtas pasākums pensionāriem un tiem, kam pāri 50... Uz tikšanos ar aktrisi, astroloģi Akvelīnu Līvmani pasākumā „Ak, gadi, jūs dīvainie dārgumi” aicina Barkavas kultūras nams. Par vakara muzikālo noformējumu un raitu dejas soli rūpēsies kultūras nama pašdarbnieki un Aija Inča.
iesūtīts: 04.10.2018lasīt tālāk »

“#NEDZIRDĒTS” Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris

Ar diviem vērienīgiem koncertiem - šā gada 20.septembrī pulksten 19:00 Lielās ģildes koncertzālē Rīgā un 21.septembrī pulksten 19:00 Madonas kultūras namā 2018./19.gada koncertsezonu uzsāks Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris. Sezonas atklāšanas koncertprogrammā “#nedzirdēts” vienkopus apvienoti līdz šim neatskaņoti skaņdarbi, kas domāti šodienas klausītājam.
iesūtīts: 17.09.2018lasīt tālāk »

Praulienas pagastā notiks pasākums „Dzejas diena - 2018”

Latvijas simtgades gadā Dzejas dienās Praulienas pagastā tiksimies ar mūsu dzejniekiem. Ar dzejniekiem tiksimies neierastās vietās - vai nu dzejnieku dzīves vietā, vai dzimtajā vietā, vai vienkārši mīļā vietā, kur mīļākās dzejas rindas Latvijai veltīs dzejnieki un pagasta cilvēki. Dzejniekam Jānim Medenim šogad atzīmējot 115 gadskārtu, uz dzejnieka dzimtās mājas vietu tiks uzstādīta norāde, un pie ozola, kurš tika iestādīts pie Jāņa Medeņa dzimtajām mājām „Lejasješkas”, uzlikta piemiņas plāksne ar svarīgāko informāciju par dzejnieku.
iesūtīts: 17.09.2018lasīt tālāk »

Dzejas dienu pasākums “Vārdi par pasaulīgām lietām”

Ielūdzam uz Dzejas dienu pasākumu “Vārdi par pasaulīgām lietām”. Šoreiz tā būs tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku, žurnālistu, dziesminieku Andri Akmentiņu. A.Akmentiņš dzimis Valmierā, dzeju publicē kopš 1988.gada, rakstījis tekstus dziesmām, ir vairāku dzejas grāmatu un stāstu krājumu autors, 1991.gadā ieguvis Klāva Elsberga literāro prēmiju.
iesūtīts: 12.09.2018lasīt tālāk »

Kino Gardēžu vakars

Visiem vīna mīļotājiem Madonas kinoteātris piedāvā iespēju baudīt vīnu gan dzīvē, gan kino kāzu noskaņās! 9.septembrī gaidāms jau otrais kino gardēžu vakars kinoteātrī “Vidzeme”.
iesūtīts: 07.09.2018lasīt tālāk »

Rīgas saksofonu kvarteta koncerts

Svētdien Lazdonas baznīcā būs iespēja baudīt Rīgas saksofonu kvarteta muzicēšanu. Laipni aicināti bagātināt savu kultūras dzīvi ar vēl vienu muzikālu priekšnesumu Lazdonas baznīcā.
iesūtīts: 07.09.2018lasīt tālāk »

Vasaras atvadu ballīte

Nosvini vasaras izskaņu! Cilvēks orķestris jeb „Mvivko” gādās par dzīvo balles mūziku un šova elementiem - sniegs un burbuļi lāzergaismu pavadībā.
iesūtīts: 30.08.2018lasīt tālāk »

Izrāde bērniem “Ursas jautrie piedzīvojumi”

Lubānas amatierteātris piedāvā izrādi bērniem "Ursas jautrie piedzīvojumi". Režisore Ilze Kraukle. Izrādi rādīs Lubānas amatierteātra bērni, bet galvenās lomas spēlēs suņi. Pēc izrādes visiem būs iespēja nofotografēties kopā ar izrādes galvenajiem varoņiem un piedalīties jautrās stafetēs.
iesūtīts: 21.08.2018lasīt tālāk »

Dailes teātra viesizrāde

Freids ir teicis: “Pie visa vienmēr ir vainīgi vecāki”. Tuvāko cilvēku ietekme uz mūsu dzīvēm ir ļoti liela. Tieši vecāku - bērnu attiecības ieinteresējušas režisoru M.Gruzdovu.
iesūtīts: 17.08.2018lasīt tālāk »

Vīru koris „Tēvzeme” koncertēs Lazdonas baznīcā

Gluži nemanot, Lazdonas baznīca ieņēmusi vietu Madonas koncertdzīvē. Baznīcas ēkā ar senu vēsturi un lielisku akustiku pēdējā gada laikā izskanējuši vairāki skaisti koncerti: pagājušajā gadā uz Reformācijas 500. gadadienas svētkiem baudījām jauko Kārļa Kazāka priekšnesumu; gada nogalē mūs priecēja Latvijas Universitātes jauktais koris „Juventus”; šī gada jūnijā „Baznīcu nakts” ietvaros klausījāmies Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas kori un vēlāk arī ērģeļmūzikas nakts koncertu. Nupat, 21.Latviešu mūzikas svētku ietvaros, baznīcā izskanējuši divi koncerti: latviešu komponistu ērģeļmūzika, kā arī lieliskais gregorisko un ambrozisko dziedājumu koncerts „Schola Cantorum Riga” priekšnesumā Guntara Prāņa vadībā.
iesūtīts: 17.08.2018lasīt tālāk »

Kalsnavas pagasta svētki

11.augusts ir īstā diena, lai to ieplānotu pavadīt Kalsnavā. Ikgadējie Kalsnavas pagasta svētki arī šogad aicina esošos, tāli dzīvojošos un bijušos Kalsnaviešus un viesus atbraukt un baudīt laiku kopā. Programma visas dienas garumā - aktivitātes bērniem, ģimenēm, sporta entuzaistiem un kultūras baudītājiem. Kalsnava aicina būt kopā un ķert košos svētku mirkļus.
iesūtīts: 06.08.2018lasīt tālāk »

Uguns skulptūru festivāls “Uguns-Sa-Sala”

25.augusta vakarā Biksērē pie ezera notiks Uguns skulptūru festivāls “Uguns-Sa-Sala”. Kā atklāj festivāla mākslinieciskais organizators Kārlis Īle, šis festivāls atšķiries no iepriekšējos gados notikušajiem. Ja iepriekšējos gados skulptūras pamatā tika veidotas no koka un salmiem, tad šogad pati festivāla ideja un risinājums būs savādāks.
iesūtīts: 26.07.2018lasīt tālāk »

Ļaudonas pagasta svētki

Ļaudonas pagasta svētki jau pavisam drīz ieskandinās pēdējo vasaras mēnesi, lai priecētu ļaudoniešus un pagasta viesus! Aktivitātes visas dienas garumā - lieliem un maziem. Radīsim svētkus! Svinēsim!
iesūtīts: 26.07.2018lasīt tālāk »

21. latviešu mūzikas svētki

No 30.jūlija līdz 5.augustam Madonā norisināsies 21. latviešu mūzikas svētki. Tā ir iespēja vasaras vidusnogrieznī baudīt un iepazīt latviešu komponistu mūziku radošā gaisotnē no vecmeistaru šedevriem līdz jauno komponistu kaldinātiem skaņdarbiem meistarklasēs.
iesūtīts: 19.07.2018lasīt tālāk »

Draudzības koncerti Biksērē un Sauleskalnā

Uz koncertiem aicina franču folkloras kopa “Terre Baugeoise” (Angeras /Anžū/ apgabals, Francija), Sarkaņu pagasta tautas nama “Kalnagravas” senioru deju kolektīvs “Labākie gadi” un Madonas pilsētas kultūras nama folkloras kopa “Vērtumnieki”.
iesūtīts: 17.07.2018lasīt tālāk »

Vestienas pagasta svētki

Visas dienas garumā, 11.augustā, Vestienas pagasts svinēs savus svētkus. Aicinām ciemos gan pašmāju ļaudis, gan ciemiņus un tos, kuri vēl nekad nav bijuši pie mums! Nāciet, jo svētki ir lielisks veids kā nobeigt nedēļu un sākt jaunu dienu ar labu garastāvokli un omu!
iesūtīts: 17.07.2018lasīt tālāk »

Vasaras vidus svētki Doku Ata "Muceniekos"

Uz ikgadējiem Vasaras vidus svētkiem aicina rakstnieka Doku Ata muzejs Dzelzavas pagasta “Muceniekos”. Viesi tiks sagaidīti no pulksten 14:00, kad katram būs iespēja izstaigāt muzeju gan individuāli, gan gida pavadībā, kā arī iesaistīties izzinošās, radošās, nopietnās un nenopietnās aktivitātēs. Svētku centrālais notikums būs Ādolfa Alunāna dziesmuspēle „Mucenieks un muceniece” ar Raimonda Paula mūziku Cēsu teātra sniegumā.
iesūtīts: 12.07.2018lasīt tālāk »

Anikšču mākslas centra izstāde “Eņģeļi”

Mūsu ilggadējo sadarbības partneru - Anikšču rajona (Lietuva), Anikšču pilsētas pašā centrā darbojas Eņģeļu muzejs - Lietuvā pirmais šāda veida muzejs. Muzeja kolekciju veido eņģeļi, kurus tam dāvina mākslinieki, muzeja atbalstītāji un dažādas organizācijas, kā arī ārvalstu vēstniecības. Daļa no muzeja krājumā esošajiem eņģeļiem apskatāmi šajā izstādē.
iesūtīts: 25.06.2018lasīt tālāk »

Saulgriežu rītā, Latvijas Radio 2 tiešraide no Barkavas

Godinot latviešu līgošanas tradīcijas, gada garākajā dienā, 21.jūnijā, visā Latvijā, četrās Eiropas valstīs un Kanādā notiks unikāla koru, folkloras kopu un tautiešu sadziedāšanās. No saules lēkta līdz saules rietam ik pusstundu Latvijas Radio 2 tiešraidē pieslēgsies līgodziesmu skandinātājiem. Gadsimta garākai Līgodziesmai aicināts pievienoties ikviens dziedāt gribētājs gan Latvijas pilsētās un novados, gan sadziedāšanās zibakcijā Rīgā, Doma laukumā.
iesūtīts: 20.06.2018lasīt tālāk »

100 krēsli Madonā

Madonas mākslas skolas atbalsta biedrība aicina visus interesentus iesaistīties plenēra aktivitātēs no 20. līdz 27.jūnijam. Šogad ar Madonas novada pašvaldības, VKKF atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2018” un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu, glezniecības plenērs tiek organizēts Madonas pilsētā. Plenēra noslēgumā paredzēts izveidot izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs.
iesūtīts: 19.06.2018lasīt tālāk »

Astoto reizi Madonā notiks Latvijas vērienīgākais populārās mūzikas festivāls "Zelta Šlāgeris"

Ar Madonas novada pašvaldības atbalstu jau astoto reizi Madonā notiks festivāls „Zelta Šlāgeris 2018”, kurā uzstāsies populārākās grupas un izpildītāji: Ducele, Viktors Lapčenoks, Kantoris 04, Zeļļi, Tērvete, Riči, Liepavots, Muiža, Mākoņstūmēji, Ainārs Bumbieris, Mīlas snaiperi, Gunārs Meijers, Zilais lakatiņš, Heinrihs Kalvītis, Sandis Dubovs un citi.
iesūtīts: 16.06.2018lasīt tālāk »

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai

Pulksten 11:00 visi aicināti nolikt ziedus pie "Šķeltā akmens". Vietā, kas daudzu cilvēku atmiņās bija pēdējais skats uz savu dzimto pusi. Pulksten 12:00 Madonas pilsētas kultūras namā muzikāls veltījums Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņu, absolventu un pedagogu akordeonistu ansambļa izpildījumā (vadītāja Silvija Bērziņa). Turpinājumā dokumentālā filma "Lidija" (režisors Andrejs Verhoustinskis). Filmā caur Lidijas mūžu parādīts visas Latvijas tautas ceļš. Cilvēka seja, viņa acis glabā pieredzi labāk nekā jebkurš dokuments vai pierakstīts atmiņu stāstījums. Īpaši, ja šis cilvēks ir tik daudz piedzīvojis kā Lidija Lasmane-Doroņina...
iesūtīts: 12.06.2018lasīt tālāk »

Koris “Mantojums” ar dziesmu svin savus 60 gadus

Skanīgi ar dziesmām un koncertu savu 60 gadu jubileju aicina atzīmēt senioru jauktais koris “Mantojums”. Šajā korī dzied aktīvi, uzņēmīgi, pozitīvi, labestīgi un visu varoši seniori, kuri paši sevi raksturo kā “mūžam jaunie”. Arī nosaukums MANTOJUMS izvēlēts atbilstoši dziesmas pārmantojamībai no paaudzes uz paaudzi. Un tieši šādu ziņu koris vēlas nodot tālāk kora jubilejas reizē.
iesūtīts: 19.05.2018lasīt tālāk »

Mūs sagaida interaktīvs, izglītojošs muzikāls piedzīvojums un skaņas meistarklase!

16. un 17.maijā Rīgā un Madonā ar interaktīvu un izglītojošu koncertu-izrādi bērniem un jauniešiem “Bezgalīgais Labirints” viesosies jaunais, talantīgais komponists un filmu mūzikas autors no Dānijas Matiass Mesens Munks. Madonā Matiass novadīs arī meistarklasi “Skaņas dizains - ar skaņu izstāstīts kino stāsts”, kura būs saistoša visu vecumu interesentiem.
iesūtīts: 09.05.2018lasīt tālāk »

Baltā galdauta svētki Praulienas pagastā

Aicinām būt kopā Baltā galdauta svētkos Praulienas pagasta zālē. Pie mūsu Baltā galdauta skatīsimies video filmas un fragmentus par vēsturiskiem mirkļiem no Praulienas pagasta dzīves, baudīsim tēju un vienosimies kopīgā dziesmā kopā ar Normundu Šneideri.
iesūtīts: 03.05.2018lasīt tālāk »

Baltā galdauta svētki un salidojums Sarkaņu skolā

Festivāla “Svinam Latvijas simtgadi Latvija novados” Goda aplis 4.maijā iegriežas Sarkaņos, kur pulksten 16 sāksies Baltā galdauta svētki “Skolas stāsts - raksts Latvijas vēstures audeklā”, uz kuriem aicinām bijušās Sarkaņu skolas skolēnus un skolotājus, darbiniekus un visus interesentus!
iesūtīts: 03.05.2018lasīt tālāk »

Muzikāla komēdija bērniem un vecākiem “Sarkangalvīte un vilks”

Sarkangalvīte nav parasta meitene. Viņa prot karatē, dzied un mācās svešvalodas. Mežā Sarkangalvītei ir daudz draugu, par kuriem viņa rūpējas un kurus aizstāv. Bet kāpēc ceļš pie vecmāmiņas izrādās tik noslēpumu pilns? Un no kā tad mežā visi īsti baidās? To jūs uzzināsiet jaunajā leļļu izrādē bērniem un vecākiem “Sarkangalvīte un Vilks”.
iesūtīts: 27.04.2018lasīt tālāk »

„Muzicējam kopā ar orķestri” Dzelzavā

Dzelzavas kultūras namā koncertēs Vidzemes augstienes kamerorķestris Mārtiņa Berga vadībā un 11 Madonas mūzikas skolas audzēkņi - konkursa „Muzicējam kopā ar orķestri” laureāti. Gaidīti visi interesenti!
iesūtīts: 27.04.2018lasīt tālāk »

Madara Neikena. Tur un tepat

No 2018.gada 20.aprīļa līdz 27.maijam Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs būs skatāma gleznotājas Madaras Neikenas personālizstāde “Tur un tepat”. Ekspozīciju veido darbi, kuros gleznotāja ir pievērsusies jau sev tuvajai tēmai - jūra, kā arī jaunākie darbi - kalni.
iesūtīts: 19.04.2018lasīt tālāk »

Madonas novada amatierteātru skate

Madonas novada amatierteātri arī ir gatavi komisijai parādīt savu gada veikumu. Šogad skatē startēs 9 kolektīvi. Skate notiks divas dienas. Žūrijas sastāvā Latvijas kultūras akadēmijas docente, kustību pedagoģe Rita Lūriņa un Latvijas Nacionālā teātra režisors, aktieris, producents, Ogres Tautas teātra režisors, Gada režisors 2015. un 2016. Jānis Kaijaks.
iesūtīts: 16.04.2018lasīt tālāk »

R.Blaumaņa Madonas Tautas teātra izrāde

Lugas autorei Justīnei Kļavai tika uzdots jautājums - no kādas jūsu iekšējās izjūtas izauga lugas “Dāmas ” sižets? Viņa atbildēja - mani vienmēr urdījis jautājums, kas sagādā lielas problēmas dzīvē: kādēļ jūs rīkojaties tā, kā rīkojaties, kāpēc neredzat acīmredzamas lietas?
iesūtīts: 12.04.2018lasīt tālāk »

Soļi un pakāpieni laikā: paaudžu sarunas bibliotēkā 16.martā

Pateicoties VKKF mērķprogrammas “Latvijai 100” projektu konkursā gūtajam atbalstam, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Madonas novada bibliotēkā laika periodā no marta līdz novembrim notiks pasākumu cikla “Soļi un pakāpieni laikā: paaudžu sarunas bibliotēkā” aktivitātes. Novadnieku triju paaudžu sarunās par tēmu vide - mežsaimniecība piedalīsies mežsaimnieki: Edgars Šmaukstelis, Arvīds Greidiņš un Reinis Jātnieks. Laipni aicināts ikviens interesents!
iesūtīts: 14.03.2018lasīt tālāk »

Mūzikas koncertprogramma „Visādas mājas”

‌Mūziķis Andrejs Grimms ("Autobuss debesīs", "Raxtu raxti", "Auļi" u.c.) un multiinstrumentāliste, folkloras zinātāja Mare P.Ābele - duets "Pastakaste" piedāvā mūzikas koncertprogrammu "Visādas mājas". Izmantojot vienu pēc otra visdažādākos instrumentus - dūdas, mandolīnu, ģitāru, vijoli, melodiku (pūšamas klavieres), māla vilku, kā arī zvangu (skanīgu gāzes balonu), kamertoni, smilšpapīru un tukšas pudeles, "Pastakaste" savij kopā savu mūziku ar dažādu ļaužu domām par to, KAS IR MĀJAS.
iesūtīts: 13.03.2018lasīt tālāk »

22 Austrumlatvijas reģiona koklētāju ansambļi ar 155 dalībniekiem sniedz Madonā Dziesmusvētku ieskaņas koncertu

Arī koklētāju ansambļi gatavojas Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem un pavisam drīz, no 14. līdz 16.aprīlim, kolektīvi stāsies žūrijas priekšā Rīgā, lai atrādītu apgūto. Madonas pilsētas kultūras namā koncertā “Pastāsti man, vecmāmiņ” divdesmit divi Austrumlatvijas koklētāju ansambļi ar 155 dalībniekiem atskaņos svētku repertuāru un savus izvēlētos skaņdarbus svētku skatei.
iesūtīts: 01.03.2018lasīt tālāk »

Kad atskan tautasdziesma

Ir sācies laiks, kad kopsadziedāšanās un kopsadejošanās ir aktuāla katrā pilsētā un pagastā, lai Dziesmu un deju svētku kolektīvi sagatavotos startēt skatēs, gūtu pieredzi, klausītos, skatītos un vērtētu. Martā Madonā nu jau trešo gadu tiekas kori, lai atcerētos un izdziedātos latviešu tautasdziesmās, kam papildus dzirdēsim arī Dziesmu svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.
iesūtīts: 28.02.2018lasīt tālāk »

Komēdija “Trīnes grēki”

Populāra, komisku situāciju piesātināta luga. Intrigas, pārpratumi, pārģērbšanās, indēšanās, kā arī slēpšanās skapī… Un kurš ar kuru tad beigu beigās apprecēsies? “Trīnes grēkos” sastopam saimniekus un kalpus, laimīgu un nelaimīgu mīlestību, un, protams, slepenu pīpēšanu!
iesūtīts: 28.02.2018lasīt tālāk »

Leļļu izrāde bērniem un vecākiem “Sarkangalvīte un vilks”

Žanrs: muzikāla komēdija bērniem un vecākiem. Par ko ir izrāde: Sarkangalvīte nav parasta meitene. Viņa prot karatē, dzied un mācās svešvalodas. Mežā Sarkangalvītei ir daudz draugu, par kuriem viņa rūpējas un kurus aizstāv. Bet kāpēc ceļš pie vecmāmiņas izrādās tik noslēpumu pilns? Un no kā tad mežā visi īsti baidās? To jūs uzzināsiet jaunajā leļļu izrādē bērniem un vecākiem “Sarkangalvīte un Vilks”. Režisors Armands Ekštets - TV seriāla "Sirdsmīļā Monika" un humora raidījuma "Anekdošu šovs" režisors.
iesūtīts: 28.02.2018lasīt tālāk »

Starptautiskais sporta deju festivāls "Madonas Valsis 2018"

Sacensības - deju virpulis, kurās startē pāri no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Augstas klases paraugdemonstrējumi - standarta un latīņamerikas dejas! Esat gaidīti, lai piedzīvotu fantastiskas izjūtas vērojot dalībnieku aizrautīgo uzstāšanos, mirdzumu acīs un neviltotu ieinteresētību par notiekošo sacensību laikā. Sporta dejas Sporta centrā jau otro gadu pēc kārtas! Aizraujoši, skaisti, krāšņi!
iesūtīts: 19.02.2018lasīt tālāk »

Cepsim deju kūku!

17.februārī plkst.18.00 uz koncertu "Kārtainā deju kūka" TDA Vidzeme aicina dejotājus no malu malām, no visas Latvijas – TDA un VPDK “Kalve” ( Jelgava), JDK “Piebaldzēni” ( Piebalga), VPDK “Svīta”( Tukums), JDK “Pīne” ( Barkava) un bērnu deju kolektīvi “Atspole” un “Pipariņi” (Madona). Koncertā kārtu kārtām klāsim XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku repertuāru no koncerta “Māras zeme” un garnēsim ar katra kolektīva deju odziņām. Madonas apriņķa deju skate norisināsies 8.aprīlī, bet pirmās deju skates uzsāks Rīgas pilsētas kolektīvi - 23.februārī VEF kultūras pilī.
iesūtīts: 16.02.2018lasīt tālāk »

Izraēlas nedēļa Madonas novada bibliotēkā

No 12. līdz 17.februārim aicinām iesaistīties Izraēlas nedēļas aktivitātēs Madonas novada bibliotēkā, kas tapušas sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību. Šīs nedēļas laikā piedāvāsim dažādas interesantas aktivitātes, kas saistītas ar Izraēlu, izraēliešiem un mūsu novadniekiem, kuri pabijuši Izraēlā vai savu ikdienu garīgi saistījuši ar šo Svēto zemi.
iesūtīts: 13.02.2018lasīt tālāk »

11.februārī Guntars Račs un grupa "Saldās sejas" dodas grāmatai "365" veltītā koncertturnejā un viesojas Madonā

Dzejoļu grāmatas “365” 1.daļa kļuvusi par vienu no aizejošā gada vispieprasītākajām grāmatām. 5.februārī klajā nāks G.Rača dzejoļu grāmatas “365” 2.daļa. Lai to atzīmētu, pazīstamais dziesmu autors un mūziķis ap sevi pulcinājis pazīstamus mūziķus, atdzīvinot 80-to gadu mūziķu kopprojektu “Saldās sejas”. Katrā koncertā mainoties dziesmu repertuāram, mainīsies arī izpildītāji, tāpēc katrā koncertā piedalīsies arī vairāki, pirms koncerta neizsludināti, īpašie viesi.
iesūtīts: 06.02.2018lasīt tālāk »

Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāk jaunu Skaļās lasīšanas sacensību 11 - 12 gadus veciem skolēniem (5. un 6.klase). LNB Bērnu literatūras centra motivācija uzsākt jaunu lasīšanas kampaņu ir vēlēšanās iemācīt bērniem izvēlēties interesantu literatūru skaļai lasīšanai.
iesūtīts: 25.01.2018lasīt tālāk »

20.janvārī “Deju putenis” ieraus 35 deju virpulī

Uz koncertu "Deju putenī" aicina TDA "Vidzeme", pulcinot Madonā savus deju draugus no visas Latvijas - TDA "Rūta" (Ādaži), VPDK "Daiļrade" (Rīga), VPDK "Dziga" (Rēzekne), JDK "Jumpraviņa" (Jumprava), VPDK "Jumis" (Priekuļi), TDA "Lubāna" (Lubāna), VPDK "Straupe" (Straupe). Koncertā redzēsim gan XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku repertuāru no koncerta “Māras zeme”, gan arī katra kolektīva deju odziņas.
iesūtīts: 15.01.2018lasīt tālāk »

”Sāksim visu no jauna”

Sākas atkal kārtējais dzīves cēliens ar jauno 2018.gadu - suņa gadu. Suns kā jau uzticīgam kustonim pienākas, nesīšot mieru, dzīvesprieku un mīlestību. To arī novēlam visiem kolektīviem, kuriem šogad lielākais atbildīgais uzdevums ir startēt skatēs un piedalīties Lielajos Dziesmu un deju svētkos. Gads kultūras namā solās pasākumiem bagāts ar daudziem koncertiem gan mājās, gan ārpus tā.
iesūtīts: 08.01.2018lasīt tālāk »

Mantojums. Mans? Tavs? Mūsu!

Jauno gadu iesāksim ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla "Stāstu bibliotēkas" aktivitāti "Mantojums. Mans? Tavs? Mūsu!". Tas būs īpašs gads visai mūsu valstij un arī Madonas novada bibliotēkai. Mums jau 95! 2017.gadā aicinājām ģimenes dalīties pieredzē par brīvā laika aktivitātēm, bet 2018.gadā godā celsim mantojumu. Mums katram tāds ir! Vai tas būtu sens stāsts, ģimenes leģenda, dziesma vai rotaļa, fotogrāfija, lieta vai amats, ko esam saņēmuši no senčiem. Dalīsimies un kļūsim bagātāki.
iesūtīts: 04.01.2018lasīt tālāk »

Ziemassvētku ieskaņas koncerts

Trešajā Adventes svētdienā, 17.decembrī, esat aicināti apmeklēt Ziemassvētku ieskaņas koncertu Vidzemes augstienes kamerorķestra izpildījumā. Diriģents Mārtiņš Bergs.
iesūtīts: 14.12.2017lasīt tālāk »

Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Ir sācies Ziemassvētku tuvošanās laiks. Laiks, kad iededzam sveces adventes vainagā un savās domās pārcilājam cilvēciskās vērtības, izvērtējam savu daļu un artavu šajā pasaulē. Šis ir brīdis, kad raugāmies, ko varam kādam labu izdarīt gan ar labiem vārdiem, gan darbiem. Aicinām uz Ziemassvētku ieskaņu koncertu “Arvien tuvāk”, kurā uzbursim savu Ziemassvētku sajūtu. Ar stāstu, dziesmu un mūziku, Ziemassvētku egles smaržu un zaigojošu gaismiņu spēlēm, gaišām domām un cerībām.
iesūtīts: 10.12.2017lasīt tālāk »

Artis Kumsārs mūsu atmiņās

Mūsu novadniekam, Latvijas dižvīram, folkloristam un diriģentam Artim Kumsāram, šogad apritētu 75 gadi. Piemiņas pasākumā, kurš veltīts Artim Kumsāram, piedalīsies Praulienas pagasta jauktais koris, jauktais koris „Madona”, Madonas kultūras nama pūtēju orķestris, folkloras kopa „Vērtumnieki”.
iesūtīts: 05.12.2017lasīt tālāk »

Madonas pilsētas Egles iedegšanas pasākumi

Madonas pilsētas Egli iedegsim kopā ar izrādes “Grinča ziemassvētki” varoņiem un pirmsskolas izglītības iestādes “Priedīte” audzēkņiem. Jau vairākus gadus pasākumiem ir kopīgs vadmotīvs, šogad tas ir "Brīnums".
iesūtīts: 27.11.2017lasīt tālāk »

“Madonas dāmas” atzīmē 20 gadus

Pirms 20 gadiem Madonā nodibinājās pirmais senioru kustību kolektīvs, kuru iniciatore bija Laimdota Andersone, kas iepazinās ar šādu virzienu un apguva starptautisko deju repertuāru Vācijā seminārā. Pats galvenais šajās dejās - kustību prieks mūzikā, atraisītība un kopdarbošanās. Šis repertuārs tiek horeogrāfēts uz dažādu tautu deju soļiem, lai to varētu izpildīt ikviens arī neprofesionāls dejotājs, kad gadu nasta augumam un kājām nozagusi zināmu vingrumu. “Madonas dāmas” gan nespēja samierināties ar vienkāršu padejošanu, bet alka piedzīvot skatuves lampu drudzi, kas uzliek zināmu pienākumu, lai šie deju priekšnesumi būtu jau citā līmenī.
iesūtīts: 27.11.2017lasīt tālāk »

Lauteres kultūras namam 45!

Atzīmējot kultūras nama 45. jubileju, iekursim atmiņu uguntiņu savās sirdīs un palūgsim ciemoties visus aizgājušos gadus! Ļoti gaidīsim bijušos un tagadējos pašdarbniekus, kā arī kultūras nama darbiniekus.
iesūtīts: 27.11.2017lasīt tālāk »

Lāčplēša dienā Tautas Saimes grāmatu iedziedās Ļaudonā, Valsts svētkos - Praulienā

Ar domu par Latviju un Latvijas cilvēkiem tapa Latvijas Valsts simtgadei veltītā Rīgas aktīvo senioru alianses iniciatīva rakstīt savas Tautas Saimes grāmatu. Kāds bijis manas tautas, manas dzimtas, manas ģimenes, mans ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī? Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Domāsim, pārdomāsim, rakstīsim paši vai lūgsim talkā jaunākus radus, draugus, paziņas.
iesūtīts: 08.11.2017lasīt tālāk »

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai Latvijā -20!

Aicinām uz Madonas novada bibliotēku, lai pulksten 13:00 tiktos ar žurnālisti, Latvijas Radio un LTV raidījumu vadītāju Sandru Kropu un pulksten 14:00 kopīgi atklātu Ziemeļu ministru padomes ceļojošo izstādi “Zināmās un nezināmās Ziemeļvalstis”.
iesūtīts: 06.11.2017lasīt tālāk »

Skuja Braden “Žigli cauri laikiem...”

Zem starptautiski pazīstamā pseidonīma “Skuja Braden” slēpjas Latvijā dzīvojošu keramiķu tandēms - latviete Ingūna Skuja un amerikānietie Melisa Bradena (Melissa Braden). Sadarbība starp māksliniecēm izveidojās deviņdesmito gadu beigās un kopš tā brīža arī darbi tiek parakstīti ar abu uzvārdiem. Kā min mākslinieces, uzvārdu salikums simbolizē izdomātu personību, un bandītu, zagli, kurš ir nozadzis māksliniecēm identitāti - personību. Skuja Braden ir kā cita personība, cits mākslinieks, kas izaugusi no abu mākslinieču sadarbības.
iesūtīts: 02.11.2017lasīt tālāk »

Būt skaistai sev un savējiem

Aicinām uz Madonas novada bibliotēku, lai pasākumā "Esmu skaista sev un savējiem" uzzinātu par krāsu pasauli ap mums un mūsos, vērotu modes un dizaina studijas "Defilē" audzēkņu defilē programmu, un uzzinātu ko jaunu par ajūrvēdu un aromterapiju skaistumkopšanā un sevis sakārtošanā.
iesūtīts: 29.10.2017lasīt tālāk »

Dziedošo muzicējošo ģimeņu “Spiets”

Šobrīd miķelītes un mārtiņrozes dārzos vēl dāvā visiem savu krāsu prieku, bet tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai, 4.novembrī, Madonas pilsētas kultūras namā, valsts 100 gadu jubilejas ieskaņas koncertā, dziedošo un muzicējošo ģimeņu “Spiets” sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību, piedāvā tikšanos ar mūsu Latvijas Gaismas cilvēku - Jāni Streiču un mūsu novadnieci, leģendāro aktrisi Olgu Dreģi, kura iejutusies visdažādākajos tēlos izcilā režisora filmās.
iesūtīts: 23.10.2017lasīt tālāk »

Labdarības koncerts „Baltā ūdensroze”

27.novembrī Madonas pilsētas kultūras namā notiks Latvijas operas solistu labdarības koncerts „Baltā ūdensroze”. Koncertā uzstāsies operdziedātāji Kristīne Zadovska, Marlēne Keine, Rihards Millers, Juris Vizbulis, Sergejs Jēgers un koris „Reversium”, koncertmeistare Ērika Millere. ‌Pasākuma vadītājs Valters Krauze. Pēc madonieša, aktiera un populāro televīzijas šovu vadītāja Valtera Krauzes un viņa domu draugu iniciatīvas tiks vākti naudas līdzekļi „Mātes un jaundzimušā bērna krīzes atbalsta centra” izveidei Madonā, Parka ielā 6.
iesūtīts: 23.10.2017lasīt tālāk »

Aicinājums uz Kalsnavu

Madonas muzejā pa laikam rīkojam konferences, lasījumus, kas veltīti kādām pagātnes norisēm, cilvēkiem. Uzstājamies paši, lūdzam palīgā arī kolēģus no citiem muzejiem. Nu pienākusi reize sarunai par Latvijas elektrifikāciju. To nolēmām rīkot ne Madonā, bet Kalsnavas pagastā, netālu no savulaik Latvijā lielākās hidrostacijas uz Aiviekstes upes. Šoreiz tā būs arī cieņas paušana cilvēkiem, kas pirms 85 gadiem blakus kādreizējām dzirnavām uzcēla un iekārtoja jaunu spēkstaciju.
iesūtīts: 23.10.2017lasīt tālāk »

Jauna stand-up izrāde "Mačo" arī Madonas pilsētas kultūras namā

Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim? Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī? Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet no otras puses tas ir pilnīgi pretēji. Veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, izrādē uzzīmēts mūsdienu latviešu mačo dramaturģes A.Birbeles acīm. Tas viss darīts, konsultējoties ar īstiem vīriešu sugas pārstāvjiem - aktieriem A.Ančevski, I.Kļavinski un režisoru J.Rijnieku.
iesūtīts: 23.10.2017lasīt tālāk »

Neparasti parastie madonieši

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju Madonas kultūras namā notiks sarīkojums “Neparasti parastie madonieši”. Tā ir iespēja iepazīt novadniekus, kas savā būtībā katrs ar kaut ko ir neparasts, jo ir aizrāvies ar kādu sev dzīvē tīkamu lietu no visas sirds.
iesūtīts: 23.10.2017lasīt tālāk »

III pasaku lugu svētki "Noticēt brīnumam"

Pasaku lugu svētki “Noticēt brīnumam” tautas namā notiek trešo gadu. Noticēt brīnumam, kas tikai pasakās iespējams,… tie nekur nepazūd, nepagaist bez pēdām. Tie brīnumiņi iekrīt mūsu sirsniņās un liek noticēt taisnības, drosmes, gudrības spēkam, vienmēr uzvarēt. Tie dara mūs pašus gaišākus un labākus.
iesūtīts: 23.10.2017lasīt tālāk »

Dailes teātris Madonā ar izrādi bērniem

Dailes teātris viesojas Madonā ar izrādi bērniem - A.Kronenbergs “Jērādiņa”. Savulaik jocīgo, dzīvespriecīgo stāstu par Gerhardu Erhardu Sīpoliņu mazie skatītāji zināja no galvas. Humoristiskie, satīriskie, asprātīgie panti vēsta par mazu pilsētas puišeli, kurš dodas pavadīt vasaru pie sava lauku tēvoča un piedzīvo daudzas dēkas…
iesūtīts: 18.10.2017lasīt tālāk »

Signes Ērmanes bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde Madonas novada bibliotēkā

Madonas novada bibliotēkā apskatāma Signes Ērmanes bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde «Rudenī, kad zīles krīt, eju satikt tevi… tūlīt!» Laipni aicinām apmeklēt gan mazus, gan pieaugušus bērnus! Ilustrācijas uzrunā ar savu latviskumu, sirsnīgumu, mākslinieces domās un iztēlē radīto pasauli. Ja uz izstādi plānojat nākt ar PII grupiņu vai skolēnu klasi, tad lūdzam pieteikties Bērnu literatūras nodaļā pa T.: 64821296, tā ir iespēja piedalīties tematiskā nodarbībās par ilustrētajām grāmatām, kas pieejamas Bērnu literatūras nodaļas krājumā un padarboties ar mākslinieces sagatavotiem uzdevumiem, balviņās saņemot arī viņas veidotas kartītes.
iesūtīts: 13.10.2017lasīt tālāk »

Otrās Latvijas valsts simtgades programmas filmas “Ievainotais jātnieks” pirmizrāde Madonas pilsētas kultūras namā

Ar filmu par Brīvības pieminekļa celtniecību Nacionālais kinocentrs turpinās 16 valsts simtgadei veltītā cikla filmu izrādīšanu visā Latvijā. Monumentālā tautas nacionālās apziņas simbolā tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.
iesūtīts: 13.10.2017lasīt tālāk »

Piesakies jauno grupu konkursam "Pasaules Ritmi Praulienā" - 2017

Jau trešo gadu Praulienas pagasta pārvalde rīko jauno vokāli instrumentālo ansambļu konkursu, kurš 22.oktobrī notiks Praulienas pamatskolas zālē. Šogad konkurss nedaudz paplašinājis nosaukumu no "Praulienas Ritmi" uz "Pasaules Ritmi Praulienā", jo dziesmas var izpildīt arī citu valstu valodās. Konkursa mērķi paliek iepriekšējie - popularizēt vokāli instrumentālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas un veicināt ansambļu mākslinieciskās un profesionālās meistarības izaugsmi.
iesūtīts: 09.10.2017lasīt tālāk »

Ģitāristu sesija. Komanda turpina strādāt…

Lai arī šoruden tāpat kā iepriekš dotu pienesumu Latvijas mūzikas paletei, Ģitāristu sesijas organizatoru komanda turpina strādāt. Jau 21 reizi tiek veidota programma skolēnu rudens brīvdienām, kura pildīta ar meistarklasēm, koncertiem un draudzīgu atmosfēru. Praulienas skolā uz apmācībām tiek aicināti vokālisti, akustiskie un elektroģitāras spēlētāji, basģitāristi, bundzinieki un koklētāji.
iesūtīts: 29.09.2017lasīt tālāk »

Izstādes “Semelveisa ikona” atklāšana

Izstāde skatāma sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā un veltīta izcilā ungāru ārsta un zinātnieka Ignācija Semelveisa (1818- 1965) dzīvei un darbībai. Izstādi veidojis Semelveisa muzejs (Ungārija). Šī izstāde piedāvā ieskatu Semelveisa atklājumos un ļauj izprast, kāpēc tie bija tik svarīgi un kā viņš kļuva pazīstams kā “māšu glābēja” ikona.
iesūtīts: 27.09.2017lasīt tālāk »

“Piņģerots” aicina - notici brīnumam! Izlasi nolikumu un piesakies Teātra svētkiem

Teātra svētki pasaku lugu iestudējumiem “Noticēt brīnumam!” tautas namā “Kalnagravas” notiks jau trešo reizi. Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, svētkos piedalās amatierteātri no visas Latvijas, piedāvājot skatītājiem, gan lugas pašiem mazākajiem, gan pasaku lugas pieaugušo auditorijai. Teātra svētki “Noticēt brīnumam!” ir lieliska iespēja skatītājiem, visas dienas garumā, iejusties teātra atmosfērā un pašiem aktieriem iepazīt un gūt pieredzi no citiem radošajiem kolektīviem. Teātra svētki iekļauti Latvijas Nacionālā kultūras centra pasākumu plānā amatierteātriem. Tos organizē Sarkaņu pagasta amatierteātris “Piņģerots”.
iesūtīts: 15.09.2017lasīt tālāk »

"Satikšanās" ar jaukto kori "Domino"!

Jauktais koris ,,Domino” aicina uz koncertprogrammu ,,Satikšanās” Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā. Tā būs gan kora pirmā satikšanās ar Madonas muzikāli izglītotajiem klausītājiem, gan atkalsatikšanās ar seniem kora muzikāliem draugiem - Jaunpils vokālo grupu ,,Vokalica” - šoreiz mūzikas skolas Laimas zālē ar lielisko akustiku. Koncertprogramma ,,Satikšanās” pirmo reizi izskanēja Rīgā, Pēterbaznīcā Mātes dienā maijā un guva klausītāju atzinību.
iesūtīts: 11.09.2017lasīt tālāk »

“Sarkaņu skolas ēkas stāsta”

Šoruden (08.09.-10.09.) Eiropas kultūras mantojuma dienas veltītas vēsturisku notikumu vietām, kas glabā Latvijas vēstures un ievērojamu personību dzīves un darbības nozīmīgas vērtības. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs 2017.gada Eiropas kultūras mantojuma dienām ir pieteicis Sarkaņu skolas ēkas, kurās tagad atrodas muzeja etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve (lielajā skolā) un Sarkaņu amatu skola (mazajā skolā).
iesūtīts: 04.09.2017lasīt tālāk »

Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas Madonā

Trešdien, 13.septembrī, laikā no pulksten 11:00 līdz 18:00 Madonas novada bibliotēkā (Madonā, Skolas ielā 12) ikvienam interesentam būs iespēja saņemt individuālas Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas par cilvēktiesību, labas pārvaldības un diskriminācijas jautājumiem. Iedzīvotājiem individuālās Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas par cilvēktiesību, labas pārvaldības un diskriminācijas jautājumiem ir bez maksas un uz tām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot uz Tiesībsarga biroja tālruni 67686768...
iesūtīts: 24.08.2017lasīt tālāk »

Ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, šogad visā Latvijā būs skatāma ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. Tajā aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām. Aicinām pilsētniekus, novada iedzīvotājus un viesus izmantot šo izdevību un iepazīties ar izstādes ekspozīciju...
iesūtīts: 24.08.2017lasīt tālāk »

Koncertprogramma "Dejojam un dzīvojam"

Mētrienas tautas nams sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību un Latvijas profesionālā baleta asociāciju aicina uz pārsteigumu - radošu tikšanos ar māksliniekiem no Rīgas. Koncerts veltīts Latvijas valsts simtgadei. Koncertā piedalās:
iesūtīts: 22.08.2017lasīt tālāk »

Kāla ezerā jau sestais muzikāli vizuālais festivāls “Ezera skaņas”

Piektdienas, 25.augusta, naktī vasaras festivālu sezonai izskanot, uz metafizisku pasākumu aicina “Ezera skaņas”. Ieeja pasākumā jau no pulksten 20:00. Dabas koncerta sākums pulksten 03:00... Sapnim līdzīgais pasākums uzburs skaņu celiņu saullēkta atnākšanai Kāla ezera vidū. Apmeklētāji uz pasākumu ierodas laivās. Visapkārt ir tumsa un klusums, ieskanas pirmās skaņas un aicina tām sekot. Līdz ar gaismas objektu parādīšanos sākas dabas koncerts, kas kulminējas, uzlecot saulei. Mūzika un vides objekti papildina apkārtni un atstāj brīvību iztēlei. Cilvēki neaplaudē, nesarunājas, priekšnesumā nav mākslinieku un skatītāju, katrs ir šī rīta notikuma dalībnieks un pagaidu ciemata iedzīvotājs. Priekšnesums noslēdzas tik pat klusi un nemanāmi, cik sācies. Sapnis ir beidzies, saule ir uzaususi, laivas izklīst katra savā virzienā un ir sākusies jauna diena...
iesūtīts: 21.08.2017lasīt tālāk »

Saviesīgs pasākums "Vestiena svin…"

Šogad svinam mūsu skaistās Vestienas estrādes 30 gadus un saimniecības "Vestiena" (1956 - 1992) darbinieku tikšanos. Pasākums atvērts gan bijušajiem darbiniekiem, gan visiem vestēniešiem un viesiem...
iesūtīts: 15.08.2017lasīt tālāk »

Jātnieku sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā

Jau trešo gadu Praulienā pie SIA „Norte” notiek Jātnieku sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Aicinām atbalstīt jaunos un pieredzējušos sportistus, jo savu māku rādīs dažādas pieredzes sportisti un viņu zirgi. Dienas kārtībā sacensības konkūrā /šķēršļu pārvarēšanā/, atrakcijas skatītājiem, vizināšanas uz zirga (no 13:00 līdz 14:00). Jātnieka un zirga skatītāju simpātijas noskaidrošana.
iesūtīts: 15.08.2017lasīt tālāk »

Pasākums visai ģimenei - Vasara cauri, jau atkal uz skolu!

Vasaras noslēguma pasākums bērniem, kā ik gadu, norisināsies Skvērā pie kultūras nama. Kopā ar mums šogad būs Degumnieku tautas nama bērnu teātris “Mazais Modelītis”, režisores I Melngaile, I.Šķēle. ...Nemazgāties, ..kauties, …runāt rupjības, … Kādam tā varbūt ir ikdiena un normāla parādība, arī Justam. Bet tad, kādā naktī atgadās kaut kas neparasts… Pieci mazi cilvēciņi, brīnumlietas dara viņi… Pēc izrādītes visiem tiek piedāvāts doties uz k/t “Vidzeme”, lai noskatītos animācijas filmu “Misija “Rieksti” 2: Trakā daba...
iesūtīts: 15.08.2017lasīt tālāk »

“Žūpu Bērtulis” - joku luga ar dziesmām Latvijas estrādēs - arī Madonā!

Savā laikā par lugas iestudējumu “Mājas Viesī” tika rakstīts: Kas vien šo kumēdiņu stāstu lasījis un pazīst, tas nekavēsies uz skatīšanos nākt. Tieši tāpat cer arī izrādes veidotāji, ka nevienu teātra mīli jaunais “Žūpu Bērtuļa” iestudējums neatstās vienaldzīgu. Izrādes iestudējums tapis gaidot “Žūpu Bērtuļa” 150. iestudēšanas gadskārtu. Komēdijas pamatā ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par vienkāršo cilvēku - kādu zemnieku, kurš, “kunga prātā” būdams, tapa izjokots un noticēja, ka patiešām ir lielskungs...
iesūtīts: 15.08.2017lasīt tālāk »

Eksotisko deju studijai "Mantigra" šogad 10 gadu jubileja

Par godu savai 10 gadu pastāvēšanas jubilejai, deju studija “Mantigra” arī šogad organizē deju festivālu “Maģiskais paklājs”. Festivāla programmā Latvijas labāko dejotāju lieliskie priekšnesumi. Šogad Madonā viesosies 24 kolektīvi no Daugavpils, Rēzeknes, Līvāniem, Rīgas, Siguldas, Jēkabpils, Ērgļiem un Madonas, kā arī no daudzām citām Latvijas pilsētām.
iesūtīts: 15.08.2017lasīt tālāk »

Kinoseanss “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Notiek biļešu iepriekšpārdošana

Latvijas simtgades svinības filmu nozarē, arī kinoteātrī “Vidzeme” Madonā, tiks atklātas sestdien, 19.augustā pulksten 19:00 ar Vara Braslas filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Labsirdīga humora piepildīta spēlfilma par astoņus gadus vecā Oskara vasaras brīvdienām, kuras viņš pavada lauku mājās pie vecvecākiem, noteikti sagādās ne vienu vien prieka brīdi bērniem un viņu vecākiem. Lai šo nozīmīgo notikumu padarītu svinīgāku, piedāvājam iespēju pirms seansa tikties ar režisoru Vari Braslu un filmas veidotājiem, lai uzzinātu interesantus faktus par filmas tapšanu.
iesūtīts: 15.08.2017lasīt tālāk »

Tieši Tu tiec gaidīts uz lielkoncertu un koncertballi "Lecam pa vecam" Madonas estrādē!

17 estrādes zvaigznes sniegs jums neaizmirstamu sajūtu un piedzīvojumu buķeti vienā no šīs vasaras lielākajiem pasākumiem Latvijā - LECAM PA VECAM MADONĀ! Dakota, Baltie Lāči, Galaktika, Apvedceļš, Otra Puse, A.Stafecka, Tranzīts, Mākoņstūmēji, Linga u.t.t.. Starplaikos un balli līdz pusnaktij iegriezīs Latvijas radio 2 dīdžejs E.E.Edžiņš, bet vakara vadītāja lomā humora personība Imants Vekmans...
iesūtīts: 09.08.2017lasīt tālāk »

Bērni, tas jums - pasaulē vienīgais dūmburbuļu šovs "Mistery Bubbles" 12.augustā Madonā!

Grandiozās šī gada koncertballes “Lecam pa vecam” ietvaros, kā pirmais plašajā pasākumu piedāvājumā, pasākums bērniem: tūkstošiem dūmburbuļu, jautra diskotēka, piepūšamās atrakcijas, našķi - tā ir tikai daļa no tā, ko redzēsiet un varēsiet izbaudīt, ja būsiet estrādē 12.augustā. Pasākuma vadītājs Sūklis Bobs izklaidēs bērnus ar dažādām aktivitātēm pasākuma laikā.
iesūtīts: 09.08.2017lasīt tālāk »

Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstādē apskatāmi 1348 darbi

Laikā no 2017.gada 4.augusta līdz 17.septembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeju rīko Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstādi. Izstādē kopā iesniegti un būs apskatāmi 554 autoru 1348 darbi no 72 Tautas lietišķās mākslas studijām, aptverot visu Latviju. Izstādē pārstāvētas visas tautas lietišķās mākslas nozares - audumi, rokdarbi, keramika, pinumi, ādas apstrāde, koka apstrāde, metālkalumi un rotas...
iesūtīts: 02.08.2017lasīt tālāk »

KLAVIERU KVARTETU VAKARS. Divdesmitie Latviešu mūzikas svētki

Klavieru kvarteta Quadra sastāvā spēlē vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns, čellists Kārlis Klotiņš un pianists Rihards Plešanovs. Kvartets spēlē gan žanra klasiku, gan viņiem veltītus jaunus klavierkvartetus. Trešajā latviešu mūzikas vakarā Quadra atskaņos vecmeistara Jāņa Ķepīša 1938.gadā rakstīto 1. klavieru kvartetu un trīs jaundarbus. Tos rakstījuši trīs dažādu paaudžu skaņraži trīs dažādiem rokrakstiem. Latvijas klavieru kvartetu krājums kļūs bagātāks ar Vinetas Līces, Alises Rancānes un Rūdolfa Macata darbiem...
iesūtīts: 01.08.2017lasīt tālāk »

2 DUETI. Divdesmitie Latviešu mūzikas svētki

Dziedātāja, Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča, Pianists Jānis Maļeckis un vijolnieks Sandis Šteinbergs otrajam latviešu mūzikas vakaram Madonā izvēlējušies tikai miniatūras un žanra lielmeistarus, kuri uzticīgi romantiskai mūzikas valodai...
iesūtīts: 31.07.2017lasīt tālāk »

Ļaudonas 16. pagasta svētki

Jau tradicionāli augusta pirmajā sestdienā norisināsies Ļaudonas pagasta svētki - ar programmu visas dienas garumā. Ļaudonas pagasta svētki - svētki Ļaudonai, ļaudoniešiem un pagasta viesiem!
iesūtīts: 31.07.2017lasīt tālāk »

ATKLĀŠANAS KONCERTS. Divdesmitie Latviešu mūzikas svētki

Divdesmitos Latviešu mūzikas svētkus Madonā atzīmēs izcili kamermūzikas interpreti. Ik vakaru skanēs skaistumā un veidolos daudzveidīga, saturā dziļdomīga, vaļsirdīga un groda latviešu komponistu mūzika. Aicinām klausīties, iedziļināties, baudīt un svinēt svētkus kopīgos koncertos! Pirmais latviešu mūzikas vakars piedāvā mūziķu repertuārā daudz pārbaudītu vērtību un dažu gluži svaigu meistardarinājumu...
iesūtīts: 28.07.2017lasīt tālāk »

Ošupes pagasta svētki

Kā ik gadu, arī šogad Ošupes pagasts svinēs savus svētkus. Aicinām ciemos gan pašmāju ļaudis, kaimiņu novadus un tos, kuri vēl nekad nav bijuši pie mums! Nāciet, jo svētki ir lielisks veids kā nobeigt nedēļu un sākt jaunu dienu ar labu garastāvokli un omu!
iesūtīts: 24.07.2017lasīt tālāk »

Dažreiz mēdz būt vienkārši... Arī šoreiz... Skaņas dabā!

Aicinām Jūs uz vēl nebijušu pasākumu Lubāna mitrāja informācijas centra darbības laikā - Skaņām dabā! Trīs akustiskās mūzikas koncerti 29.jūlijā, kuru norises vieta ir dabā, visā savā krāšņumā - leknā zaļumā papardēs, svētlaimīgā mierā purvā un majestātiskās priedēs! Katrai vietai savs mūzikas instruments, savs mākslinieks, kas ar mūzikas palīdzību caurvīs dabu un cilvēku, ļaujot tiem saplūst vien sev zināmā skanējumā... Par pasākuma norises vietu ir izvēlēta teritorija ap Teirumnīku purva taku, kas atrodas dabas liegumā „Lubāna mitrājs”, Rēzeknes novada, Nagļu pagastā. Šī vieta nav izvēlēta nejauši - tā salīdzinoši nelielā teritorijā mums spēj dāvāt tik daudz skaistā!
iesūtīts: 19.07.2017lasīt tālāk »

Baltinavas tautas teātris ar Danskovītes lugu ”Ontans i plāšnīki (ekstrasensi)”

Aicinām apmeklēt teātra izrādi Vestienas estrādē, kurā ar savu spēli priecēs Baltinavas teātra aktieri. Pozitīvas emocijas un jautrība garantētas, jo pie Annas un Antona uz divām nedēļām ierodas Annas dēla ģimenes draugi - laulāts pāris no Rīgas. Antons jūt, ka mājās notiek dīvainas lietas. Atklājas, ka atbraukusī kundze ir zīlniece un ekstrasense...
iesūtīts: 17.07.2017lasīt tālāk »

Izrāde "Saimnieks meklē saimnieci" aicina skatītājus uz Madonas pilsētas estrādi!

Spilgti tēli, komiskas situācijas un negaidīti sižeta pavērsieni ļaus skatītājiem izsmieties ne tikai par mīlas trijstūra radītajām peripētijām, bet arī aizdomāties par izrādē attēloto TV šovu radīto postu un spožumu. No meliem līdz patiesībai, no smiekliem līdz asarām, izrādes notikumi noved pie atziņas, ka īstā dzīve atrodas tepat blakus, nevis tur - TV ekrānā. Lomās Ģ.Ķesteris, D.Gaismiņa vai D.Vītola, Z.Daudziņa vai L.Zeļģe, M.Melne-Tomsone, A.Siliņš vai I.Strads.
iesūtīts: 17.07.2017lasīt tālāk »

Izrāde „Trīs košas dāmas”

Esat laipni gaidīti pabūt kopā ar Praulienas amatierteātri Praulienas pamatskolas zālē. Praulienas amatierteātris aicina uz M.Zīles lugas „Trīs košas dāmas” iestudējuma izrādi. Režisore Vija Miška.
iesūtīts: 13.07.2017lasīt tālāk »

Vasaras vidus svētki Doku Ata "Muceniekos"

Uz ikgadējiem Vasaras vidus svētkiem aicina rakstnieka Doku Ata muzejs Dzelzavas pagasta “Muceniekos”. Svētku centrālais notikums būs Rūdolfa Blaumaņa joku luga “Trīnes grēki”, ko izrādīs Jēkabpils Tautas teātris. Būs iespēja iesaistīties dažādās izzinošās un radošās aktivitātēs, kā arī nobaudīt pašmāju prasmīgo saimnieču un uzņēmīgo saimnieku sarūpētos gardumus...
iesūtīts: 13.07.2017lasīt tālāk »

Laimonis Sembergs “Klejojot ieraudzītais”. Fotogrāfiju izstāde

Iepriekšējā autora izstāde, ar nosaukumu “Daba” muzejā, bija skatāma 2002.gadā. Arī šajā izstādē galvenais motīvs ir daba un tajā ieraudzītais gan Latvijā, gan tālākās zemēs. Laimonim Sembergam patīk ceļot un tādos brīžos vienmēr līdzās ir fotoaparāts. Ir būts daudzās Eiropas valstīs, bijušajās PSRS republikās, arī tādās eksotiskās valstīs kā Japāna, Filipīnas, Dienvidvjetnama, Taizeme un Izraēla. Atsevišķi skati no šiem ceļojumiem būs skatāmi izstādē, līdzās tiem arī kāds portrets, ko piemēram nevarēja redzēt iepriekšējā izstādē.
iesūtīts: 10.07.2017lasīt tālāk »

Aviācijas festivāls Degumnieku lidlaukā

Degumnieku Aviācijas festivāla aizsākumi meklējami 2011.gadā - toreiz tas tika organizēts kā privāts aviācijas pasākums, taču divu lidmašīnu lidināšanas un nakšņošana Degumnieku lidlaukā piesaistīja lielu vietējo iedzīvotāju un Ošupes pagasta amatpersonu interesi, tāpēc jau 2012.gadā tika organizēts pirmais publiskais Degumnieku lidlauka aviācijas pasākums, kas tika ļoti kupli apmeklēts, tādēļ šis pasākums jau kļuvis par labu ikgadēju tradīciju un katru gadu interesentiem sagatavo arvien aizraujošāku un daudzveidīgāku programmu:
iesūtīts: 29.06.2017lasīt tālāk »

Vai esi gatavs krāsainākajam pasākumam šajā vasarā?

Vasaras krāsu festivāls ar neaizmirstamu nakts pasākumu jauniešiem un visiem, kas sirdī jauni! Modernākā un populārākā deju mūzika, iemīļotie DJ, krāsu lielgabali, fotogrāfs, konkursi, bufete un labs noskaņojums - Dj Gunchs, BMFM, Dj - Mark, Dj McRich un Dj Paper King. Kā īpašie viesi uzstāsies talantīgie hip-hop mākslinieki Artūrs M un Ģirts L. Duetam pievienosies hip-hop izpildītājs G Son.
iesūtīts: 27.06.2017lasīt tālāk »

Visneaizmirstamākā bērnu ballīte - Putu paradīze viesosies arī Madonā

Nepalaid garām nozīmīgāko bērnu pasākumu šovasar! - Putu ballīti bērniem! Kā vienmēr ar dejām putās, uzpūšamajām atrakcijām, cukurvati, popkornu, konkursiem un balvām, sejiņu apgleznošanu un pasākuma vadītāju Mikipeli. Koncertā uzstāsies jaunie un talantīgie hip-hop mākslinieki Artūrs M un Ģirts L, šo duetu papildinās viesis G’ Son.
iesūtīts: 27.06.2017lasīt tālāk »

Deju koncerts "Katram savi akcenti"

2017.gadu TDA “Vidzeme” vada jubilejas zīmē. Jubilejas koncerts nodejots, bet dejotāju iecere veidot koncertu kopā ar draugiem realizēsies 8.jūlijā Madonas estrādē. Tas reizē būs arī kolektīva sezonas noslēguma pasākums.
iesūtīts: 27.06.2017lasīt tālāk »

Koncertuzvedums “Ceļojums? Lai top!”

Spēlēt dūdas Eifeļa tornī, jodelēt Gaiziņkalnā, traukties pa Amerikāņu kalniņiem ar pastalām kājās... Ceļojumam nevajag ne prāmi, ne pasu kontroli, ne lidmašīnas biļetes vai ostas, ja vien paši sev esam ceļojums...
iesūtīts: 17.06.2017lasīt tālāk »

Tiekamies festivālā!

Saulgriežu laikā no 17. līdz 18.jūnijam notiks kārtējais, šovasar jau trešais, sieviešu deju kopu festivāls “Spīganu dejas ezera atspulgā”...
iesūtīts: 07.06.2017lasīt tālāk »

Peoniju svētki

Par tradīciju kļuvušie Peoniju svētki atgriežas jau septīto reizi, lai priecētu ar krāšņu pasākuma programmu mūsu mīļos apmeklētājus un godinātu vairāk nekā 200 peoniju šķirņu! Kopš gada sākuma esam saņēmuši neskaitāmus zvanus ar jautājumiem par Peoniju svētkiem, tāpēc beidzot varam Jūs iepriecināt - tie norisināsies 18.jūnijā!
iesūtīts: 05.06.2017lasīt tālāk »

Svinam Praulienai - 510

Ir pagājuši 510.gadi kopš pirmo reizi izskanējis Praulienas vārds. Pagasta svētku ietvaros veltīsim dzejas rindas un mūziku savam pagastam. Būs iespēja apskatīt izstādi „Mans vaļasprieks”. Aplūkosim pagasta vēsturi cauri simtgadēm. Svētku koncertā piedalīsies pašmāju pašdarbības kolektīvi, kā arī viesi. Svētku noslēgumā aicinām noskatīties izrādi Jēkabpils Tautas teātra sniegumā - R.Blaumanis „Trīnes grēki”...
iesūtīts: 05.06.2017lasīt tālāk »

Lielais Orientēšanās brauciens “Madona 2017”

Izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un piedalies aizraujošā un izzinošā autofotoorientēšanās spēlē visai ģimenei. 8 stundu laikā krustu-šķērsu tiks izbraukāts viss Madonas novads, nedaudz paciemojoties arī kaimiņu novados, meklēti un fotografēti kontrolpunkti, apmeklēti interesanti un neparasti apskates objekti. Būs dažādi papilduzdevumi, degustācijas, leģendas brauciens, slēptais kontrolpunkts un pilsētas medības Madonā. Spēj tik izstrādāt savu stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu.
iesūtīts: 01.06.2017lasīt tālāk »

Noskaidrosim "Pilsētas ātrākās kājas"!

Fitness ABC aicina noskaidrot, kurš ir ātrākais pilsētā! Uzskrien mazajā Priežu kalniņā (~50m), lai uzzinātu savu rezultātu un salīdzinātu to ar citiem pilsētniekiem! Katrs, kurš piedalīsies, saņems balvā Valmiera FiT & PROTEIN, taču visi bērni saņems dzērienu Rasēns. Pirmo trīs vietu ieguvēji vīriešu un dāmu kategorijā saņems bezmaksas dalību Gaiziņkalna Bultā, kas norisināsies 26.augustā! Pirmā vietas ieguvējs saņems īpašu diplomu "Pilsētas ātrākās kājas"!
iesūtīts: 01.06.2017lasīt tālāk »

Piedzīvojumu sacensības xRace - pirmo reizi Madonā!

Sestdien, 3.jūnijā, Madonā pilsētas svētku ietvaros norisināsies piedzīvojumu sacensību seriāla xRace otrais sezonas posms. Ikviens madonietis ir aicināts piereģistrēties sacensībām par samazinātu dalības maksu ar 20% atlaides kodu MAD17, bet līdzjutējiem visas dienas garumā tiks piedāvāta iespēja bez maksas piedalīties foto orientēšanās spēlē, ko varēs veikt gan individuāli, gan arī komandā.
iesūtīts: 01.06.2017lasīt tālāk »

Dzīvā mūzika "Rudzona" terasē

7.gadskārteis dzīvās mūzikas pasākums Madonas pilsētas svētkos. Spēlēs grupa "The Hits Band". Starplaikos labu noskaņu uzturēs DJ Virpulis. Pasākumu vadīs Ramona.
iesūtīts: 01.06.2017lasīt tālāk »

Gaisa balonu saiets "Madonai 91"

Gaidāmi 12 krāšņu gaisa balonu lidojumi virs pilsētas, tāpat arī degļu parāde cauri visai pilsētai un balonu spīdēšana. Piedalīsies gaisa balonu ekipāžas ne vien no Latvijas, bet arī Krievijas un Baltkrievijas, tādējādi pasākuma apmeklētājiem būs iespēja priecāties par vēl neredzētiem un īpaši skaistiem baloniem.
iesūtīts: 01.06.2017lasīt tālāk »

“Ripo raiti” Madonā!

Madonas pilsētas svētku ietvaros arī šogad svētdienā, 4.jūnijā, Madonā otro reizi visi aicināti uz netradicionālo braucamrīku sacensībām “Ripo raiti 2017”.
iesūtīts: 30.05.2017lasīt tālāk »

Aija Ozoliņa “Mana vieta”

Pilsētas svētku ietvaros Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta novadnieces, mākslinieces Aijas Ozoliņas retrospektīva izstāde “Mana vieta”, kas sniedz plašu ieskatu grafiķes radošajā darbībā sākot no 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām, ļaujot iepazīties ar darbiem, kas tapuši oforta, sietspiedes, pasteļa un guašas tehnikās...
iesūtīts: 29.05.2017lasīt tālāk »

Madonā apskatāms fotostāsts par Latvijas privāto muižu likteņiem

No 26.maija līdz 16.jūnijam Madonas novada bibliotēkā apskatāms fotoprojekts “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”, kurā iekļauti 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Visus stāstus vieno apņēmīgu cilvēku paveiktais muižu atjaunošanā un izglābšanā no bojāejas.
iesūtīts: 26.05.2017lasīt tālāk »

Izstādes “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos” atklāšana

No 26.maija līdz 16.maijam Madonas novada bibliotēkas Konferenču zālē apskatāma izstāde “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Privāto un vēsturisko ēku asociāciju, kā arī biedrību Latvijas Piļu un muižu asociācija. Fotoprojektā iekļauti 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Visus stāstus vieno apņēmīgu cilvēku paveiktais muižu atjaunošanā un izglābšanā no bojāejas.
iesūtīts: 23.05.2017lasīt tālāk »

Elektrifikācija Madonas novadā. Ceļojums laikā

Muzeju nakts ietvaros Izstāžu zālēs tiks atklāta tematiskā izstāde "Elektrifikācija Madonas novadā". Izstāde, kas vēsta par to, kā Madonas apkārtnē noritēja pāriešana uz elektrību, kas cilvēku ikdienā mainījās līdz ar elektrības parādīšanos, kādus priekšmetus šodien vairs neizmantojam vai pat nezinām, kas tie ir, jo vietā ir elektriskie priekšmeti...
iesūtīts: 18.05.2017lasīt tālāk »

Latvijas izglītības iestāžu leļļu teātru festivāls ”Ki-ke-ri-gū!”

‌1.jūnijs, ceturtdiena, ir festivāla atklāšanas diena. Šīs dienas aktivitātes norisināsies Vestienā un Madonā. Radošās darbnīcas, meistarklases, koncerta apmeklējums, gājiens ar lellēm, dalīšanās pieredzē piepildīs dalībnieku dienu. Būs arī skaisti brīži skatītāju priekam! 2.jūnijs - Madonas diena. Leļļu teātru izrādes skvēros, Saieta laukumā, pirmsskolas izglītības iestādēs... Ki-ke-ri-gū!
iesūtīts: 17.05.2017lasīt tālāk »

Labdarības koncerti “Kopā varam palīdzēt!”

Ar sirsnību ielūdzam! 19.maijā Rīgā un 20.maijā Cēsīs notiks labdarības koncerti “Kopā varam palīdzēt!”, ko savstarpējas sadarbības rezultātā Jums piedāvā Latvijas un Hamburgas Sarkanā Krusta biedrības! Koncerti tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Cēsu novada domi.
iesūtīts: 13.05.2017lasīt tālāk »

Muzeju nakts Doku Ata „Muceniekos”

Visi laipni aicināti apmeklēt un izbaudīt Muzeja nakti Doku Ata "Muceniekos" Dzelzavas pagastā. Šogad skatīsimies brīvdabas kino, piedalīsimies izzinošā atrakcijā "Laiku loki Dzelzavā", būs gaismas taka un iespēja ielūkoties zīlēšanas salonā. Kā vienmēr - smaržos arī lielais zupas katls...
iesūtīts: 12.05.2017lasīt tālāk »

Muzeju nakts orientēšanās pa pilsētu "Laika rats iegriež Madonu"

Madonas novada tūrisma informācijas centrs aicina visus aktīvās atpūtas cienītājus uz orientēšanās pasākumu! Sacensības tiks organizētas pa Madonas pilsētu, šoreiz auto noliksim malā, jo orientēsimies skriešus. Pasākuma laikā piedāvāsim iespēju iepazīt/atpazīt populārākos Madonas pilsētas objektus un vietas. Par cik šī gada Muzeju nakts tēma ir "Laika rats", tad dažus Madonas objektus centīsimies atpazīt kādi tie bijuši "toreiz" un "tagad".
iesūtīts: 11.05.2017lasīt tālāk »

Pavasarīga trio ”Mediante” koncertprogramma “Ar Tevi”

Šajā programmā apcerēta mīlestība. Plaukstošs pavasaris, tikšanās jūsma, filozofiska dziļdomība, koķeta rotaļa un silta šūpuļdziesma - tās ir tikai nedaudzas no mīlestības izpausmēm, kurām ar dzejas spalvu pievērsušies brīnišķīgie dzejnieki Imants Ziedonis, Jānis Peters un Kārlis Vērdiņš. Tad talkā nāk nepārspējamie dziesminieki Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Valts Pūce, Uldis Stabulnieks un "Trio Mediante" ieved mūs mūzikas mīlestības karuselī, kurā veldzēties, aizdomāties un, iespējams, sastapt savu īpašo mīlestības vēsti.
iesūtīts: 10.05.2017lasīt tālāk »

Muzeju nakts “Mirkli apstājies!”

Laika rats nerimstoši griežas - kas šodien jauns, rīt vecs un atkal jauns, un atkal vecs. Laiks - tā ir šī gada Muzeju nakts tēma, kas šogad notiks 20.maijā. Ņemot vērā tēmu, nemitīgo laika ritumu un to, ka muzejs jau pats par sevi cenšas saglabāt to, ko laiks var pazudināt, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs šajā naktī aicinās “Mirkli apstāties!”.
iesūtīts: 09.05.2017lasīt tālāk »

2017.gada kartinga sezonas atklāšana Madonā

6.maijā, pavasarīgās sestdienas izskaņā, aizvadītas interesantas un daudzsološas pirmās 2017.gada kartinga sezonas sacensības - Latvijas Kartinga atklātā Čempionāta un Pro-Kart kausa 1.posms. Esam patīkami pārsteigti par jaunajiem un talantīgajiem braucējiem, par tiem, kas pakāpušies uz citām klasēm, lai vēl vairāk attīstītu savu profesionālo izaugsmi. Kā arī par braucējiem, kuri ziemas laikā uzlabojuši savu formu un turpina cīnīties un konkurēt savās, esošajās klasēs. Sacensību atklāšanas ceremonijā ar uzrunu braucējus motivēja gan Kartinga komisijas priekšsēdētājs un mūsu kartinga tētis - Valdis Brutāns, gan Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais. Savukārt, par muzikālo priekšnesumu parūpējās jaunā un talantīgā dziedātāja - Nadīna Stirniniece. Liels paldies arī kuplajam līdzjutēju pulkam, kuri bija ieradušies, lai atbalstītu savējos vai vienkārši vērotu spraigās sacensības.
iesūtīts: 09.05.2017lasīt tālāk »

Muzeju nakts pasākums Arnolda Burova Leļļu mājā

Visi interesenti laipni aicināti apmeklēt Vestienas pagasta ’’Kadiķos’’ Arnolda Burova Leļļu māju. Šī sezona ir īpaša, jo apskatei no SIA ’’Animācijas brigāde’’, tika nodots lietošanā leļļu animācijas tēva Latvijā, Arnolda Burova, mantojums. Meistars ir radījis tādas pazīstamas filmas, kā "Si-si-dra", "Bimini", "Vecā sētnieka piedzīvojums", "Umurkumurs", "Vanadziņš" un citas. Tā ir vienreizēja iespēja - apskatīt leģendārās lelles!
iesūtīts: 08.05.2017lasīt tālāk »

Madonā viesojas Liepājas teātris ar komēdiju "Divi kaili virieši"

Liepājas teātris dosies izbraukumā, lai iepazīstinātu skatītājus ar Sebastjana Tjerī komēdiju „Divi kaili vīrieši”, kuru iestudējis režisors Dž.Dž.Džilindžers. Franču dramaturga un aktiera S.Tjerī (1970.) lugās bieži sastopamas neierastas situācijas, kurās tiek ierauti mūsdienu cilvēki - iestudējuma „Divi kaili vīrieši” galvenie varoņi ir kādas prestižas advokātu firmas darbinieki - advokāts un viņa palīgs (Gatis Maliks un Kaspars Kārkliņš) - arī ar viņiem noticis kas neparasts.
iesūtīts: 08.05.2017lasīt tālāk »

Kamermūzikas koncerts “Mīlestības atspulgi”

Ielūdz lubāniete Daiga Bērziņa (mecosoprāns) un dzelzavietis Didzis Kalniņš (klavieres). Programmā franču, spāņu, krievu, itāļu, angļu un latviešu komponistu mūzika. Operu ārijas, solo dziesmas, kā arī romantiskas kompozīcijas no 20.gadsimta Britu salās populāriem mūzikliem.
iesūtīts: 03.05.2017lasīt tālāk »

Latvju mesa "Daugava"

Svētdien, 30.aprīlī, Bērzaunes evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs Mārtiņa Brauna komponētā latvju mesa "Daugava" ar Raiņa dramatiskās poēmas tekstiem. Koncertā pie klavierēm pats autors, savukārt pie diriģenta pults Kokaru dzimtas pārstāvis Uldis Kokars.
iesūtīts: 21.04.2017lasīt tālāk »

Sacensības “Ripo raiti 2017”

Madonas pilsētas svētku ietvaros arī šogad, svētdien, 4.jūnijā Madonā jau otro reizi visi aicināti uz netradicionālo braucamrīku sacensībām “Ripo raiti 2017”. Paldies visiem iepriekšējā gada dalībniekiem, kuri uzdrīkstējās, riskēja un bija pirmie celmlauži jaunas tradīcijas iedzīvināšanā. Paldies visiem, kuri noticēja idejai un palīdzēja, lai pirmās sacensības varētu notikt. Ir klāt jauns gads ar jaunām iespējām un izaicinājumiem. Tāpēc visi novada un pārnovadu aktīvie, darbīgie, riskēt mīlošie cilvēki aicināti likt lietā savas prasmes ratu būvēšanā, to atraktīvā noformēšanā un galā - startēšanā sacensībās.
iesūtīts: 11.04.2017lasīt tālāk »

Krāsu balle tekstīlā

Pastendes kultūras nama TLMK "KURŠI" Vestienā izrādīs 3 mākslinieču tekstilizstrādājumus. Aicinām apmeklētājus no Madonas un citiem novada pagastiem iepazīties ar talantīgo rokdarbnieču veikumu. Uz gleznaino Vidzemes novadu ir atvesta neliela daļa no Kurzemes pavasara raibuma, košuma un krāsu prieka!
iesūtīts: 10.04.2017lasīt tālāk »

Madonā viesosies klasiskās mūzikas duets AnMiraDuo no Lietuvas

Klasiskās kamermūzikas duets AnMiraDuo no Lietuvas ir vienīgais duets Baltijas valstīs, kurš strādā un uzstājas kā komanda, kura veidojusies no diviem patstāvīgiem, atsevišķi koncertējošiem solistiem - Antona Abanoviča (flauta) un Marijas Mirovskajas (klavieres), veidojot augsta līmeņa kamermūzikas programmas.
iesūtīts: 07.04.2017lasīt tālāk »

Madonas pūtēju orķestra uzvara

2017.gada 1. un 2.aprīlī Jelgavas pilsētas kultūras namā un Jelgavas Mūzikas vidusskolā notika Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss "Baltic open" un IX Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās 43 Latvijas un trīs Igaunijas un Lietuvas pūtēju orķestri, kopā ap 1700 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās...
iesūtīts: 05.04.2017lasīt tālāk »

Madonas novada amatierteātru skate

Šobrīd Latvijā noris aktīvs skašu periods. Apgūto žūrijām atrāda deju kolektīvi un kori, vokālie ansambļi, pūtēju orķestri un folkloras kopas. Arī amatierteātri ir gatavi skatei.
iesūtīts: 04.04.2017lasīt tālāk »

TDA Vidzeme - 55!

Pagājuši 55 gadi kopš Tautas deju ansambļa „Vidzeme” vārda izcīnīšanas. Latvijā “Vidzemes” vārds dejotāju aprindās asociējas ar pārliecinošu latviskās dejas izpildījumu, kurā atklājas skaistas meitas, stalti, stipri puiši un augsta skatuves kultūra. „Vidzeme” visos savas pastāvēšanas gados rajona, novada un pat valsts skatēs ir ieguvusi godalgotas vietas, bijusi visu Dziesmu un deju svētku dalībnieks. Koncerti sniegti daudzās vietās Latvijā, kā arī ārvalstīs: Čehijā, Polijā, Ungārijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Gruzijā.
iesūtīts: 04.04.2017lasīt tālāk »

Burleskas karaliene Jolanda Suvorova atkal klāt!

Visi, kuri vēlas saņemt joku, sarkastisku parodiju, populāru melodiju, krāšņu tērpu, eksotisku deju un pacilāta garastāvokļa kokteili, laipni lūgti pie J.Suvorovas jubilejas svinību galda! Jolanda savā skatuves darbības jubilejā nolēmusi piedāvāt saviem cienītājiem jaunu koncertprogrammu “91,5 minūtēs apkārt pasaulei”. Koncertā piedalīsies viņas draugi - parodists Vadims Jazs no Sankt-Pēterburgas, akordeonists Moriss Balaskā no Kanādas un horeogrāfe KAMA no Gruzijas...
iesūtīts: 03.04.2017lasīt tālāk »

Jauno dziedātāju konkurss „Madonas novada Cīrulītis 2017”

J.Norviļa Madonas mūzikas skola sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību pēc 7 gadu pārtraukuma šogad ir atjaunojusi brīnišķu tradīciju - jauno dziedātāju konkursu „Madonas novada Cīrulītis 2017”, kurš ir pārmantots no savulaik populārā un bērnu iemīļotā konkursa „Cālis”.
iesūtīts: 31.03.2017lasīt tālāk »

Tas nav joks! 1.aprīlī uz skatuves 41 deju kolektīvs! Nāc un dzīvo līdzi!

Madonas deju apriņķa - Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadu - deju kolektīvi 1.aprīlī piedalās Deju kolektīvu 2017.gada repertuāra apguves skatē. Gaidīta ir žūrija! Gaidīti arī līdzjūtēji! Žūrijas sastāvā: Zanda Mūrniece - horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, deju svētku virsvadītāja, ‌žūrijas priekšsēdētāja; Agris Daņiļevičs - horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs; Ilmārs Dreļs - horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs, Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs; Maruta Alpa - Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte; Gunta Skuja - horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Siguldas deju apriņķa virsvadītāja! Vai Tu, Lasītāj, būsi viens no skatītājiem? Nāc! Skaties! Priecājies par sniegumu!
iesūtīts: 31.03.2017lasīt tālāk »

Bezgalīgā ainava

No 10.marta līdz 16.aprīlim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs skatāma gleznotāja Arija Skrides (1906 - 1987) izstāde "Bezgalīgā ainava". Ekspozīciju veido darbi no Latvijas Mākslinieku savienības, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma, Belēviču ģimenes kolekcijas un citām privātkolekcijām. Izstādes vadmotīvs ir reiz mākslinieka rakstītais vēstulē muzejam: "Mana radošā darba pamatā vienmēr ir bijusi ainava - daba tās bezgalīgajā daudzveidībā. Arī attēlojot cilvēkus vai tie būtu lauku ļaudis vai zvejnieki, es viņus redzu vienotībā ar apkārtējo dabu"...
iesūtīts: 27.03.2017lasīt tālāk »

No 31.marta līdz 2.aprīlim akcija “Satiec savu meistaru” Sarkaņu amatu skolā

„Satiec savu meistaru!” ir 2009.gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums „Satiec savu meistaru” 2017.gadā no 31.marta līdz 2.aprīlim notiks jau devīto reizi un tajā piedalīsies arī Sarkaņu amatu skola, kur akcijas laikā jebkurš interesents varēs iepazīties gan ar ikdienas darbu šeit, gan izmēģināt savas spējas izšūšanā uz tilla, klūdziņpišanas pamatos un aušanā uz Viļumsona stellēm.
iesūtīts: 27.03.2017lasīt tālāk »

Leļļu izrāde bērniem “Labākais draugs” Sauleskalnā un "Kalnagravās"

„Labākais draugs” ir leļļu izrāde bērniem, kura pirmizrādi piedzīvoja 2015.gada 21.aprīlī Latgales vēstniecībā GORS. Jaunās lelles, ko izgatavojuši animācijas studijas „Avārijas brigāde” mākslinieki, ir paredzētas spēlei uz galda. Izrādē piedalās - Zaķis, Zilonēns, Vāvere, Pūce, Vilcēns un Robots... Kādu dienu, Zaķis sastrīdējās ar saviem draugiem un nolēma pats sev izgatavot jauno labāko draugu - ROBOTU, kurš turpmāk visu darītu viņa vietā!... Izrādē bērni mācās saprast: Kas ir draudzība? Kādam ir jābūt labam draugam? Un kas ir svarīgāks - jaunākās tehnoloģijas vai īsta draudzība.
iesūtīts: 23.03.2017lasīt tālāk »

Skanēja dzidri, pārliecinoši, skaisti

2017.gada 18.marta rīts daļai mūsu novada iedzīvotāju aizsākās ar domām par vokālo ansambļu skati. Posās viesu sagaidīšanai J.Norviļa Madonas mūzikas skola, “Āderē” tapa dekoriņi, žūrijas locekļi devās ceļā un, protams, ceļā devās arī vokālo ansambļu dalībnieki un vadītāji. Arī līdzjutēji un klausītāji domās jau bija ceļā. Mēģinājumi sākās uzreiz pēc pulksten deviņiem un vienpadsmitos sākās skate. Ansambļu sagatavotās programmas un to izpildījums priecēja klausītājus un žūriju. Paziņojot rezultātus, žūrijas priekšsēdētājs atzinīgi novērtēja ansambļu sniegumu, atzīstoties, ka jau pāris mēnešus nedēļas nogales pavada ceļā, piedaloties dažādu Latvijas un ārzemju konkursu un skašu žūriju darbā, un, ka šīs skates dalībnieki viņu ir patīkami pārsteiguši.
iesūtīts: 23.03.2017lasīt tālāk »

Novadnieces piedalās Ineses Galantes talantu konkursā

Katru gadu Ineses Galantes fonds rīko konkursu jaunajiem izpildītājmāksliniekiem. Konkurss norit četrās kategorijās - vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle. Šogad konkursā piedalās arī Madonas pārstāve - Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas absolvente, talantīgā flautiste Elīna Čeprova.
iesūtīts: 23.03.2017lasīt tālāk »

Ineses Ziņģītes vadīta nodarbība

"Ja cilvēks grib būt vesels, viņam vajadzīgs svaigs gaiss, ūdens un laba asinsrite." /I.Ziņğīte/ Ineses Ziņğītes vadītās nodarbības laikā rāposim, rīvēsimies, vingrosim un iegūsim daudz padomu savas veselības uzlabošanai. Līdzi ņemt vingrošanas paklājiņu (ja ir), ērtu apğērbu un 1,5 m garu dvieli.
iesūtīts: 20.03.2017lasīt tālāk »

Madonā izskanēs vokālo ansambļu skate

Nevajag daudz. Saulīte. Meža dziesma. Šūpļa dziesma. Aijā žūžū lāča bērni. Blūzs par rozi. Klavieres. Mūsu mīlestība. Taču. Tik vienkārši ir “Paldies” pasacīt. Tikai runājiet. Cik mūsu Latvija skaista – šī raksta ievaddaļa par Madonas novada vokālo ansambļu skati ir izveidota no 12 skaņdarbu nosaukumiem, kurus izpildīs 12 vokālie ansambļi - skates dalībnieki. Kaut arī mājo uzskats, ka skate ir tikai skate, un klausītājs te nav gaidīts, varu droši apgalvot, ka katrs skates apmeklētājs, kurš vēlas dzīvot līdzi notikumam, dzirdēt mūsu novada un kaimiņu priekšnesumus, būt atvērtam mūsu pašdarbības kolektīvu dalībnieku sniegumam un uzmundrināt savējos, ir gaidīts! Arī šogad katrs vokālais ansamblis ir sagatavojis trīs dziesmas. Kādas vēl? Sanāciet un noklausieties! Pasākumu vadīs Aigars Noviks. Būs skaisti!...
iesūtīts: 13.03.2017lasīt tālāk »

Kinoseanss “Melānijas hronika”

Kinoteātrī „Vidzeme” 25.martā pulksten 15:00 "Melānijas hronika" (2016). Drāma, biogrāfija. Filma latviešu, krievu un vācu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodās. POLITISKI REPRESĒTAJIEM UZRĀDOT APLIECĪBU IEEJA BEZ MAKSAS.
iesūtīts: 13.03.2017lasīt tālāk »

Pirmā tikšanās ciklā "Kā labāk dzīvot starp savējiem?": Es un mana veselība

Madonas novada bibliotēkas apmeklētājiem šogad piedāvāsim pasākumu ciklu: ”Kā labāk dzīvot starp savējiem?”, piesaistot Madonas novada nozaru speciālistus. 17.martā plkst.17:00 aicinām visus interesentus uz pirmo sarunu bibliotēkā “Es un mana veselība”. Ar interesentiem piekrituši tikties SIA “Madonas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs un zobārsts Kristaps Vidžis. Daži no sarunu pieturas punktie
iesūtīts: 13.03.2017lasīt tālāk »

8.martā ģitārists Mārcis Auziņš koncertēs mājās - Madonā

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš jau nākamnedēļ, 8.martā, sniegs koncertu mājās - Madonas pilsētas kultūras namā. “Es vienmēr priecājos uzstāties savā dzimtajā pilsētā Mandonā, vēl jo vairāk priecājos, ka šogad tas notiks 8.martā, Sieviešu dienā,” saka ģitārists. Koncertā “Viens” skanēs gan Mārča Auziņa paša radīti skaņdarbi, gan Maestro Raimonds Paula dziesmu aranžijas, kas fiksētas unikālā ģitārista debijas albumā - pirmajā šāda veida ierakstā Latvijā...
iesūtīts: 02.03.2017lasīt tālāk »

Viktora Zemgala koncertprogramma „Ir laiks nosvinēt!”

Atzīmējot Starptautisko Sieviešu dienu, Viktors Zemgals aicina uz koncertu Ļaudonā - koncertprogrammā „Ir laiks nosvinēt!”. Tikšanās ar dziedātāju jums sagādās patīkamu ceļojumu iemīļoto melodiju pasaulē, jautras sarunas un atbildes uz jūsu uzdotajiem jautājumiem.
iesūtīts: 22.02.2017lasīt tālāk »

Ugo Majo un Olīvijas Steindleres dueta koncerts. Franču un vācu romantisms Madonā

Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību piedāvā īpašu koncertu. Duetā - pirmā vijolniece sieviete, kurai izdevies īstenot dzīvajā izpildījumā N.Paganīni "24 kaprīzes", un kura spēlē uz Jacob Stainer skolas vijoles (1682) Vācijā izgatavotu klasisko lociņu (ap 1820), un pianists, vokālais pedagogs, dikcijas pedagogs, kurš šobrīd piedalās "Karmenas" sagatavošanā Latvijas Nacionālajā operā...
iesūtīts: 21.02.2017lasīt tālāk »

Koncertuzvedums "Ja mana dzīve būtu tik mana vien..."

Kārļa Pamšes dzimšanas dienā - 31. martā - izskanēs jubilāram veltītais koncertuzvedums. No Dzelzavas nākušajam aktierim, režisoram, dramaturgam, stāstniekam, teātra vēsturniekam un pedagogam, Teātra darbinieku savienības "Spēlmaņu nakts" balvas par mūža ieguldījumu teātra mākslā ieguvējam, Triju zvaigžņu ordeņa kavalierim Kārlim Pamšem apritēs 100. gadskārta. Tam par godu muzikālā teātra aktiera, režisora un vokālā pedagoga Edgara Kramiņa vadībā top koncertuzvedums "Ja mana dzīve būtu tik mana vien…"...
iesūtīts: 20.02.2017lasīt tālāk »

Madonas kultūras namā viesosies Goda teātris ar izrādi “Bļitka”

2016.gada oktobrī neatkarīgajā Goda teātrī (Liepājā) pirmizrādi piedzīvoja dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas “Bļitka” iestudējums. Ar šo izrādi “Goda teātrī” debitēja režisors Dž.Dž.Džilindžers, strādājot kopā ar aktieriem Egonu Dombrovski (kurš šogad saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada labākais aktieris par izrādi “Ziloņcilvēks” Liepājas teātrī) un Kasparu Godu. Izrādei tapt palīdzējis arī mākslinieks Varis Siliņš.
iesūtīts: 20.02.2017lasīt tālāk »

Latvijas Leļļu teātris. "Kur ņemt vienu apkampienu?"

Kur ņemt vienu apkampienu? To ĪSTO apkampienu… Jo meklējot apkampienu, var gadīties bīstamais, nedraudzīgais, NEĪSTAIS apkampiens... Duglass ir mazs lācītis ar plašu sirdi, kurš grib kādam dāvāt savu mīlestību. Jaukā pavasara rītā viņš pamostas un saprot, ka …
iesūtīts: 20.02.2017lasīt tālāk »

Krītošā akmens projekts. Pasaule. Eiropa. Prognozes

Neparastā izstāde „Krītošā akmens projekts” (The Rock Project) ir franču mākslinieka Lorāna Grizeļa (Laurent Grisel) lielformāta plakātu izstāde - 2600 gadu veca Bībeles pravietojuma par pasaules vēstures gaitu stāsts mūsdienu mākslas valodā. Senā pravieša Daniēla grāmata īpaši izceļas citu pravietisko rakstu starpā ar tajā atklāto pasaules vēsturisko notikumu secību. Jau 27 gadus Londonā dzīvojošais Franču multiplikācijas filmu mākslinieks vairs nedarbojas šajā žanrā, bet atrod iedvesmu Bībeles notikumu atspoguļošanā caur mākslu.
iesūtīts: 10.02.2017lasīt tālāk »

Atpūtas vakars medniekiem un makšķerniekiem.

Visi, kam vaļasprieks ir makšķerēšana un medības, laipni aicināti uz Lauteres kultūras namu, kur notiks viņiem veltīts atpūtas vakars ar jautrām dejām, konkursiem un atrakcijām. Par labsajūtu gādās Gunārs no grupas ,,Kamēr jauni” un Aronas pagasta pašdarbības kolektīvi.
iesūtīts: 09.02.2017lasīt tālāk »

18.februārī Madonā ar īpašu programmu Aija Vītoliņa, Jānis Stafeckis, Artūrs Noviks, Ainis Zavadskis, Raimonds Melderis un Romāns Vendiņš

‌Aija Vītoliņa un grupa “Tango Sin Quinto” ar programmu “Atgriezties dienvidos” februārī un martā sniegs koncertus skaistākajās Latvijas pilsētās. Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi - no populāriem tango skaņdarbiem līdz pavisam nepazīstamām, taču aizkustinošām ladino mūzikas virziena kompozīcijām. Ikviens varēs baudīt dziesmas no Astora Pjacollas tango operas Maria de Buenos Aires, ladino dziesminieces Jasmīnas Levī skaņdarbus, kā arī, protams, neiztikt bez “mazā zvirbulēna” Edītes Piafas absolūti skaistākajām melodijām franču valodā. Būs dzirdami arī komponistu Morisa Ravēla, Rišāra Galjāno skaņdarbi, dažas tradicionālas tango melodijas un arī oriģinālkompozīcijas, kas tapušas īpaši “Tango Sin Quinto” muzikālajam sastāvam.
iesūtīts: 06.02.2017lasīt tālāk »

Madonas pūtēju panākumi konkursā

No 2017.gada 27.janvāra līdz 29.janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā jau divdesmit otro reizi notika Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 180 jaunie mūziķi 15 instrumentu grupās, pārstāvot 49 Latvijas mūzikas skolas. Konkursu rīko biedrība “Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris”, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Bērnu fonds.
iesūtīts: 02.02.2017lasīt tālāk »

Kalnagravās Saikavas amatierteātra izrāde

A.Neiburgas stāsta "Stum, stum" dramatizējumā Saikavas amatierteātris aicina padomāt - Kas ir manas dzīves jēga? Kur to meklēt? Un vai vispār meklēt? Vai tas ir saprast sevi? Vai tas ir atrast sevi? Klausīties citu pamācībās, vai labāk ieklausīties sevī un dzīvot saskaņā ar sevi? Tik daudz jautājumu, tik daudz neskaidrību.. un tik maz atbilžu...
iesūtīts: 02.02.2017lasīt tālāk »

Starptautiskais sporta deju festivāls "Madonas Valsis 2017"

Brīnišķīga iespēja baudīt sporta deju neatkārtojamo gaisotni Madonā! Pirmo reizi arī sporta centra zālē! Dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Paraugdemonstrējumi - Latvijas čempioni Latīņamerikas dejās! Pasākuma vadītāja - apburošā Viola Abramova - Mailīte...
iesūtīts: 02.02.2017lasīt tālāk »

Ar izrādi "Rudenīgs blūzs" Madonā viesosies Valmieras teātris

Trīs cienījamas atraitnes izveido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, taču ierasto kārtību stipri sagroza kāds vīrietis, arī atraitnis… “Jauki, ja cilvēkam ir humors un pašironija saulainā laikā. Daudz grūtāk to ir nepazaudēt arī tumšajās dienās un drūmajos brīžos, tam vajag dūšu” - saka izrādes režisors Varis Brasla.
iesūtīts: 30.01.2017lasīt tālāk »

Izstāde “Zīda vilinājums”

Rīga ir bagāta ar tautas lietišķās mākslas studijām un meistariem, kuri darbojas dažādos virzienos. Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijā “Gundega” dalībnieces līdzās aušanai sekmīgi darbojas arī ar zīda apgleznošanas dažādām tehnikām - karsto - vaska, auksto ar rezervi un nosieto. Šallīšu un lakatu apgleznošana ir pāraugusi uz lielformāta unikāliem gleznojumiem.
iesūtīts: 20.01.2017lasīt tālāk »

Izdancosim Meteņus!

Pēc latviešu tautas ticējumiem Meteņa vakarā ir kārtīgi jāizdancojas un jāmēģina sagūstīt lietuvēnu un, tāpat kā visos ziemas svētkos, jāiet ķekatās un jābrauc ciemos. Jo tālāk Meteņu dienā ciemojas, jo labāka raža gaidāma nākamajā vasarā. 4.februārī Madonas kultūras namā uz Meteņdienas koncertu sabrauks dejotāji tuvi un tāli no malu maliņām...
iesūtīts: 20.01.2017lasīt tālāk »

1991 m KOPĪGAIS SLĒPOJUMS

No 1991.gada 13.janvāra līdz 27.janvārim Latvijas iedzīvotāji Rīgā, veidojot barikādes, aizstāvēja svarīgākos valsts objektus pret iespējamo padomju militāro vienību uzbrukumu. Tas bija neparastas saliedētības un vienotības gars, kad tauta parādīja visai pasaulei savu ciešo apņēmību nosargāt brīvību. Lai atcerētos 1991.gada janvāra notikumus 20.JANVĀRĪ PULKSTEN 14:00 VIENOSIMIES AKCIJĀ „1991 m KOPĪGAIS SLĒPOJUMS”...
iesūtīts: 16.01.2017lasīt tālāk »

Koncerts “Dziesma ziemā”

Koncertā dziedās Saldus novada Ezeres pagasta sieviešu koris “Kaprīze”, Jūrmalas kultūras centra vīru koris “Burinieks”, Bērzaunes pagasta vīru koris “Gaiziņš”, Kalsnavas pagasta sieviešu koris “Silvita”.
iesūtīts: 13.01.2017lasīt tālāk »

Izstāde “Rīgas porcelāns. 20.gadsimta otrā puse. Servīzes no Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas”

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs, sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju aicina apmeklēt izstādi “Rīgas porcelāns. 20.gadsimta otrā puse. Servīzes no Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijas”, kas ir skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā no 14.01.2017. līdz 05.03.2017.
iesūtīts: 09.01.2017lasīt tālāk »

6.Starptautiskais Jāņa Norviļa jauno pianistu konkurss. 20.-22.janvāris

6.Starptautisko Jāņa Norviļa jauno pianistu konkursu organizē Vidzemes jauno talantu atbalsta fonds un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola. Konkurss veltīts tautas melodiju intonatīvās savdabības popularizēšanai akadēmiskās klaviermūzikas žanros. Tas notiks no 2017.gada 20.janvāra līdz 22.janvārim Madonas pilsētas kultūras namā. Konkursa instruments - Steinway D flīģelis. ‌Esat laipni aicināti!...
iesūtīts: 09.01.2017lasīt tālāk »

Tiek aicināti visi, kuri spēlē kādu mūzikas instrumentu, dzied, vai vēlas dziedāt, visiem kam tuvas latviskās tradīcijas

Latvija ir zeme ar senām folkloras tradīcijām, kas tiek koptas un turētas cieņā arī šodien. Tāpēc mēs kalsnavieši vēlamies, veidot pagastā folkloras kopu. Pirmā folkloras kopas tikšanās! Tiek aicināti visi, kuri spēlē kādu mūzikas instrumentu, dzied, vai vēlas dziedāt, visiem kam tuvas latviskās tradīcijas.
iesūtīts: 09.01.2017lasīt tālāk »

19.janvārī Ducis cara rubļu Madonā

Laipni aicinām uz pirmo tikšanos šogad Madonas novada bibliotēkā! 19.janvārī pie mums viesosies novadniece, dzejniece, rakstniece, redaktore, tulkotāja Daina Grūbe un fotogrāfs Pēteris Grūbe! Ielūkosimies viņas jaunajā grāmatā «Ducis cara rubļu jeb No svētdienas līdz svētdienai», kas tika atvērta Rīgā 7.decembrī. Tas ir pirmais autores romāns, iznācis apgādā Zvaigzne ABC un vēsta par latviešu sievietes stiprumu. Daina jau labu laiku sevī loloja ideju par grāmatu, kurā atspoguļotos viņas vecmāmiņas Matildes Šmites (Lečmanes) - mūžs. Likteņgaitas viņu aizvedušas gan uz Rīgu, gan Pēterburgu, Maskavu un Vladivostoku, gan Ķīnu. Latviešu lauku meitenes, sievietes liktenis kārtu kārtām rūdījies karos, izsūtījumā, sāpēs, dažādos ļaudīs un laikmeta notikumos, uzkrājot gara spēku...
iesūtīts: 09.01.2017lasīt tālāk »

Madonā tiekas “Atvasaras”

Mūsu vecvecāki mums sniedz neskaitāmu atbalstu ikdienā. Patiesībā vecākā paaudze ir tā, kura mūs azartiski iedvesmo, ka nav svarīgi cik vecs tu esi, bet gan cik ļoti tu darbojies un esi kustībā. Jau gadskārtēji kādā no Latvijas pilsētām tiekas kolektīvi, kurus vieno ne tikai dziesma un deja, bet arī nosaukums “Atvasara”. Madonas senioru deju kolektīvs “Atvasara” (vadītāja Maija Rijniece) šogad savus vārda brāļus un māsas uzaicina viesoties pie sevis Madonā, lai kopīgi koncertētu, satiktos, redzētu un iepazītu atkal jaunus kolektīvus ar vārdu “Atvasara”.
iesūtīts: 09.01.2017lasīt tālāk »

Koncerts "Romances un dziesmas no Muslima Magomajeva repertuāra"

Šoruden īstenojas mans lielais sapnis izveidot programmu ar neaizmirstamām A.Babadžanjana un A.Pahmutovas melodijām. Koncertā dziedāšu mīļas, vēl no jaunības dienām dzirdētas dziesmas - tā Viktors Kozlitins. Koncerta sākumā skanēs skaistākās romances V.Kozlitina /baritons, ģitāra/ izpildījumā. Koncerta turpinājumā dziesmas no leģendārā dziedātāja M.Magomajeva repertuāra pianistes M.Glagoļevas pavadījumā.
iesūtīts: 02.01.2017lasīt tālāk »

Dziedošo - muzicējošo ģimeņu “Spietam” 25. jubileja

Ir atkal novembra sākums, kad dziedošo-muzicējošo ģimeņu “Spiets” dodas pie saviem klausītājiem un skatītājiem, šoreiz gan 25 gadu jubilejas zīmē, veltot šos svētkus arī savai Madonai 90. gadadienā. Pilsētā, kur esi gaidīts, uz “Spieta” jubilejas pasākumu ieradīsies gan savējie, gan viesi...
iesūtīts: 01.11.2016lasīt tālāk »
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »