Latvija uzņems Pasaules čempionātu rollerslēpošanā

iesūtīts: 2019.07.18 14:03
Šovasar pirmo reizi Latvijā norisināsies Pasaules čempionāts rollerslēpošanā. Labākie sportisti junioru un pieaugušo grupās no aptuveni 20 pasaules valstīm no 7. līdz 11. augustam tiksies “Smeceres sila” trasē, Madonā. Īpaši interesanti skatītājiem būs čempionāta pilsētas posmi, kas notiks Madonas ielās. Četrus iepriekšējos gadus Madonā norisinājās Pasaules kausa posmi, tomēr šis ir pirmais gads, kad tiks uzņemts Pasaules čempionāts.

Jūnija beigās Madonā viesojās arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) tehniskais delegāts Aleksandrs Veleščuks, lai pārbaudītu rollertrases un gatavošanās gaitu čempionātam. Tieši tas, ka Madona spēja ļoti augstā līmenī nodrošināt Pasaules kausa posmus, kā arī bijusi veiksmīga sadarbība ar FIS, kļuva par iemeslu tam, ka federācija nešaubījās uzticēt Latvijai arī Pasaules čempionāta rīkošanu.

Aleksandrs Veleščuks, FIS tehniskais delegāts pēc viesošanās Madonā, uzsvēra: “Esmu apmierināts ar to, kā norisinās gatavošanās process. Organizēšanas komiteja un Madonas pašvaldība veiksmīgi sadarbojas, plānojot un sagatavojot visu nepieciešamo Pasaules čempionāta veiksmīgai norisei. Ievērojams darbs tika ieguldīts arī “Smeceres sils” trases seguma un pilsētas ielu rekonstrukcijā. Kā zināms, šo sacensību vajadzībām tika ievērojami palielināts stadions, jo iepriekš tas attiecīgā līmeņa sacensībām bija par mazu. Ja runājam par čempionātu, paredzu, ka konkurence sportistu vidū būs sīva, līdz ar ko sacensības būs interesantas kā dalībniekiem, tā arī skatītājiem. Ārvalstu viesiem Madona noteikti paliks atmiņā kā ne vien vieta, kur cīnīties par godalgām Pasaules čempionātā, bet kā ļoti skaista un viesmīlīga pilsēta.”

Gunārs Ikaunieks, “Smeceres sila” trases vadītājs: “Ar Pasaules čempionāta rīkošanu mums jāparāda, ka Latvija ir gatava organizēt FIS augstākā līmeņa pasākumus, jo tas pavērs iespējas rollerslēpošanai attīstīties kā sporta veidam, kas Latvijā ir vēl savas veidošanās sākumposmā. Savukārt, uz pasaules sporta skatuves, šī disciplīna kļūst arvien populārāka, īpaši tādās valstīs kā Itālijā, Krievijā un Skandināvijas valstīs.

“Vairāku gadu garumā, spējot piesaistīt finansējumu, sporta bāzes “Smeceres sils” infrastruktūra ļauj pretendēt un īstenot Pasaules čempionāta līmeņa sacensības. Arī pirms šīm sacensībām esam ieguldījuši darbu trases labiekārtošanā – izveidots-noasfaltēts jauns starta laukums,  noasfaltēts soda aplis, kā arī nodrošināts iesildīšanās aplis. Tas ir pirmais FIS pasaules čempionāts Latvijā, un mūsu sportistiem trasē par godalgām būs iespēja cīnīties ar labākajiem rollerslēpotājiem pasaulē, manuprāt, gūstot neatsveramu pieredzi,” tā G. Ikaunieks.

Paralēli sportiskajām aktivitātēm paredzēta piesātināta kultūras programma – 8. augustā plkst. 19.00, programmu atklājot, uzstāsies Madonas pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris, vadītājs Andrejs Cepītis, kā arī grupa "TRIĀNAS PARKS". Piektdien no plkst. 16.30 līdz 17.15 Raiņa ielā varēs vērot ielu vingrotāju “Street Warriors”, kā arī bungu šovu “Drumline Latvia” izpildījumā. Vakarpusē pilsētas Saieta laukumā plkst. 19.00 uzstāsies grupa “Very Cool People” un paredzēta grupas “The Sound Poets” uzstāšanās, savukārt, plkst. 21.30 sagaidīsim grupas “Very Cool People” un Kristīnes Prauliņas uzstāšanos. 10. augustā plkst. 19.30 Madonas pilsētas kultūras namā paredzēts Sidnejas latviešu teātra uzvedums “Kabarē de Rīga”, savukārt, no plkst. 22.00 pagalmā pie Madonas Bērnu un jauniešu centra (Skolas ielā 8) norisināsies zaļumballe.

Pasaules čempionāts rollerslēpošanā Madonā norisināsies no 7. līdz 11. augustam. 8. augustā plkst. 9.00 paredzētas individuālās distances, savukārt, plkst. 19.00 Saieta laukumā, pilsētas centrā, norisināsies sacensību svinīgā atklāšana. 9. augustā rollerslēpotāji dosies pilsētas ielās, plkst. 16.00 sākot ar sprinta sacensībām, savukārt, 10. augustā plkst. 15.00 paredzēts masu starts brīvajā stilā. Sacensību noslēdzošajā dienā, 11. augustā, no plkst. 9.00 “Smeceres sila” trasē paredzēta komandu sprinta stafete, kā arī laureātu apbalvošana. Detalizētāka informācija par sacensību norisi pieejama Madonas novada pašvaldības mājaslapā, kā arī: https://madona2019.lv/


Vairāk par kultūras un izklaides programmu.

Satiksmes ierobežojumu shēma Madonā.

Satiksmes organizācija Raiņa un Skolas ielas posmos.

Īpaši satiksmes ierobežojumu aicinām ņemt vērā sacensību trasei pieguļošu māju saimniekiem, sacensību un treniņu laikā neiebraucot un neizbraucot no tām, pieskatot savus mājdzīvniekus. Pretējā gadījumā - tas var būt bīstami un radīt problēmas gan sev, gan sportistiem. Atvainojamies par sagādātajām īslaicīgajām neērtībām un ceram uz 
Jūsu sapratni, atbalstu, klātesamību, patiesu atsaucību un līdzi jušanu, Madonā uzņemot līdz šim visvērienīgāko sporta notikumu - Pasaules čempionātu rollerslēpošanā.


Papildus informācija: Gita Sauka
sabiedrisko attiecību konsultante
Mob. 28326828
e-pasts: gita.sauka@onecom-latvia.com