.

Latvijas jaunatnes vasaras Olimpiādē – Madonas novada komandai četras sudraba medaļas

iesūtīts: 2015.07.06 15:53
Laikā no 2015.gada 3.-5.jūlijam, Valmierā, Cēsīs, Rīgā, Jūrmalā, Burtnieku, Kocēnu, Limbažu, Valkas, Līgatnes pagastos norisinājās Latvijas jaunatnes vasaras Olimpiāde, kurā piedalījās 2637 sportisti no 83 pašvaldībām, kuri sadalīja 236.medaļu komplektus 27.sporta veidos.

Madonas novada jauniešu komandu pārstāvēja 32 sportisti, 4.sporta veidos – vieglatlētikā, basketbolā(jauniešiem), BMX riteņbraukšanā un pludmales volejbolā(jaunietēm).

Par Madonas novada komandas varoni kļuva vieglatlēts Emīls Stiprais, kurš startējot trīs disciplīnās izcīnīja trīs sudraba medaļas. Pirmajā sacensību dienā Emīls sudraba medaļas izcīnīja 1500 metru skrējienā – rezultāts: 04:15,20 un 2000 metru kavēķļu skrējienā – rezultāts: 06:44,86, bet otrajā sacensību dienā sudraba medaļa 3000 metru skrējienā ar rezultātu: 09:32,41. Vēl Madonas novada komandai sudraba medaļu izcīnīja Salvis Krusietis 400 metru barjerskrējienā ar rezultātu: 00:58,71. Rihards Juška startējot tāllēkšanā ar rezultātu: 6,30 metri izcīnīja 5. vietu un 110 metru barjerskriešanā ar rezultātu: 16,06 sekundes arī 5.vieta. BMX riteņbraukšanā – Estere Aleksandra Zemīte – 6. vieta jaunietēm.

Basketbolisti savas spēles aizvadīja Cēsu sporta centrā. Pirmajā dienā cīņā par iekļūšanu pusfinālā, diemžēl spēles pagarinājumā ar rezultātu 74:75 piedzīvoja zaudējumu pret Cēsu komandu un sapnis par medaļām bija izsapņots. Turpinājumā tika pieveiktas – Jūrmalas komanda ar rezultātu 70:49 un Jelgavas komanda ar rezultātu 58:43, un Latvijas jaunatnes vasaras Olimpiādē izcīnīta 5.vieta.

Paldies visiem sportistiem, līdzjutējiem, šoferiem, tehniskajam personālam, kas pārstāvēja Madonas novadu šinī Olimpiādē. Paldies par jauniešu sagatavošanu sacensībām treneriem – Anitai un Aleksandram Krauklīšiem(vieglatlētika) , Jānim Kuprānam(BMX riteņbraukšana), Jānim Sudāram(pludmales volejbols) un Agnim Beķerim(basketbols). Paldies Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim par atbalstu ar transportu un līdzi jušanu sacensību laikā.