22.janvārī Madonā viesosies Latvijas Valsts prezidents

iesūtīts: 2018.01.05 08:15
Tuvojoties 28. janvārim, kas vēsturiski zināms kā Kārļa Ulmaņa iedibinātā “Draudzīgā aicinājuma” norises diena, apgāds “Jumava” kā katru gadu vērsies pie Latvijas uzņēmējiem ar aicinājumu dāvināt grāmatas savām skolām.

Akcija “Draudzīgais aicinājums” ir aizsākusies ar Neatkarīgās Latvijas  prezidenta Kārļa Ulmaņa 1935. gada aicinājumu ik gadu 28. janvārī atbalstīt Latvijas skolas, dāvinot grāmatas un mākslas darbus, kas celtu kultūras līmeni skolās un sabiedrībā. Ar SIA Rīgas Nami atbalstu apgāds “Jumava” pirms sešiem gadiem atjaunoja šo kultūras tradīciju. Gadu no gada akcija “Draudzīgais aicinājums” iegūst aizvien plašāku skanējumu, pieaug akcijā iesaistīto skolu skaits.

Arī 2018. gadā cieņā un pateicībā par stipro pamatu, ko ikviena cilvēka personībai un profesionalitātei ieliek skola, šogad tiksies uzņēmēji, izdevēji un citi atbalstītāji, lai dāvinātu grāmatas Latvijas skolām un izglītības iestādēm. Īpaši tiek uzsvērta dāvinājuma emocionālā loma, pasniedzot grāmatas tieši savai bijušajai izglītības iestādei, tādējādi kļūstot par tās atbalstītāju.

Turpinot iesākto tradīciju, apgāds „Jumava” šogad aicinājis Madonas un Madonas novada uzņēmējus piedalīties un atbalstīt “Draudzīgā aicinājuma” akciju,  dāvinot skolām un pirmsskolas mācību iestādēm vērtīgas grāmatas.

Šī gada akcijas “Draudzīgais aicinājums” svinīgais pasākums notiks Madonas pilsētas vidusskolā 22. janvārī plkst. 12:00 ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa piedalīšanos.


Pēc svinīgā pasākuma Madonas pilsētas vidusskolā Latvijas Valsts prezidents viesosies Madonas novadpētniecībasa un mākslas muzejā, plkst.14:00 piedaloties jaunās virtuālās ekspozīcijas "100 Madonas novada personības" atklāšanā, kā arī veicot ierakstu Tautas Saimes grāmatā. Par muzikālo noskaņojumu pasākumā rūpēsies J.Norviļa Madonas Mūzikas skolas audzēkņi.
‌Tas būs pēdējais ieraksts no Madonas novada ļaudīm, jo kopš oktobra tā ceļojusi pa visiem pagastiem un nu tā tiks nodota Rīgas Aktīvo Senioru Aliansei - Biedrībai RASA. Esam lepni, ka nebūsim atstājuši nevienu brīvu lappusi.‌

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības” ir ceļojums laikā, kas iepazīstina un atgādina par ievērojamām un radošām Madonas novada personībām. Tās ir personas, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri, sportisti u.c. jomu pārstāvji. Kā piemērus var minēt: Olgu Dreģi, Daini Grūbi, Andri Ezeriņu, Dzidru Rubeni, Jāni Norvili, Imantu Vecozolu, Raimondu Vējoni, Hugo Celmiņu, Rūdolfu Pinni, Ilzi Indrāni, Leonu Briedi, Vili Lapenieku, Arti Kumsāru, Daini Īvānu, Kārli Pamši, Robertu Zuiku u.c.

Pie ekspozīcijā ietverto personību dzīvesgājumu materiālu atlases, izpētes un apkopošanas strādāja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturnieki un speciālisti, bet ekspozīcijas stendu un tehniskos risinājumus izstrādāja projekta sadarbības partneri SIA ASPIRED.

Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības” realizēta pateicoties VKFF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” un Madonas novada pašvaldības finansiālajam atbalstam.

Informāciju sagatavoja: Ilze Riekstiņa - Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
sadarbībā ar apgāda „Jumava” pārstāvi Sandu Freimani un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāju Zani Grīnvaldi.

Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »