Septembrī Madonas muzejs aicina...

ziņa publicēta 18.08.2020
Ieskaties, kādas izstādes un pasākumus septembrī piedāvā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs.

IZSTĀDES

Lielās zāles

Līdz 27.septembrim – Zigmunds Šņore “Vidzemnieks no Rīgas Jūrmalas”

Zigmunds Šņore dzīvo Jūrmalā, bet vasaras pavada Jumurdas pusē. Kā stāsta mākslinieks: “Izstāde būs veltījums Vidzemei, Vidzemes drosmīgajiem jūrā braucējiem no Šnoru dzimtas. Esmu uzaudzis, bērnību pavadījis un jaunības trakos gadus izdzīvojis Jūrmalā, kas atrodas Rīgai otrā pusē. Šis abu vietu dubultais spēks ļāvis man dzīve darīt to, kas man vislabāk padodas”.Izstāžu zāles Mazā zāle

Līdz 27.septembrim – Jānis Šūsters “Nedarbi – darbi”

Šī ir Jāņa Šūstera 4.izstāde, kas tiek rīkota ik pēc pieciem gadiem un šajā reizē J.Šūsters būs ne kā fotogrāfs, vairāk kā mākslinieks, jo izstādē apskatāmi zīmējumi un gleznojumi. J. Šūsters izstādei gatavojies pēdējos 5 gadus, bet pats diemžēl izstādes atklāšanu nesagaidīja.

Izstādē piedāvājam ielūkoties arī līdz šim nepublicētos diapozitīvos no fotogrāfa krājumiem, klausīties ierakstu ar Jāņa stāstījumiem par Madonu, jaunību un skolas gadiem, kā arī skatīties dažādus fotogrāfiju izgatavošanas piederumus, no kuriem daudzi ir paša autora gatavoti.


 

Septembrī – Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” un virtuālā ekspozīcija “Madonas novada senvēsture”. Ekspozīcija “Novada arheoloģija” apmeklētājus iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu, kad Latvijas teritorijā ienāca pirmie iedzīvotāji līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas.

Mansardā

No 7.augusta līdz 11.oktobrim – Spēles ar audumu

Tekstilmozaīka ir ļoti sena un arī mūsdienīga māksla. Latvijā tekstilmozaīku ir šuvušas jau mūsu vecmāmiņas, bet tekstilmozaīkas kā mākslas veida uzplaukums realizējies tikai pēdējos gados. Izstādē būs aplūkojami biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” tekstilmozaīkas tehnikā darinātie darbi.


Izstāžu zāles Foajē

Līdz 14.oktobrim – Viss sākas ar punktu

Māra Krieviņa ir Latvijas Amatniecības kameras meistare, tekstilmāksliniece no Alūksnes puses, kura vairāk kā 40 gadus darina smalkus tautastērpus. Darinot savus vainagus, meistare veikusi pētniecisko darbu, arī Madonas muzeja krājuma tekstiliju kolekcijā. Izstādē būs aplūkojami krāšņi un smalki vainagi no Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Augšzemes, Krustpils un Zemgales.


Septembrī – Šovasar visiem noderēs …

Ieskats Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves vasaras darba rīkos, kādus izmantoja pirms 50, 100 un vēl vairāk gadiem. Tie ir darba rīki, kas vasaras sezonā aktuāli – zvejas rīki, dārza apstrādei nepieciešamie rīki un biškopības piederumi.

 

PASĀKUMI

16.septembrī plkst. 11:00 – Tikšanās ar Marinu Kostaņecku

25.septembrī plkst. 15.00 – Tikšanās ar biedrības “Latvijas Tekstilmozaīka” meistarēm, izstādes “Spēles ar audumu” ietvaros

 

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā

Septembrī – izstāde “Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājumiem”.  

Septembrī – Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:

·         Amatniecības darba rīku kolekcija;

·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;

·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums;

·         Tradicionālās tvertnes un mēri;

·         vilnas un linu apstrādes rīki.

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

Krājuma apskate individuālajiem apmeklētājiem ir BEZMAKSAS, skolēnu grupai – 3.00EUR, pieaugušo grupai – 5.00EUR! Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.

 

Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 29418187 vai rakstot uz e-pastu: zane.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716

Sīkākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona.

 

***

Atgādinām!

Ņemot vērā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, Madonas muzeja Izstāžu zāles ir atvērtas apmeklētājiem, ievērojot Sanitārā protokola noteiktās prasības:

·         Sekot līdzi norādēm muzejā, ar sapratni uztvert muzeja darbinieku teikto par drošības ievērošanu;

·         Ievērot 1m distanci, sekot līdz aicinājumam, cik cilvēki vienlaicīgi drīkst atrasties konkrētā izstāžu telpā

·         Dezinficēt rokas, bet aizliegts izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus tiešā muzeja krājuma vai mākslas darbu tuvumā.

·         Ar slimības simptomiem vai paaugstinātu temperatūru muzeju apmeklēt nedrīkst.  

·         Esošajā situācijā nebūs pieejami skārienjutīgie ekrāni kā arī dažādas aktivitātes bērniem, kurās nepieciešams izmantot muzeja inventāru.

Jautājumu gadījumā sazināties pa tālruni 64823844, 26102225.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs iesaistījies Latvijas Muzeju biedrības informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, izmantojot muzeja telpās vienotā dizainā izgatavotas brīdinājuma zīmes. Aicinām tās ievērot un aicinām uz sapratni, ja pašlaik nav pieejami skārienjutīgie ekrāni (virtuālās ekspozīcijas), bērnu rotaļu stūrītis un zīmēšanas piederumi.

Aicinām stingri izvērtēt došanos uz publiskām vietām, t.sk. muzeju, bet priecājamies par atkal  tikšanos ar jums – apmeklētāji!

Sīkākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona
Ziņu iesūtīja: Zane Grīnvalde, mob. tālr. +371 29418187.
Ziņu publicēja: Gunta Strode, mob. tālr. +371 27294005.
  
Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »