Kalsnavas pagasta koku dārzs "Igaijas"

Madonas novada Kalsnavas pagasta koku dārza "Igaijas" saimniece ir Latvijā pazīstamā brīvdārzniece Aija Kaškure. Priežu meža un Aiviekstes upes ieskautajā lauku sētā 2,5 hektāru platībā vietu raduši ap 1500 koku, krūmu un ziemciešu dažādības. Saimniecībā vērojama bagātīga augu kolekcija, kur sastopami dažādi retumi, jaunas koku dekoratīvās formas, netradicionāli pārtikas augi un ziemcietes. Savdabīgajā dārzā vietu raduši augi no visas Pasaules: Eiropas, Ziemeļamerikas un Tālajiem austrumiem. Svešzemju augi uz Latviju atceļojuši kā suvenīri no saimnieces tālajiem pieredzes braucieniem. Zīmīgs ir fakts, ka visi stādījumi "Igaijās" ziemā netiek segti un liela daļa kolekcijas materiālu ir izaudzēti uz vietas saimniecībā no sēklām, spraudeņiem un potzariem.

Eksursijas valodas: latviešu, krievu, vācu.
Īpaši tiek gaidīti zinātkārie apmeklētāji!

Braukšana pa asfaltētu autoceļu Madona - Pļaviņas, Ja braucat no Pļaviņu puses - no šosejas uz saimniecību jānogriežas pirmajā celiņā pa labi aiz Aiviekstes ciema, tad pa grantētu ceļu jāturpinat braukt ~ 200 metrus.
Piedāvājums:
Apmeklējumi no 15. aprīļa līdz 15. oktobrim:
* Iepazīšanās ar ap 1500 augu dažādību, kolekcijas platība - 2,5 ha. Dārzs netiek laistīts, apgriezts, miglots, segts pret salu.
* Konsultācijas par koku augšanu un audzēšanu.
* Apstādījumu projektu konsultēšana, arī pie klienta objektā.
* Stādi kolekcionāriem 1-3 litru konteineros.

Visu gadu pēc vienošanās izbraukuma lekcijas - bagātīgs vietējās prakses fotomateriāls par koku un krūmu sortimentu, pavairošanu, apstādījumu ierīkošanu.
Informācija par cenām:
* līdz 20 personām - 20 EUR stundā no grupas
* virs 20 personām - 1 EUR no personas.
Kontakti:
Darba laiks:Pēc pieteikuma!
Adrese:Igaijas, Kalsnavas pagasts, Madonas novads
GPS:56.6557, 25.9548
Tālrunis:+371 29277393 (Aija Kaškure, LV, RU, GER)
E-pasts:aija.kaskure@inbox.lv

Komentāri

Jūsu atstātais komentārs sniegs vērtējumu, atsauksmi un ierosinājumu.
Ja Jums radies kāds jautājams – izmantojiet sadaļā “kontakti” norādīto tālr.nr. vai e-pastu un sazinieties tūrisma pakalpojuma sniedzēju!
Labi