Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://www.madona.lv/lat/aktualitates-novada?fu=read&id=9439

Par COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem MADONAS NOVADA PAŠVALDĪBĀ

2020.03.13 16:07

13. martā Madonas novada pašvaldībā notika ārkārtas situācijas sēde.

Pamatojoties uz Ministru Kabineta 12. marta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (ar MK rīkojumu var iepazīties ŠEIT) un Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) oficiālajā tīmekļa vietnē sniegto operatīvo informāciju par COVID-19 skartajām teritorijām un nolūkā veikt preventīvus pasākumus infekcijas izplatīšanās novēršanai Madonas novada pašvaldības iestādēs un to struktūrvienībās, Madonas novada pašvaldība 13. martā sasauca ārkārtas situācijas sēdi.

Ar Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Agra Lungeviča 13. martā izdoto rīkojumu “Par COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem” ir uzdots:

Madonas novada pašvaldības izglītības iestāžu darbību regulē atsevišķs domes priekšsēdētāja izdots rīkojums - skatīt ŠEIT.

Ar pilnu A.Lungeviča rīkojuma "Par COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem" tekstu var iepazīties ŠEIT .

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs norāda, ka uz rīkojuma pieņemšanas brīdi Madonas novadā nav reģistrēts neviens COVID-19 inficēšanās gadījums, taču tas nenozīmē, ka pret savu un apkārtējo veselību varam izturēties bezatbildīgi.

“Aicinu iedzīvotājus pret notiekošo izturēties ar izpratni un pilnu atbildības izjūtu, ne paniku. Pēc iespējas vairāk izvairieties no nevajadzīgas saskarsmes, jo īpaši vietās ar lielu cilvēku plūsmu. Izvērtējiet katru nepieciešamību dodies ārpus mājām – vai tā būtu pastaiga, veikala apmeklējums, vai tuvinieka apciemojums. Ja esat atgriezies no ārvalstīm, dodieties paškarantīnā, novērojiet savu veselību – nepakļaujiet saslimšanas riskam sevi un apkārtējos. Arī pašvaldība, izvērtējot situāciju, ir nolēmusi atcelt pasākumu norisi un slēgt iestādes, tādējādi, mazinot infekcijas izplatīšanās risku,” katra individuālo atbildību ārkārtas situācijā uzsver Agris Lungevičs.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus no 13. marta bez īpašas vajadzības neapmeklēt pašvaldības iestādes klātienē un pašvaldībai adresētos iesniegumus nosūtīt elektroniski uz e-pastu pasts@madona.lv. Lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kā arī pašvaldības speciālistu konsultācijas, aicinām ar pašvaldības darbiniekiem sazināties elektroniski. Visa kontaktinformācija atrodama: kontakti


Vienlaikus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atgādina par e-pārvaldes priekšrocībām un aicina iedzīvotājus šajā laikā aktīvāk izmantot drošas saziņas iespēju – valsts pakalpojumus pieteikt un saņemt elektroniski. Tāpat VARAM aicina iestādes aktīvāk izmantot elektronisko saziņu ar iedzīvotājiem, tai skaitā – lietojot e-adresi. Izmantojot digitālās iespējas formalitāšu kārtošanā samazinās tieši kontakti ar apkārtējiem, kas, savukārt, ļauj labāk pasargāt sevi un tuviniekus.

VARAM norāda, ka portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 e-pakalpojumi, turklāt lielu daļu no tiem pilnībā var pieteikt un saņemt elektroniski bez nepieciešamības doties klātienē uz iestādi. Īpaši tas attiecas uz dažādu pabalstu pieteikšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, dzīvesvietas deklarēšanu, dažādu izziņu saņemšanu no valsts reģistriem. Tieši tāpat elektroniski var nosūtīt iesniegumu jebkurai iestādei, iesniegt gada ienākumu deklarāciju u.c.

Īpaši uzņēmēji saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm aicināti izmantot vienoto digitālo pastkastīti – e-adresi, kuru ikviens – gan uzņēmējs, gan fiziska persona – bez maksas var izveidot portālā Latvija.lv. E-adreses izmantošana ir ne tikai droša un operatīva no dokumentu nosūtīšanas un saņemšanas viedokļa, elektroniskā saziņa ļaus izvairīties no nepieciešamības doties uz pastu pēc ierakstītām vēstulēm vai uz konkrēto iestādi, lai iesniegtu vai saņemtu dokumentus. Tā uzņēmējam ir iespēja pasargāt sevi un savus darbiniekus no liekiem kontaktiem ar svešām personām.

Lai izveidotu e-adresi, nepieciešamas autentificēties ar personas apliecību (eID karti), eParakstu un vai mobilo lietotni eParaksts mobile. Atgādinām, ka par eParaksts mobile lietotāju var kļūt attālināti – iesniegumu var aizpildīt vietnē eparaksts.lv, savukārt līgumu kurjers piegādās uz mājām vai darba vietu.

Savukārt, valsts un pašvaldību iestādes VARAM aicina aktīvāk informēt klientus par elektroniskās saziņas iespējām, tai skaitā par iespēju izmantot e-adresi jebkuru jautājumu risināšanai, jo e-adreses lietošana visām valsts un pašvaldību iestādēm ir obligāta.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv/lv


Būsim atbildīgi par savu un savu tuvinieku veselību! 

Informāciju sagatavoja: Egils Kazakevičs
Madonas novada pašvaldības
Attīstības nodaļas
‌sabiedrisko  attiecību speciālists