PDF version

Madonas strūklakas un Mīlestības grava

Zīmīgs Madonas pilsētas vizuālais akcents ir mazas upītes un čalojošas strūklakas – mums ir 3 strūklakas un 6 upītes (Lisa, Leiverīte, Ridzīte, Rieba, Mucenieku un Madonas upītes). Mazā Madonas upīte pilsētas centrā tek cauri dzļai gravai - to mēs saucam par Mīlestības gravu. 

Apļveida maršruts pa Mīlestības gravu (1,2 km):
* Sākums pie bērnu rotaļu laukuma, Skolas/Upes ielu krustojums (auto var novietot arī Blaumaņa ielā).
* Mīlestības gravas strūklaka. Tā ir visaugstākā  Madonas strūklaka. Diennakts tumšajā laikā krāsaini izgaismota. 
* Tālāk jāiet pa dabisko taciņu gravā, gar Madonas upīti.
* Lazdu laipa. Iepretim kalnā esošajai skolai, pāri upītei redzama koka laipa. Laipa nosaukumu ieguvusi no mūsu novadnieces, rakstnieces Ilzes Indrānes romāna. Šī ir vēsturioskā Lazdu laipas vieta, lakam ejot, mainījies vizuālais izskats. 
* Tālāk jāturpina ceļš līdz asfaltētajai ielai - Valdemāra bulvāris. Pārejot pāri ielai, redzēsi Laulības gravas strūklaku. Starp citu, Madonas upītei ir 3 garavas: Mīlestības, Laulības un Šķiršanās. 
* Pastaigā jāgriežas atpakaļ uz Mīlestības gravu - atkal šķērsojot Valdemāra bulvāri, pa bruģēto celiņu gar 3 stāvu māju (bibliotēkas un muzeja ēka). No bibliotēkas pagalma redzēsi, kā Madonas upīte met apļveida loku. Pār upīti izvietoti trīs tiltiņi - pie viena paslēpusies kaila meitene (vides objekts, māksliniece L.Linde).
* Pastaigu turpini pa Skolas ielu. Jāiet gar laukakmeņu ēku (tajā ir izstāžu zāles un tūrisma centrs), ielas labajā pusē izvietojies Parka kalns. Uz Biržu ielas kāpnītēm vari apskatīties informācijas stendu vai noklausīties audio stāstu par bijušās Biržu muižas apkārtni.
* Baltā ēka Skolas ielas kreisajā pusē ir Madonas valsts ģimnāzija. Starp citu, savulaik tas bija pirmais par sabiedriskajiem līdzekļiem būvētais 3 stāvu nams Madonā. Bet Biržu meiteņu proģimnāzija (senāk Madonu sauca par Biržiem) bija pirmā šāda statusa mācību iestāde laukos ne tikai Latvijā, bet arī visā toreizējā Krievijā. 
* Uz priekšu jau redzams Skolas/Upes ielu krustojums, kur sākām savu pastaigu.

Trešā Madonas strūklaka atrodas Saieta laukumā.Tā ir horizontālas formas strūklaka ar simboliskām baseina pārejām, blakus izvietotas košu stādījumu dobes un soliņi. Senāk šeit bijis Tirgus laukums, padomju gados laukumu rotāja Ļeņina piemineklis - tagad interesantas formas strūklaka. Audio stāsts par Saieta laukumu. 

Kontakti:
Adrese:
Skolas iela, Valdemāra bulvāris

© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes