Janvārī muzejs aicina...

ziņa publicēta 15.11.2019
Ieskaties, kādas izstādes un pasākumus Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā janvāra mēnesī.

 IZSTĀDES

Lielās zāles

No 21.decembra līdz 2020.gada 2.februārim – Artūrs Vītiņš “Redzamais. Neredzamais”

Izstādē skatāmi mākslinieka jaunākie darbi, kuri tapuši pēdējo 2 gadu laikā. Artūrs Vītiņš  ir moderns ainavu mākslinieks, kurš koši uztver dabu, dzīvi un uzliek to uz audekla. Sevi sauc par krāsu dzejnieku.


Mansards

No 13.decembra līdz 2020.gada 16.februārim – “No dabas ziedu vainadziņš, Man krāsu dzīpariņš”

Alūksnes Kultūras centra TLMS “Kalme” izstāde. Studija apvieno dažādu paaudžu un profesiju dalībniekus, radot darbus aužot, adot, tamborējot, izšujot. Studija savu darbību uzsākusi 1966.gadā. Izstādē piedalās 12 studijas dalībnieces, kuras savus darbus darinājušas no dzijas, kas krāsotas ar augu krāsvielām. Meistares pie šī darba ir strādājušas vairāk kā 4 gadus, no sākuma līdz beigām, no augu vākšanas līdz nokrāsotās dzijas skalošanai un žāvēšanai, izveidojot kompozīciju un aužot vai adot tikt pie gatava izstrādājuma.


Izstāžu zāles Mazā zāle

Līdz 2020.gada 27.janvārim – Lielākais, senākais, smagākais … muzeja krājumā.

Turpinot Madonas muzeja tradīciju uz muzeja dzimšanas dienu veidot izstādi par muzeja vēsturi, aicinām paraudzīties uz dažādiem krājuma priekšmetiem, izzinot to vēsturisko stāstu un atspoguļojot  to vecumu, izmēru, iegūšanas vietu un veidu. Izstāde atklāj Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturi, kultūrvēsturisko, vēsturisko mantojumu, tradīcijas, svarīgākos notikumus un personības. Ikvienam apmeklētājam ir iespēja ielūkoties muzeja neredzamajā darbā, atklājot kā materiāli glabājas, kad tie nav eksponēti izstādē, kāds ir ceļš, kad kāds priekšmets, dokuments vai mākslas darbs nonāk līdz krājumam.



Izstāžu zāles Mazā zāle

Decembrī – Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” un virtuālā ekspozīcija “Madonas novada senvēsture”. Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Pastaigu ekspozīcijā papildina virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī seno latgaļu – sēļu apģērbu 9. – 12.gadsimtā.

Izstāžu zāles Foajē

Līdz 12.janvārim – Ziemassvētku atklātnes un rotājumi.

Muzeja krājumā glabājas Ziemassvētku pastkartes un apsveikumi sākot no 20.gadsimta sākuma: mākslinieciski noformētas, profesionālas fotogrāfijas ar ziemas skatiem, grafiski zīmējumi līdz pat muzikālām kartītēm, kas sūtītas no ārvalstītm. Ar dažādiem apsveikuma tekstiem un īsām pavadvēstulēm. Izstāde iepazīstina ar šīm pastkartēm un apsveikumiem gandrīz 100 gadu garumā.


Janvārī – Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības”.

Virtuālā ekspozīcija atrodas muzeja Izstāžu zāļu telpās un realizēta VKKF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” ietvaros. Tajā ikvienam iespēja uzzināt par 100 Madonas novada personībām, kas laikā no 1918. – 2018.gadam  dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri.

PASĀKUMI

10.janvārī plkst. 17.00Stīgu koncerts “Ēdenes dārzā”, piedalās arfiste Dārta Tisenkopfa un vijolniece Rasa Kumsāre. Ieeja bez maksas

15.janvārī plkst. 12.00Tikšanās senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”, tikšanās ar TLMS “Kalme” rokdarbniecēm.

23.janvārī Tikšanās ar skolēniem, atceroties 1991.gada Barikādes. Tikšanās laiks tiks precizēts.

25.janvārī Tematisko sestdienu cikls “Spēļu sestdiena” – spēles muzeja krājumā, spēles visdažādākajos formātos, kuras var spēlēt un jautri pavadīt laiku kopā ar ģimeni, ar draugiem muzejā.

31.janvārī - Kanādas mākslinieces Diānas Hikokas (Diane Hiscox) izstādes atklāšana. Tikšanās laiks tiks precizēts.


Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā

Janvārī – izstāde “Egils Kalme. Kara un trimdas maize”. Veltījums novadnieka – mākslinieka un rakstnieka 110.dzimšanas dienas atcerei.

Janvārī – izstāde “Neba maize pate nāca …” darba rīki, kādi bija nepieciešami no grauda līdz maizes cepšanai.

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:

·         Amatniecības darba rīku kolekcija;

·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;

·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;

·         Tradicionālās tvertnes un mēri;

·         vilnas un linu apstrādes rīki.

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai – 3.00EUR, pieaugušo grupai – 5.00EUR! Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.

Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 26102225 vai rakstot uz e-pastu: z.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716.

Sīkākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona

Ziņu iesūtīja: Zane Grīnvalde, mob. tālr. +371 29418187.
Ziņu publicēja: Gunta Strode, mob. tālr. +371 27294005.
Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »