.

VEF LJBL 25.sezonas sākums

iesūtīts: 2016.09.19 08:22
17.septembrī sākās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 25.sezonas čempionāta pirmās spēles.

2016./2017.gada sezonā Latvijas čempionus gan puišu, gan meiteņu konkurencē noskaidrosim septiņās vecuma grupās: U19 (1998./1999. dzimšanas gads), U17 (2000.), U16 (2001.), U15 (2002.), U14 (2003.), U13 (2004.) un U12 (2005.). Augļus nesis vairāku gadu darbs, rīkojot “Kārums” kausa izcīņu, kā arī uzrunājot jaunāko klašu skolēnus projektos “Basketbols aicina” un “Sportland” pirmie soļi basketbolā”. 2016./2017. gada sezonā pieaudzis komandu un dalībnieku skaits VEF LJBL jaunākajās grupās. Paši jaunākie, kuri dzimuši 2006. un 2007.gadā un vēlāk- skolēnu brīvdienās piedalīsies „Kārums” kausa izcīņas turnīra seriālā, kas noslēgsies ar Lielo finālu jūnija sākumā.

1992./1993. gada sezonā pēc pasaules čempiona Valda Valtera iniciatīvas nodibinātajā Latvijas Jaunatnes basketbola līgā piedalījās 49 komandas no 13 sporta skolām. 2016./2017. gada sezonai pieteikušās 354 komandas no 54 sporta skolām, klubiem utt.

Madonas BJSS startēs ar divām U-19, vienu U-16, vienu U-14, divām U-13 komandām. Šosezon nav pieteiktas U-17, U-15, U-12 komandas. “Kārums” kauss izcīņā startēsim ar U-10 un divām U-11 komandām.

Jauniešiem pamatturnīrs organizēts divās divīzijās.  U19 grupā 1.divīzijā iekļautas 16 labākās komandas pēc pēdējo divu sezonu rezultātiem/šeit arī vienīgā Madonas BJSS 1.divīzijas komanda/. Sporta skolu komandas, kuras startē LBL 2.divīzijas turnīrā, drīkst nepiedalīties LJBL pamatturnīrā, saglabājot tiesības finālturnīrā cīnīties par medaļām (lai ierobežotu spēļu skaitu un novērstu to dublēšanos, lai mazinātu traumu risku un izbrīvētu vairāk laika treniņiem un mācībām). Šo iespēju izmantosim mēs un „VEF skola”. Vairākas sporta skolas pieteikušas komandas abiem turnīriem. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies 20 komandas. Turnīrs tiks izspēlēts piecās kārtās (1/16, 1/8, 1/4, 1/2 un finālspēles par 1. un 3.vietu).

U14, U15, U16 un U17 grupas. 1. divīzijā spēlē 12 labākās komandas. Otrajā divīzijā komandas sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa. Madonas BJSS 2.divīzijā startēs ar U-19, U-16, U-14 komandām.

Persil U-13 un U-12 grupas. Madonas BJSS startēs ar divām U-13 vecuma grupas komandām.Pirmajā posmā sacensības notiek reģionos, bet sezonas otrajā pusē grupas tiks veidotas pēc sportiskā principa, nodrošinot daudz spēļu starp spēkos līdzvērtīgām komandām.

Persil U13 grupā spēles notiek ar 5.izmēra bumbām uz augstajiem groziem (305 cm), U14 grupas puiši spēlē ar 6.izmēra bumbām, U13 grupā uz spēli jābūt ne mazāk par 10 spēlētājiem un pirmajās divās ceturtdaļās jāspēlē ar dažādiem piecniekiem.

Grupās no U12 līdz U15 aizliegta jebkāda zonas aizsardzība un jebkāds zonas presings. Uzbrukuma zonā atļauts segt tikai cilvēks-cilvēks aizsardzību bez palīdzēšanas. Visās grupās spēles laiks sadalīts četrās ceturtdaļās. U13 grupā spēlēs 4x7 minūtes, pārējās grupās 4x10 minūtes. Sadarbojoties ar sporta skolām, piecās puišu grupās 1.divīzijas spēlēs tiks rakstīti pilni tehniskie protokoli. No zālēm, kurā ir attiecīgas tehniskās iespējas, nodrošināsim statistikas tiešraides online režīmā. Citās grupās statistikā būs redzami tikai gūtie punkti.

Turpinās darboties jauno tiesnešu sagatavošanas programma, ko vada FIBA instruktors Latvijā Oskars Lucis. Augusta beigās notika seminārs Madonā.

Paliek spēlē līdzšinējā daudzu treneru, vecāku un pašu dalībnieku atbalstītā kārtība - finālsacensībās nebūs atļauts piedalīties tiem basketbolistiem, kuri uz 2017. gada 20. aprīli būs nesekmīgi mācībās (atzīme zemāka par 4).

25 gados VEF LJBL spēlējuši visi Latvijas labākie basketbolisti. Bet ne tikai – arī uzņēmēji un menedžeri, mūziķi un žurnālisti. Daudzu profesiju pārstāvji, kurus basketbols pievērsis aktīvam dzīvesveidam.

Madonas BJSS basketbola nodaļa aicina pievienoties jaunus spēlētājus un novēlam visiem veiksmīgu sezonu!