LOESJE rakstīšanas un pilsētvides fotodarbnīcās sagatavojies Eiropas vēlēšanām!

Ziņa publicēta 13.05.2019
Parādi un uzraksti – sagaidi Eiropas vēlēšanas radoši un paud savu viedokli par Latvijā un pasaulē notiekošo! Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga, 1. stāvs) sestdien, 18. maijā, plkst. 10.30 notiks LOESJE pilsētvides fotogrāfēšanas darbnīca, savukārt otrdien, 21. maijā plkst. 17.00 – LOESJE radošas rakstīšanas darbnīca.

Galvenais, lai Tev būtu viedoklis – par pārējo parūpēsies darbnīcas vadītāji!

Māki parādīt! Fotogrāfēšanas darbnīcas galvenais uzdevums – ar pareizu kadrējumu un fonu, izmantojot LOESJE plakātus par sabiedrības līdzdalību un Tev aktuālām tēmām, radīt fotogrāfijas, kas palīdz uzsvērt plakātos paustās domas.

Plakāti būs izdrukāti uz dažāda lieluma lapām un tiks fotografēti pilsētvidē – Vecrīgā un Rīgas centrā. Darbnīcas sākumā dalībnieki uzzinās fotografēšanas pamatlikumus, dzirdēs ieteikumus plakātu fotografēšanai pilsētvidē. Pēc tam dalībnieki trīs līdz piecu cilvēku grupās dosies pilsētā, meklēt labākās vietas un kadrējumus savu izvēlēto LOESJE plakātu atainošanai. Darbnīcas noslēgumā dalībnieki demonstrēs citiem uzņemtās fotogrāfijas un pārrunās, kā lekcijā iegūtās zināšanas ir izdevies pielietot praksē.

Darbnīcas ilgums – 4 stundas. Lai piedalītos, ir vēlama fotokamera, bet var izmanto arī viedtālruni.

Spēj uzrakstīt! Radošas rakstīšanas darbnīcā, izmantojot LOESJE tehniku, dalībnieki varēs paust savu viedokli par Latvijā un pasaulē notiekošo, piedaloties vairākos radošās rakstīšanas iesildīšanās uzdevumos un kopīgi rakstot asprātīgus, iedvesmojošus saukļus, kuri pēc tam tiks izmantoti melnbalto LOESJE plakātu veidošanā.

Darbnīcas ilgums – 3 stundas. Pēc darbnīcas dalībnieki jaunradītos plakātus saņems savā e-pastā, kā arī tie tiks publicēti Latvijas Loesje plakātu arhīvā.

Lai piedalītos darbnīcā, iepriekšēja pieredze radošajā rakstīšanā, reklāmas saukļu veidošanā vai citu literāro darbu radīšanā nav nepieciešama. Visi LOESJE plakātu teksti ir radīti šādu darbnīcu laikā, tiekoties cilvēkiem, kuriem rūp apkārt notiekošais un ir vēlme piedalīties labākas pasaules veidošanā.

Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc jāpiesakās iepriekš:
Pasākumi ES mājā ir bezmaksas.


Par LOESJE
Starptautiskā organizācija „Loesje” ir radusies 20. gadsimta astoņdesmitajos gados Nīderlandē, lai radoši izmantotu ikvienam no mums esošās vārda brīvības tiesības. Mūsdienās organizācijas draugi un atbalstītāji ir vairāk nekā 25 pasaules valstīs, kopš 2006. gada arī Latvijā.

Organizācija rada un izplata melnbaltus, vienkārši veidotus plakātus par dažādām nopietnām un nenopietnām tēmām, aicina sabiedrību uz brīdi apstāties un aizdomāties par pasaulē notiekošo un mūsu pašu lomu šajos notikumos.

Fotogrāfijas no visām LOESJE radošajām akcijām un darbnīcām

Informācija par LOESJE aktivitātēm Latvijā:
www.facebook.com/LoesjeLatvia;
www.instagram.com/loesje.latvia;
un pasaulē: www.loesje.org.


Par Eiropas vēlēšanām 2019
25.maijā notiks Eiropas vēlēšanas, kurās Latvijas iedzīvotāji varēs noteikt Eiropas nākotni un ievēlēt Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pieņems likumus Eiropas līmenī.  Pēdējo gadu dati rāda, ka EP pieņemtās regulas un direktīvas ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem.

Papildu informācijai:
Eiropas vēlēšanu norise Latvijā
Eiropas vēlēšanu tīmekļa vietne
Eiropas vēlēšanu rezultātu mājas lapa
 
Reģistrācija - Pilsētvides fotogrāfēšana
Reģistrācija - Radoša rakstīšana
Copyright © 2008-2019 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »