.

Latvijas U-18 basketbola izlase Eiropas čempionātā

iesūtīts: 2015.08.06 14:17
Latvijas U-18 puišu basketbola izlase, kurā spēlē madonietis Zigmārs Raimo, Eiropas čempionāta spēlē par devīto vietu svētdien ar rezultātu 68:69 (18:13, 17:17, 9:23, 24:16) piekāpās vienaudžiem no Krievijas. Līdz ar to Latvijas spēlētāji čempionātu noslēdza ar desmito vietu.

Latvija pirmajā posmā ar 70:61 pieveica Melnkalni, ar 64:67 piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret spēcīgajiem Serbijas vienaudžiem un ar 76:84 piekāpās Vācijai. Ar vienu uzvaru trijās spēlēs Latvija sasniedza Eiropas čempionāta otro posmu, bet uz to tā nepaņēma līdzi nevienu uzvaru.

Otro posmu Latvija sāka ar zaudējumu 62:91 Francijai un uzvaru 92:56 pār Čehiju. Cerības uz ceturtdaļfinālu Latvijai zuda jau pirms pēdējā mača, kurā ar 75:73 tika uzveikta Spānija.

Ceturtdaļfināla mačā par 9.-16.vietu Latvija ar 68:65 pārspēja Melnkalnes vienaudžus, tādejādi saglabājot vietu augstākajā divīzijā, bet pusfinālā par 9.-12.vietu sestdien dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 78:74 uzveica Horvātiju.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīja astoņas pārbaudes spēles. Jūlija sākumā Madonā divreiz tika pieveikta Gruzija (93:68 un 79:72), Rīgā piedzīvoti divi zaudējumi Krievijai (52:56 un 69:81). Baltijas kausā 13.jūlijā Ventspilī ar 58:68 tika zaudēts Turcijai, 14.jūlijā uzvara ar 69:56 pār Igauniju,15.jūlijā ar 76:70 tika uzveikta Lietuva. bet nākamajā dienā kaimiņi uzvarēti vēlreiz - ar 89:81.

Zigmārs izlases rindās spēlēja 19 spēlēs, vidēji guva 9,4 punktus, uzrādīja augstāko efektivitātes koeficientu izlasē 14,2, izcīnīja visvairāk atlēkušās bumbas- vidēji 7,2.

U-18 izlasē bija astoņi basketbolisti, kuri pirms diviem gadiem spēlēja U-16 čempionātā, turklāt trīs - Krūmiņš, Renārs Birkāns un Zigmārs Raimo - pērn piedalījās arī Eiropas U-18 čempionātā. Iepriekšējos trīs gadus Latvijas juniori bija sasnieguši Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu, bet 2007. un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļas.